Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#466 » čtv 1. čer 2023, 16:45

Takhle to dopadlo i v nasem SSK, strelnici mame neverejnou. Chodi jen clenove a provereni znami. Duvod byl papirovani a prijem penez coby trzeb. Mame to pro radost a penize vydelavame jinde. Btw, signal taky nemame. Jakmile se mi manzelka nedovola, vi kde jsem.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#467 » pát 2. čer 2023, 06:57

Bubenicek píše:Já jen stále nechápu jednu věc, mám střelnici na vzdáleném okraji města, navíc za kopcem a signál tu není ani na mobil :-) takže na střelnici budu pouštět jen členy klubu, jelikož nebudu moc ostatní prověřit zda mají ZP ?
Tedy ze střelnice raději udělat neveřejnou ............. ( než si zadělat na problém ? ) :-(


Právěže naopak - na střeliště budeš ppouštět podle nového zákona úplně kohokoliv s platným dokladem, o ZP se nemáš podle zákonodárce vůbec zajímat. Tady píšou, že si to můžeš dát do svých podmínek, ale nevím, jestli nebudeš riskovat nařčení z diskriminace, když zákon to neukládá. Třeba kdyby přišel někdo z nějaké nadřazené menšiny, mohl by být problém. Nebo i aplikačníci bez signálu by se mohli vzpouzet.
.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#468 » pát 2. čer 2023, 07:08

Pro zarputilé zastánce digitalizace doporučuji Dave Eggers: Kruh (The circle) Moc dobré čtení.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#469 » pát 2. čer 2023, 11:35

Pavelg - Už máme dohodnuto že uděláme střelnici soukromou / neveřejnou než si zadelat na problém. Za ty starosti a problémy to nestojí. Za mě to někdo nedomyslel, digitalizace je asi dobrá věc ale tady v ČR to bude fungovat tak až za 10 let a dokud něco nefunguje na 100 % je blbost rušit průkaz, co jsem se bavil s kolegy nebudem jediní kdo střelnici udělá soukromou než aby si zadělal na problém kdy mu tam vleze někdo bez ZP a udělá průser, prostě za to to nestojí. Čtu že spousta lidí je pro zrušení a bere to jako velké plus ale tohle se ukáže časem jako problém a myslím že dost střelnic se uzavře pro sebe. Sám vím už o 3 co to udělají jako já a udělají se jako neveřejné, soukromé .



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#470 » pát 2. čer 2023, 11:38

Taky to vidím na nárůst "klubových" střelnic...
Ale progresivci budou aspoň mít radost, že s sebou nemusí tahat kartičku



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#471 » pát 2. čer 2023, 11:53

A jakej je rozdíl, když ten člověk má nebo nemá ZP a uděla pruser ? Chápu to při půjčování zbraně.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#472 » pát 2. čer 2023, 12:02

Vy tady stále píšete, že spousta lidí je pro rušení fyzických kartiček (bez možnosti volby) a podobně. Já bych tu spoustu lidí chtěl teda vidět. :-)
Já třeba nechápu, proč se neudělá něco jako jsou peněženky od Applu nebo Googlu nebo klidně dát doklady tam (a nejen ZP a PZ). A pak není přece třeba ověřovat něco online, ale prostě to někde ukážu místo v plastovém obalu na displeji telefonu. Případně by jistě šlo udělat kontrolní aplikaci ve stylu Tečka - čTečka.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#473 » pát 2. čer 2023, 12:08

monk - no nevím jak u vás, ale zatím na každé střelnici, na které jsem byl, mohl NEdržitel ZP střílet pouze pod dozorem držitele ZP nebo s instruktorem...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#474 » pát 2. čer 2023, 12:28

Nj, ale jak se ti prokáže držitel ZP, když ho nebude mít?
Vidím to jako Sedmej.. chce to elektronickou prukazku. Většině by stačila
Neměla by to řešit eDdokladovka kdy bude možnost mít všechny doklady v mobilu (snad ještě letos)? Nepočítá s tím stát?
Ostatní holt papírek z cechpointu, jinak nevím..



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#475 » pát 2. čer 2023, 12:32

No ostatním můžou zachovat kartičky, ne?



