Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#286 » úte 10. led 2023, 18:14

Diky za zminku s kartickou co je hojne obhajovana. Kdyz ji nekdo "najde", nebo mu jinak propadne, tak nic jen pohledem nepoznas. Docela by me zajimalo zda a vubec se tyhle veci falsovali. Jestli pcr to nejak chytava v obehu. Clovek vs clovek nic neoveris.
Jsem taky za elktr. doklad. Viz jak slusne jedou datovky u komunikace s pcr. Velice efektivni zalezitost. Obecne mi i prijde dobre jit elektronickou cestou. Treba i vlozeni do elektronicke obcanky, co stejne vsichni vyfasujem do budoucna. Proc tam nemit i ZP a PZ. Klidne v portalu bych propojil i CRZ a rovnou spristupnil prodej/nakup, atd. Mezina nama, treba by i nejak slo dle certifikatu udelat overeni na proti elkt. obcance v offlinu. Nebo jak byl covid aplikacka, podepsany overeni k ZP/PZ. Na datech nactu online, na strelnici ukazu overeny offline. Odmitajici dotykac, necht si chodi overovat lejstra, hlidaji "karticky". Coz bez tak diky administrativni zatezi prave chteji zrusit. A diky jiz fungujicim elektronickym vecem i docela chapu duvody. Statni aparat by za me mel urychlene slapnout do vrtule a zacit digitalizovat co nejednoduseji po vzoru soukromeho sektoru. Treba eschopy/finance kdy na par kliku si "vyridim" i hypo na dum z vetsi casti.

Aneb na datovku jsem zatim nic moc spatneho necetl. A to je jen stripek vyuziti online sluzeb. Jen musi stat chtit.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#287 » úte 10. led 2023, 18:34

To by znamenalo v zásadě kompletní zveřejnění všeho o všech. Opravdu o to tak stojíš? Já teda ne. Rozhodně nestojim o to, aby generátor čísel projížděl databáze a schraňoval kdejakýmu vykukovi informace o mym majetku, schopnostech, arzenálu, místu kde to všechno najde...Mít to jako možnost, proč ne, ale rozhodně ne automaticky. Jak píšu... přečtěte si nějakou tu knížku... A nakonec.. proč občanku? Nechcete rovnou chip pod kůži? Abyste s sebou nemuseli nosit vůbec nic? Nahrát si do toho i klíče od objektů... Hmmm... co se dá přečíst, se dá i zkopírovat. Co se dá zkopírovat, to se dá zneužít. Mmmmm... na co vlastně zamykat? Nějak se mi dělá špatně...

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 61

Příspěvek#288 » úte 10. led 2023, 19:22

Kluci, zas jedete do extrémů. Když prodáváte, ujistíte se že kupující je oprávněn nabývat. Ukáže-li vám kartičku nebo papír s razítkem z CzechPointu, je to jedno.

Povinnost jste splnil v rámci vašich možností, a jednáte odpovědně a v dobré víře prodáváte. Pokud vás obelže a podvede, je jedno zda-li to udělá s falešnou nebo neplatnou kartičkou, nebo nepravdivým papírem z CzechPointu. Na vás to nebude. Policie by musela prokázat že jste v rámci vám dostupných zákonných možností (a povinností) nejednal při obchodě legálně, rozumně, a odpovědně - a to se jim nepovede. Byl jste poveden, dále je to na nich, ne váš problém. Pokud se opravdu bojíte, jděte spolu na OSZBM, přímo na czechpoint, nebo do jakéhokoli obchodu se zbraněmi a střelivem kde mají přístup do CRZ. Časem možná budeme mít přímý přístup i my. Tohle opravdu není problém.

Konec konců, děláte to tak teď, a už nějakou dobu to tak funguje. Že ne? A vy jste si někdo ověřoval na policii nebo v obchodě se střelivem když jste prodával B zbraň, že dotyčný má platné nákupní povolení a že na něj už v minulosti nekoupil třeba 5 pistolí, přičemž první nákup tedy ukončil jeho platnost? Já tedy ne, stačilo mi ukázat papír. A argument že ukázal ZP, to je irelevantní, když nevíte jestli měl platný povolení i na nákup.


K zrušení off-line peněz a off-line života a vnucení čipů a nevím čeho - ano, to by problém už byl. Ale pokud vím, nic takového na stole není, o tom není ani tato diskuze a je to argumentační faul ad absurdum a off-topic.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#289 » úte 10. led 2023, 19:31

Ten přístup do CRZ se tak trochu tluče s GDPR. Jsem zvědav, jak to chtějí vnitráci ošetřit aby nikdo nemohl čumět na to jaké vlastním zbraně, pokud si to má z CRZ ověřit. Logiku to nedává ale třeba to špatně chápu. Tím myslím např. správce střelnic. Dnes je po nich tvrdě vyžadována kontrola ZP a často i PZ a najednou nebudou muset kontrolovat nic, pouze nechat zapsat střílejícího s číslem OP? Takže pokud mi přijde na střelnici kdokoliv se zbraní a bude tvrdit, že má ZP a zbraň legální, měl bych ho prostě nechat střílet a případnou kontrolu nechat na PČR až se přijede na střelnici podívat? No pěkně děkuji.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#290 » úte 10. led 2023, 19:43

A víš, kdy se tam přijdoou poldi podívat? Okamžitě, jakmile oznámíš, že ti tam takovej vykuk přišel, půjčil si pištol a prohnal si hlavu kulí. A teď chci slyšet, že to není možný... Hahahaha... Pravej držitel si zajde někam do lesa, aby ho hned nikdo nenašel... Ale kdo nemá přístup ke zbrani, klidně to udělá na střelnici. A i když mu bude inštruktor sát za aadkem, tak tomu nezabrání. Všici víme, že se takově věci dějí. Zkrátka.. důvodů, proč to nechat jak to je je víc než dost. Kdežto proč kartičky zrušit... pro to je důvod jedinej: Nechce se mi tahat kartiču... Jak sobecký... a navíc.. hravě velmi jednoduše řešitelný... jak, to jsem už napsal. Je to o jediný větě v zákoně.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#291 » úte 10. led 2023, 20:00

Žádná kartička ti nezabrání, aby někdo přišel a prostřelil si palici na střelnici. Tedy nula argumentů.
Spíš mi řekni, jak kartička zabrání tomu, abys někomu předal broknu, když to oprávnění bude mít zrušené a zbroják měl už před lety odevzdat?
Vždyť je to úplně to stejné, jak s řidičákem. Proč asi někteří experti, co jedou nažraní, "zapomenou doma" při kontrole řidičák? Takže jim ho nikdo fyzicky nemůže sebrat, takže ho mají, ale dávno neplatí, byť je na něm platnost xx let. To samé je i s tou slavnou kartičkou.

To samé CRZ a GDPR. Jaké porušení? Proč by měl na mě někdo vidět? Na co? Ve svém CRZ si kliknu převod zbraně, zadám osobu, no a pokud nebude oprávněná, tak to nepůjde odklikat dál. Nějaký další problém?
Na střelnici? Co tam potřebuju vědět? Nic. Už mě nebude zajímat, jestli ta puška, co tam střílí, tak je papírově ok nebo není. A jestli ten, co střílí, tak ji vůbec může držet. To bude záležitost policie. Já budu jen a pouze zodpovědný, že bude dodržován provozní řád střelnice. Přijede pčr, tak si je prolustruje ona ... Chci na střelnici svěřovat zbraně? Nepotřebuju vůbec žádný doklad od toho dotyčného, když vypadl požadavek na věk 10+.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#292 » úte 10. led 2023, 20:05

Nezabrání... Pořád na to koukáš černobíle. Tebn s kartičkou to velmi pravděpodobně neudělá tímhle způsobem. Dokonce si troufám tvrdit, že takhle to nikdo nikdy neudělal. Naopak NEstřelců už bylo nespočet. Proč asi? Takže ten argument jje rozhodně NENULOVÝ. Pořád tvrdím, že je lepší nějaká regulace, než žádná regulace. Nějaké funkční opatření, které je vyzkoušené, než něco, co nemá, kromě jediné, žádnou další výhodu, ba naopak.. přinesla by leda potíže.

K CRZ.. a když oprávněná bude... a bude jich takových asitak 300000... a každý se může kouknout na kteréhokoli a kdykoli a jakkoli... promiň... to chceš? Nebo jak tomu zabráníš? Pořád minikdo nevysvětlil, jak tohle realizovat. Nebo jako já naklikám a ukážu někomu obrazovku?? Hahahaha... Jednodušší, než si vytisknout miliardu různých jakoplatných papírků... Ne... takhle to opravdu fungovat nemůže. Joooo.. v kytičkovym světě... možná...



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#293 » úte 10. led 2023, 20:12

No ale to jsi přednesl právě argument pro to, že je kartička zbytečná, když se na střelnici postřílí ti bez kartičky. Protože teď se kartičky nosí a stejně tomu nezabrání, takže to není žádné funkční opatření.
Nebo chceš snad naznačit, že když mi někdo ukáže kartičku, tak polevím v dozoru?



