Psychotesty na ZP/řidičák

Uživatelský avatar
Kamzi
Příspěvky: 23

Příspěvek#1 » úte 18. říj 2022, 15:58

Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Mám ZP a plánuju dělat papíry kde mě čekají psychotesty. A mě zajímá - kdybych napoprvé neudělal psychotesty ovlivní to držení ZP?
Díky za odpovědi.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2 » úte 18. říj 2022, 16:17

Jestli plánuješ dělat papíry na hlavu, tak o ZP zaručeně přijdeš... Nějak nepíšeš, jaký "papíry" hodláš dělat... Pak jde o to, u jakého dochtora... jestli u toho, co ti dělal zdravotní prohlídku na ZP, tak těžko říct a vyloučit to nelze.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3 » úte 18. říj 2022, 16:20

V nazvu ma ridicak. Tak asik ridicak. A pokud ho cekaj psychotesty, tak asik autobus?

Uživatelský avatar
Kamzi
Příspěvky: 23

Příspěvek#4 » úte 18. říj 2022, 16:22

Řidičák na C



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#5 » úte 18. říj 2022, 16:23

Správně píšeš "asi". "Asi" není relevantní. Na hloupou otázku, hloupá odpověď. Ono by to chtělo kapku přemýšlet a napsat otázku správně.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#6 » úte 18. říj 2022, 16:24

No.. a ještě jestli u stejnýho dochtora... Bóóóže... to je zase domluva... :roll:

Uživatelský avatar
Kamzi
Příspěvky: 23

Příspěvek#7 » úte 18. říj 2022, 16:28

No jestliže myslíš obvoďáka tak ano. Pro doplnění na ZP jsem na psychotesty nešel.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#8 » úte 18. říj 2022, 17:29

Kamzi píše:No jestliže myslíš obvoďáka tak ano. Pro doplnění na ZP jsem na psychotesty nešel.


Máš obavu že bys je neudělal? Si myslím pokud nemáš diagnostikovanou nějakou psychickou poruchu (a to by tě na psycho poslal už asi obvoďák) tak bys měl být v klidu ne?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#9 » úte 18. říj 2022, 17:33

Na ridicak C nejsou psychotesty. Delal sem i CE a nic. Ale je mozne, ze tvuj obvodak se na to diva jinak. K tve otazce. Pokud bys neprosel, tak by mel tvuj obvodak informovat poldy a prijdes o ZP.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#10 » úte 18. říj 2022, 18:09

Blacky : Nemyslím si. Dopravní psychotesty v podstatě nemají s případnými na ZP nic společného. Navíc, jak správně píšeš, na žádné jít nemusí, pokud ho nepošle doktor. A nevidím tam laicky jediný důvod. ŘP už nejspíš má a ZP taky.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#11 » úte 18. říj 2022, 19:30

Psychotesty jsou mimo jurisdikci zákona 119/2002. Ty řeší něco, co zajímá policii nebo armádu při přijímání adeptů (jseš dostatečně schopný se samostatně rozhodnout a zároveň jseš ochotný poslechnout autoritu?)

ZoZ řeší konkrétní diagnózy. Jsou popsaný v NV č. 493/2002 Sb.

Takže, pokud cvokař zjistí, že jsi neschopný kroutit volantem, protože jsi nevyrovnaný, blbě reaguješ na na rychlé změny, ZP to neohrozí.

Pokud ale zjistí, že třeba trpíš nějakou organickou duševní poruchou (musí to mít číslo diagnózy), v podstatě má povinnost tě napráskat a máš po zbrojáku ("třeba" znamená, že tu povinnost má až obvoďák, ale nějak se domluvit můžou).



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#12 » úte 18. říj 2022, 19:43

Blacky píše:Na ridicak C nejsou psychotesty. Delal sem i CE a nic. Ale je mozne, ze tvuj obvodak se na to diva jinak. K tve otazce. Pokud bys neprosel, tak by mel tvuj obvodak informovat poldy a prijdes o ZP.
Psychotesty nejsou na řidičák. Jsou povinné pokud chceš řádit náklaďák nebo autobus za peníze - §87a zákona 361/2000 Sb.
Může je dělat jenom akreditované psychologické pracoviště a se zbrojákem nijak nesouvisí - leda by se při nich ukázal nějaký obecný problém, jaxprávně píše JirkaCV.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#13 » pon 24. říj 2022, 17:39

Psychotesty jsou povinne mimo jine pro vraceni RP ktery byl z nejruznejsich duvodu odebran (pomijim fakt ze cast tech duvodu dotycneho pripravi i o ZP). Uvadim to jen pro kompletnost vyctu, nerikam ze je to duvod proc se na to pta autor prvniho prispevku... pravdepodobne to bude jiny pripad.

PS: Kdyz jsem byl kvuli ZP u doktora pro "papir" z psychotestu tak vetsina dalsich ucastniku "kurzu" se rekrutovala prave z vyse uvedenych. Poslouchat ty vymluvy proc dotycni sedli za volant nality bylo celkem "zajimave".



46Dom46
Příspěvky: 3

Příspěvek#14 » úte 25. říj 2022, 17:12

Blacky píše:Na ridicak C nejsou psychotesty. Delal sem i CE a nic. Ale je mozne, ze tvuj obvodak se na to diva jinak. K tve otazce. Pokud bys neprosel, tak by mel tvuj obvodak informovat poldy a prijdes o ZP.

pokud má profesní způsobilost,nebo bude mít a chce pro nějakou firmu jezdit jako řidič NA tak musí mít ze zákona nad 7500kg celkový hmotnosti vozidla dopravně psychologický vyšetřeni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 15 hostů