ZP přes datovku - zkušenosti



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#16 » úte 22. lis 2022, 16:04

Keeež by to bylo tak rychle :-D



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#17 » úte 22. lis 2022, 16:51

Neměli by tu fotku porovnat s předlohou? Na OP tě taky fotí úřednice a neberou fotku majlem nebo poštou.



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#18 » úte 22. lis 2022, 17:09

Očividně ne. Asi pak porovnají při převzetí kde se člověk legitimuje. To by dávalo logiku. Následně sem dám ucelené info pro celý postup. Jelikož vše až na tu fotku a vyzvednutí a registraci budu dělat přes datovku.



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#19 » úte 22. lis 2022, 18:20

Však v registru fotka je (právě z té občanky/řidičáku), tak si to při lustrování zkontrolují.

Registraci zbraně také udělej datovkou, se zaplacením poplatku na účet.
Vyzvou tě pak k předložení zbraně ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#20 » úte 22. lis 2022, 19:52

JirkaCV : Právě tím porovnáním fotografie se současnou podobou zdůvodnili nemožnost vyřízení ZP na plnou moc. Jinak by tomu nic nebránilo. Moje argumentace, že mají přece přístup do evidence obyvatelstva a navíc není ZP doklad totožnosti, nefungovala.



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#21 » úte 22. lis 2022, 20:04

Chápu, že jedna fotka nemůže ztotožnit člověka po pár letech. Je zájem státu, aby těch fotek měl víc.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#22 » úte 22. lis 2022, 20:21

JirkaCV : Tak proč se dává jen jedna? Dříve šla druhá do evidence. Dnes nejde nikam. Chápu, že u OP nebo cestovního pasu jako jediných dokladů totožnosti by fotka měla odpovídat současnému stavu. Ale kupodivu to není státním úředníkem vyžadováno a zajímá ho doklad zcela jiný. Pokud neodpovídá foto na OP, měl by tento být neplatný.



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#23 » úte 22. lis 2022, 21:11

Stát má jednu fotku z občanky, druhou z řidičáku, třetí z pasu a čtvrtou bůhvíodkad a další ze ZP. V případě vážného problému je může porovnat.



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#24 » úte 22. lis 2022, 22:11

cipis píše:Však v registru fotka je (právě z té občanky/řidičáku), tak si to při lustrování zkontrolují.

Registraci zbraně také udělej datovkou, se zaplacením poplatku na účet.
Vyzvou tě pak k předložení zbraně ...


Díky, někde jsem četl, že PZ dokážou udělat na počkání když tam jde člověk osobně. Stejně zbraň budu kupovat v Brně, tak si to zařídím na stejný den ať to mám za sebou. ;-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2232

Příspěvek#25 » stř 23. lis 2022, 08:02

Jsou místa, kde to tak je. Objednáš se po telefonu, přijdeš, předložíš zbraň a doklady a po cca 30ti minutách máš průkaz zbraně hotový.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#26 » stř 23. lis 2022, 11:59

marinakus: Proč by ZP neměl být doklad totožnosti? Je to veřejná listina a prokazuje totožnost v rozsahu jméno, příjmení, datum narození a podoba.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#27 » pát 25. lis 2022, 11:52

Odpoved tazateli. Jedine, co musis dolozit ve fyzicke podove je fotografie, ktera musi odpovidat vyhlasce 221/2017 Sb. Neni ale nutne ji dolozit osobne. Klidne ji posli postou.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#28 » pát 25. lis 2022, 12:06

mbem : Protože doklad totožnosti je ze zákona jen OP a cestovní pas. Nic víc.



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#29 » pát 25. lis 2022, 13:31

Andreas: díky. Fotku jsem nakonec doručil osobně, zrovna ve středu jsem měl cestu, tak jsem jim to tam zavezl. Zeptali se mě jen, jestli u sebe nemám náhodou originál ZoZ že je lepší když jej budou mít fyzicky. Náhoda chtěla a tak jsem jim tam vše dal. Takže už jen čekám na vydání. Ale příště do toho centra Brna nepojedu autem, to tam je fakt peklo. 5 km jsem jel 40 minut a nebyt pohotovy a nezastavit o ulici vedle, tak bych tam ani nestihl dojet do zavírací doby. Hlásilo mi to 15 minut dojet na místo, které bylo o ulici vedle :-D
Ale byli na mě hodní a hned mi řekli, že nákupko mám poslat datovkou, že ušetřím za poplatek a za čas.
Takže už jsem si rezervoval v DonShot Glocka, tak už jen čekat ;-)



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#30 » pát 25. lis 2022, 14:08

marinakus: jak podle kterého. Namátkou § 4 Zákona č. 253/2008 Sb. (boj proti terorizmu)

(6) Průkazem totožnosti se pro účely tohoto zákona rozumí doklad vydaný orgánem veřejné správy, v němž je uvedeno jméno a příjmení, datum narození a z něhož je patrná podoba, popřípadě i jiný údaj umožňující identifikovat osobu, která doklad předkládá, jako jeho oprávněného držitele.


Asi nejvíc záleží na policistovi, jestli vezme jiný doklad, než OP nebo pas a taky na mojí ochotě se s ním případně dohadovat.

Nedávno jsem se zbrojákem prokázal na vrátnici jedné továrny. Pouzdro s ostatníma dokladama jsem totiž zapomněl doma, tak nic jiného nebylo. Bez problémů 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ilicz, Karlos81 a 9 hostů