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#476 » pát 2. čer 2023, 12:43

Lonestar píše:monk - no nevím jak u vás, ale zatím na každé střelnici, na které jsem byl, mohl NEdržitel ZP střílet pouze pod dozorem držitele ZP nebo s instruktorem...

U nas co chce človek strilet sám, musí mit zp, ale ja se ptal jakej je rozdil, kdyz nejaky pruser udělá drzitel zp nebo nedrzitel. Ja se kldine priklanim, aby to bylo nahrano v obcance,

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#477 » pát 2. čer 2023, 13:33

Odnese to držitel ZP co udělal průser ale záleží i co, jinak správce střelnice. Ale zase záleží co je v řádu střelnice atd.

Já osobně jsem i pár lidem trvale vstup už zakázal jen kuli tomu že nedodržovaly rád střelnice nebo dělaly blbiny ( opakovaně ).

Proto když nebudu mít možnost kontroly zda ZP a podobně, tak jsem se už rozhodl že raději soukromou a jak již jsem psal nemáme tu signál a rěšit něco navíc určitě nebudu, to raději klubová střelnice a je to bez starostí.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#478 » pát 2. čer 2023, 14:25

Docela by mě zajímalo, kolik propagátorů zrušení ZP by na základě pouhého ukázání OP:
půjčili někomu svou zbraň
půjčili někomu své auto
ukázali jízdenku osobě, co se prohlásila za revizora nebo průvodčího
sdělili svou totožnost, ukázali doklady, či se rovnou nechali zadržet na základě tvrzení, že dotyčná osoba je policista
... dá se najít spousta dalších situací.
Nevidím žádný důvod, proč by správce střelnice měl někomu, kdo pouze tvrdí, že má ZP, půjčit zbraň, střelivo a pustit ho na palpost. V tomto případě to prostě zákon zjednodušuje pro kohokoliv.

Jo, a ukázat na mobilu nějaký z netu stažený obrázek, jakože kartička ZP, je nejmenší problém. Fotku vymění v mspaint každý jouda.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#479 » pát 2. čer 2023, 14:56

Sedmej píše:Vy tady stále píšete, že spousta lidí je pro rušení fyzických kartiček (bez možnosti volby) a podobně. Já bych tu spoustu lidí chtěl teda vidět. :-)
Já třeba nechápu, proč se neudělá něco jako jsou peněženky od Applu nebo Googlu nebo klidně dát doklady tam (a nejen ZP a PZ). A pak není přece třeba ověřovat něco online, ale prostě to někde ukážu místo v plastovém obalu na displeji telefonu. Případně by jistě šlo udělat kontrolní aplikaci ve stylu Tečka - čTečka.

Ale to je ten problém. Na displeji v mobilu ti ukáži obrázek z kreslícího programu, nakreslenej za tři minuty. Mpožnost ovběření potenciálně na nule. Krom toho, jak jjsem psal, jsou lidi, co mobil nemaj, nebo maj jen služební... A papír odkudkoli nic neřeší. Opět nulové ochranné prvky, nepraktičnost, neskladnost...

Jediná možnost je, co jsem psal už dřív, ponechat kartičky ZP jak jsou, max změnit do formátu OP/ŘP, zruši povinnost mít u sebe a elektronickou nadstavbu jako nadstavbu. Jak je to jednoduché a účinné a uspokojí to všechny možnosti, včetně off-linových. Kde, sakra, skalní digitťáci viděj problém??



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#480 » pát 2. čer 2023, 14:57

monk píše:
Lonestar píše:monk - no nevím jak u vás, ale zatím na každé střelnici, na které jsem byl, mohl NEdržitel ZP střílet pouze pod dozorem držitele ZP nebo s instruktorem...

U nas co chce človek strilet sám, musí mit zp, ale ja se ptal jakej je rozdil, kdyz nejaky pruser udělá drzitel zp nebo nedrzitel. Ja se kldine priklanim, aby to bylo nahrano v obcance,

Z OP to nikdo neověří. Horko těžko podli. Ti i teď to protáhnou přímo evidencí obyvatel a CRZ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů