nácvik manipulace s krátkou zbraní ke zkouškám.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#16 » stř 16. lis 2022, 18:49

Lenča píše:
Jde mi opravdu jen o manipulaci s CZ 75. Sotva natáhnu závěr a ještě si hlídat prst mimo spoušť. Asi si to opravdu musím zopakovat s nenabitou zbraní mnohokrát, aby se mi to dostalo do ruky.


Nekde jsem videl/cetl/slysel (tusim, ze to bylo nekde tady na foru), ze trik je netahat zaver dozadu, ale jenom ho drzet a tlacit rukou ram zbrane dopredu. To ma pomahat prave v pripadech kdy mas problem pretahnout vratnou pruzinu. Snad pomuze aspon tohle na dalku.



JirkaCV
Příspěvky: 1520

Příspěvek#17 » stř 16. lis 2022, 19:58

Těch způsobů je víc. Já tahám PPQ tak, že chytnu závěr nadhmatem za zadní část závěru palcem k tělu. Pak je jedno, čím pohnu, jestli rukou nebo pistolí. Klasickým úchopem vzor kolíček na prádlo mi to moc nejde. Úchopem za přední část závěru zase riskuju pěknou štěnici o výhazové okénko (dvě jsem si užil).
Chce to vyzkoušet.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#18 » stř 16. lis 2022, 22:42

Lenča píše:Jde mi opravdu jen o manipulaci s CZ 75. Sotva natáhnu závěr a ještě si hlídat prst mimo spoušť. Asi si to opravdu musím zopakovat s nenabitou zbraní mnohokrát, aby se mi to dostalo do ruky.
Ale kdyby se někdo přeci jenom našel, budu ráda.

Tak to chápu. Sám jsem to řešil tak, že jsem si od kamaráda půjčil airsoftku, která má překvapivě věrně okopírované funkce skutečné zbraně. Dá se tam vypustit zásobník, vystavit závěr, dát rána jistoty, má to pojistku. Pokud bys někoho v okolí s něčím podobným našla, je to taky způsob, jak si to bezpečně zažít.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#19 » čtv 17. lis 2022, 08:41

... jj případně plynovka s tou kámoš po vyhození cvičil. Vystavíš, uděláš bezpečnou manipulaci i závady. Jen rozborka nemožna, respektive jiná střívka.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#20 » čtv 17. lis 2022, 10:15

Lenca : No, pokud jsi to zkoušela jen jednou a ještě ti to nešlo, je to fakt zoufale málo. Například prst mimo spoušť musí být věc úplně automatická. Jinak ho tam nejspíš necháš po dostřílení. Já to do Plzně úplně blízko nemám abych ti pomohl. Navíc si myslím, že Leiko nedělá přípravy špatně.

JirkaCV : V tebou popsaném postupu je třeba dávat bacha na zakryté výhozné okénko a navíc i když to neuděláš je většinou vidět špatně do nábojové komory. Ale dá se to vychytat i takto.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#21 » čtv 17. lis 2022, 18:12

Je dobré dělat kontrolu s závěrem na záchytu. Pak je možnost vybíjet výhozním okénkem do ruky a následně zkontrolovat komoru i zásobníkovou šachtu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#22 » čtv 17. lis 2022, 19:37

kolmbo : To rvní ano. To druhé radši nedoporučovat.



JirkaCV
Příspěvky: 1520

Příspěvek#23 » čtv 17. lis 2022, 20:00

Hodit závěr na záchyt, mrknout dovnitř a mrknout na komisaře může být kontraproduktivní. U zkoušky bych to nezkoušel.
Chytit hilznu do ruky je IPSC styl, tedy platí totéž.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#24 » čtv 17. lis 2022, 20:12

JirkaCV : Proč? Odložení zbraně ve střelecké pohotovosti je jednou z možností uvedených ve zkušebním řádu. Jen je třeba dodržet bezpečný směr. Různé taktické přebíjení a vybíjení je něco jiného. Ale jde spíš o to, že ho uchazeč začátečník prostě nemá zvládnuté.



JirkaCV
Příspěvky: 1520

Příspěvek#25 » čtv 17. lis 2022, 20:16

Ano, ta poslední věta je ta důležitá.

Na střelnici odkládám zbraň na záchytu se zásobníkem venku, protože je do ní vidět i z okolí.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#26 » čtv 17. lis 2022, 20:52

Nezapomínejte, že naprosto zásadní je požadavek komisaře, který jasně řekne pravidla a brífingu a tak to prostě bude :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#27 » čtv 17. lis 2022, 21:21

DesertEagle : V tomto musím dát za pravdu Honzovi Koreckému. Komisař nestojí nad zákonem a musí jet podle něj. Nemůže sám stanovit pravidla zkoušky. Pokud jsou jeho požadavky a možnosti manipulace v souladu se zkušebním řádem, je to v pořádku. Pokud ne, je to oprávněný důvod ke stížnosti na jeho postup. Pravdou je, že si většinou stěžují jen ti největší idioti, kteří jsou zcela mimo mísu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#28 » pát 18. lis 2022, 07:34

Nemyslel jsem vybíjení s chytáním náboje za letu, ale ruku na výhozní okénko nakloněné zbraně a stažení závěru na záchyt.

Náboj nezmizí někam do prostoru a kontrola komory a šachty zásobníku je snadno a důkladně proveditelná.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#29 » pát 18. lis 2022, 12:47

Tohle musíš mít nacvičené. Chlap s velkýma rukama to zvládne. Ženská která má nacvičeno taky. Ale když to držíš po několikáté v ruce a máš standardní vratnou pružinu, to je sázka do loterie co se pokazí. U zkoušky s nervama na pochodu bych to asi nezkoušel. Radši hledat náboj a nic nezkazit.

Uživatelský avatar
AndyB
Příspěvky: 1

Příspěvek#30 » sob 19. lis 2022, 16:06

Lenča píše:
risa2000 píše:Lenčo, a nemohl by ti to ukázat, resp. se ti věnovat, někdo z té střelnice? Nevím, jak to chodí v Leiku, ale na většině střelnic se dá (dopředu) domluvit dohled, nebo, když se zeptáš, tak i instruktor, speciálně na přípravu ke zkoušce. Přípravný kurz, kde se ti nikdo nevěnuje mi přijde divný.



Prý je to jako v autoškole, tříhodinovým kurzem jsem prošla ,ale teť je to prý jako v autoškole. Jezdit musim sama - tedy střílet.
Nevadí nějak se s tim poperu. Dlouhé zbraně mi jsou sympatické a celkem jednoduché. Jde mi opravdu jen o manipulaci s CZ 75. Sotva natáhnu závěr a ještě si hlídat prst mimo spoušť. Asi si to opravdu musím zopakovat s nenabitou zbraní mnohokrát, aby se mi to dostalo do ruky.
Ale kdyby se někdo přeci jenom našel, budu ráda.



Ahoj, ráda bych se k tomu vyjádřila, taky jsem tenkrát začínala s kurzem na Leiku, dokonce individuálním (byl příšerně drahej) nebylo mi to sympatický, ale naučilo mně to dost musím říct, ale fakt to bylo drahé. Poprvé jsme udělali manipulaci, nastřílela jsem. Podruhé myslím to samé, potřetí taktéž, nepodcenila jsem přípravu. Ale nesedla jsem si tam s instruktorem a přesedlala jsem na Střelnici na Karlově. A tam je to naprosto skvělý, zastřílet bez problémů, půjčit zbraně na manipulaci, bez problémů, můžete si tam hrát s pistolkama jak dlouho chcete, pomůžou Vám, doporučuji tam zajít pokud nikoho neseženete, myslím že chtěli 150,- za tu asi hoďku co jsem si tam hrála s pistolkama a dlouhýma. :) Pokud bych měla už svoji zbraň - pomohla bych, snad alespoň tato informace pomůže a budu držet palce!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CzechJoker, vladimir.srubek a 25 hostů