Na bazaru je všechno "torzo".



stip
Příspěvky: 290

Příspěvek#1 » pon 14. lis 2022, 21:51

Taky máte pocit, že se s platností nového zákona rozjel na bazarech obchod s všemožnými "torzy"? Jejich prodejci se dušují, že to jsou všechno déčka, ale těžko říct na základě čeho si to myslí. Zrovna dneska jsem narazil na chlapíka co prohlašuje za torzo špinavý (nicméně od pohledu funkční) závěr z Garanda. Já vím, že samotný ho můžu maximálně po někom hodit, ale torzo si představuji jinak. Co si o tomhle jevu myslíte? Mě to trochu znepokojuje, protože to zavání průšvihem, který odnese zákonadbalá komunita zase nějakým utahováním šroubů.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2 » úte 15. lis 2022, 06:51

Všechno jsou teď torza nebo před 1890. Na aukru občas někomu napíšu, že nabízí hlavní části zbraně, ale všem je to jedno.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#3 » úte 15. lis 2022, 07:47

Nahlásit na policajty

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#4 » úte 15. lis 2022, 08:00

A myslíte, že to v naší přefízlované době, Velký Bratr nesleduje?



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#5 » úte 15. lis 2022, 09:37

Popřípadě v tom můžu vidět provokaci aktivního orgána...



JirkaCV
Příspěvky: 1524

Příspěvek#6 » úte 15. lis 2022, 09:45

Kdo by byl popotahovaný? Ten, kdo objedná nebo ten kdo pošle?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#7 » úte 15. lis 2022, 10:06

oba, to je jak kdyby sis šel koupit nelegální kvér na parkoviště.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#8 » úte 15. lis 2022, 10:38

Až na ten závěr z Garanda jsou to, co jsem viděl, jen hromady rezavého šrotu.



stip
Příspěvky: 290

Příspěvek#9 » úte 15. lis 2022, 10:43

Tak provokace to být nemůže, je vyloučeno aby se PČR k něčemu takovému uchýlila. Prodávat zbraně kateg. C jako D je porušením zákona a PČR nemůže porušovat zákon.

Ti prodejci to dělají buď z neznalosti věci, nebo si myslí, že se vyviní prohlášením, že oni si myslí, že to je nestřelbyschopné torzo, či to bylo vyrobeno před rokem 1890. To je stejné, jako ta mantra: "nikoho a nic nepropaguji", při prodeji busty Adolfa Hitlera. Taková deklarace je bezcenná, podstatný je pouze ten skutek. A kupující jsou v podsatě v roli oběti, která byla podvedena, nebo to tuší, že je to v nepořádku, ale těžko jim to dokázat. Nedovolené ozbrojování vyžaduje úmysl a těžko někomu dokázat, že věděl že ta hlaveň je z Mausera 1893, když on si myslel, že to je Mannlicher 1886 nebo co. Nehledě na to, že společenská nebezpečnost takového sběratele je nulová.

Každopádně si myslím, že o zařazení zbraně rozhoduje zkušebna a tak v podstatě všechny zbraně a jejich části, které zkušebnou neprošly jsou pochybné.



JirkaCV
Příspěvky: 1524

Příspěvek#10 » úte 15. lis 2022, 11:50

Kdo se tedy dopustil přestupku, když jistý ešop prodával tlumiče, posílal to poštou a přišlo se na to až v okamžiku, kdy se to kupující snažili zaregistrovat. Pokud vím, v průšvihu byl jenom ten ešop.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#11 » úte 15. lis 2022, 13:17

§ 279

Nedovolené ozbrojování
(1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Ale jak píše stip. Soud musí prokázat úmysl



JirkaCV
Příspěvky: 1524

Příspěvek#12 » úte 15. lis 2022, 13:44

Ale já povolení mít můžu. Jenom koupím na bazoši hlavní část zbraně, na kterou to povolení spotřebuju a řádně přihlásím. Že mi to prodejce poslal poštou? Nejspíš budu mít co vysvětlovat, pokud na to na Poště přijdou (jsem adresát). Přestupku nebo TrČ se podle mě dopouští pouze prodejce.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#13 » úte 15. lis 2022, 21:38

V tomhle případě bych to viděl stejně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: SunWuKung a 27 hostů