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#294 » úte 10. led 2023, 20:15

Kristepane ... Co komu budeš proč ukazovat? Nemusíš mu ukázat vůbec nic.
Ty se přihlásíš do svého CRZ. To už teď jde, už loni to šlo. Teď tam sice nic nevidíš, ale budou tam pak tvoje zbraně. Dáš na jedné, kterou prodáváš, převod. Prostě tak, jak to mají teď obchodníci. Do nabyvatele nebo jak se to tam bude jmenovat, naťukáš jméno osoby, která to chce od tebe koupit.
A když ta osoba nebude mít oprávnění, tak ti to CRZ neumožní dokončit. Nebude mít nákupko, nebude mít výjimku, nebude mít oprávnění zbrojáku. Tak prostě nic nebude. Nikomu nic ukazovat nebudeš. Nikdo neuvidí tvoje zbraně.
Když to bude mít, co je potřeba, dokončíš převod. Třeba si to vytiskneš. No a pak borcovi na tom posedu večer bez signálu mrkneš na občanku, strčíš mu do ruky pušku a nazdar bazar.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#295 » úte 10. led 2023, 20:23

A co když online nic? A ujišťuju tě, žo to není nemopžný...? Proč zavádět rizika, když máme funkční systém? Proč by mě měl CRZ vůbec pouštět zjistit, jestli je někdo nazdař bůh držitelem? A jak ověřim, že to, co vidim je skutečně jeho? aha.. občankou.. kterou už dnes nikdo u sebe nosit nemusí... Na posedu... a když obchod nedopadne... co dál? Nebo to tam takhle v polořevodu bude viset dvacet let, jako se to dělá s auty? Nebo zavedeme další "opatření", automat, kterej to po určitý době zruší a napíše ti to do datovky? Opatření na opatření... Jasnýýýýý... už to chápu.. proč to dělat jednoduše, když to lze udělat složitě a rizikově... Super nápad... Opravdu se blížíme do toho Cyrclu. Proboha... co brání tomu, aby zbroják zůstal existující? Jediný smytsluplný důvod, prosím. Jediný. Obráceně těch důvodů je pořád nespočet.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#296 » úte 10. led 2023, 20:31

Jak online nic? Co to má s tím společného? Daňové přiznání také nepodáš offline ...
Takže občankou se nic dokázat nedá, ale zbrojákem ano? To už je nesmysl ...
Co furt máš s tím, že co vidíš, je jeho? Ty nic vidět nepotřebuješ!!!!
No když budeš mít x dotazů za časový interval, tak ti třeba fláknou pokutu :)



monk
Příspěvky: 179

Příspěvek#297 » úte 10. led 2023, 20:44

prave proto se doklady digitalizji, prottoze lidi maji propadle(ne casove, ale prisli o ne a neodevzdali je) doklady a ty si to nemuzes overit. Ja se tesim az nebudu muset ohavnou karticku plnou obrovských karticek. Proste jdi s dobou taky nechces u doktora aby ti poustel zilou a zubar jen trhal zuby. to mas jak v nemocnicich, taky jsi musel rengen vyvolavat, dnes se foti digitalne a sup rovnou do sytemu, a treba v brne fakutky maji spojeny system, takze se na tvuj snimek muze podivat doktor v jine nemocnici.



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#298 » úte 10. led 2023, 20:54

Z jiného soudku:
vypadá to, že už nebude možné nabývat nadlimitní zásobníky bez oprávnění.
A sběratelè se budou muset registrovat, když je budou chtít třeba prodat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#299 » úte 10. led 2023, 21:08

Jsou to všechno kecy o ničem, protože nikdo v této republice v současnosti neví, jak bude budoucí zákon vypadat a odkdy bude vlastně účinný. O prováděcích předpisech už nemluvě vůbec. Hádáme se tu o věcech, které možná nikdy nepřijdou nebo budou vypadat úplně jinak než teď v návrhu zákona. Ono úplně stačí jaký bordel je v současném zákoně a jak to ještě vylepšují vnitráci svými právními vyjádřeními a názory.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#300 » úte 10. led 2023, 21:12

Kuram, lidi. Co furt máte s tím kartičkovým fetišem?
Vztah státu a nás, "drbanů", ve zbraňové oblasti je zatím furt věcí oboustranné důvěry, ale je to stát kdo rozhoduje.
Stát má v rukou všechny trumfy, pokud zíra parlament schválí nucený výkup všech hraček včetně vzduchovek a rybiček po koruně kus, tak je to ústavně konformní, jsme namazaní a žádní kartička nám nepomůže.
Posledního čtvrt století se dařilo vzájemnou důveru držet. Lidi hlásili černoty při každé amnestii, a stát nedělal prasárny. Ani po velkých průserech (Brod, Ostrava).
Vemte si, že třeba v Polsku nemusí mít polák u sebe řidičák a doklad o pojištění. Stačí prokázat totožnost, zbytek je na orgánovi.
Pokud bude možné nákupko naklikat v portálu občana, stejně jako prodej, s tím, že mi to neumožní koupit černotu a prodat smažce se zabaveným ZP, vo co de? Za mě cajk. Pro paranoiky je tu furt navrhovaná možnost výpisu na CzechPointu. CVhceš papír se štemplem - máš ho mít.
Když jsem kupoval barák, šly miliony na pár kliků přes bankovnictví. Když jsem platil firmě za rekonstrukci střechy dtto.
A pokud nás napadne Rusko/Polsko/Maďarsko/Usa/Čína/Aštar šeran a MV bude moct dvěma kliky smazat šifrovací klíče k databázi ZP a zbraní - za mě zase cajk.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů