Jaké skupiny přihlásit k ?



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#16 » stř 28. pro 2022, 10:06

Taky jsem videl soustrel z nalorajdy na petikacku ale par cisel mimo kruhy.... smutne...



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#17 » stř 28. pro 2022, 10:27

Za mě se nedávalo D skrz to, že se chodí častěji k doktorovi a u nás v rodině se chodí k doktorovi, jen pokud máš hodně dobrý důvod (zlomenina, šití ....) Navíc někteří doktoři jakmile sis požádal o D tak Tě rovnou posílali k mozkožroutům.

Ad nervozita, vždy budeš nervózní, už jen skrz to, žes tam nechal nějaké peníze a nechceš o ně jen tak přijít. Mě se snažil udělat správce střelnice neboť jsem u něj nebyl na kurzu - vyrval mi zkontrolovanou/bezpečnou malorážku z ruky vrazil mi podpěru, pak mi hodil předpažbí na podpěru a pažbu mi strčil pomalu do ramene, ať si zkusím jestli mi podpěra sedí. A pak se otočil na komisaře a říkal, že jsem si nezkontroloval zbraň. Tak jsem mu dvojhlasně s komisařem řekl, že jsem celý čas mířil do bezpečného prostoru. Samozřejmě jsem měl prst mimo spoušť.

skagerak - já to měl z té malorážky, že jsme to na tom terči museli hledat, ale vše bylo v kruzích. Škoda, že jsem do toho terče pak střílel i z brokovnice, jinak bych ho chtěl na památku, že takhle teda ne, takhle se to nedělá.



JirkaCV
Příspěvky: 1544

Příspěvek#18 » stř 28. pro 2022, 11:35

Podle mě správce střelnice nemá v prostoru zkoušky co dělat. Leda nosit kafe ke stolku čekajících.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 537

Příspěvek#19 » stř 28. pro 2022, 11:46

ABE. Pokud neplánuješ lovit je C nesmysl, kdykoliv doděláš. Hlavně si nedávej D, to kumisařům spouští kladiva, především u lidí co nikdy neměli noty. Sám sebe ted posílám na D, abych mohl být sobě zbrojířem, tak už se docela těším jaké pako si mě bude dávat :-) V posledních měsících se vyrojila nová vlna, kluci prominte chytráku. Naposledny nejmenovaný komisař vykosil 90 procent uchazečů, prošli jen 2 zaměstanci mvcr. Fintičky manipulace typu o jeden náboj přebitý zásobník, který žáka rozhodí, protože tohle nikdy netrénoval nepovažuju za férové. I přítomní zástupci PČR nevěřícně kroutili hlavou.



Carloss
Příspěvky: 2939

Příspěvek#20 » stř 28. pro 2022, 12:06

Na "samozbrojíře", pokud vím, D nepotřebuješ. Zato se hodí kdykoli jindy... kdyby náhodou. A něco dodělvat? To je ekonomicky mimo, ptz neplatíš jen skupinu, ale celou zkoušku. Proto co nejdřív toho udělat co nejvíc najednou. Nemluvě o tom, že komisařům je vcelku fuk, jaký děláš skupinya jedou podle not. Takže nic záludnýho by tě potkat nemělo.



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#21 » stř 28. pro 2022, 12:27

DesertEagle - když jsem dělal zbroják já, tak zrovna začala vystrkovat růžky EU a nikdo nevěděl jak to bude. A říkalo se: Dej si C, myslivci měli kvéry i za protektorátu i za komoušů.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#22 » stř 28. pro 2022, 15:53

Tak se holt budu taky opakovat. Ještě se mi nestalo, abych se ocitl v situaci, kdy by mi E na něco nestačilo nebo mi jakákoli jiná skupina kvůli čemukoli chyběla.



JirkaCV
Příspěvky: 1544

Příspěvek#23 » stř 28. pro 2022, 16:00

Už to tu zaznělo. Bez B nekoupíš střelivo do zbraně, na kterou nemáš PZ. Což komplikuje jakoukoliv zápůjčku.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#24 » stř 28. pro 2022, 16:03

To mě vůbec nezajímá. Mám vše, co potřebuju :lol: :lol: :lol:



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#25 » stř 28. pro 2022, 16:17

Víc (skupin) je lepší než míň. Těch pár stovek na víc v tomto koníčku je nic. Mám vše a nikdy to neuškodilo.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#26 » stř 28. pro 2022, 16:45

Nějakých 700 za skupinu, bych nebral jako argument, když si to porovnám s tím co stojí jedna návštěva střelnice i s tím na co celkem vyjde zkouška. Skupinu, kterou už mám mi vezme jenom případné zdravotní omezení, za mě bych si udělal raději více, než pak litovat.
Sloučení skupin v připravovaném ZoZ vypadá rozumně, ale v parlamentu to ještě není a kdo ví jaké pozměňovací návrhy ještě padnou.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#27 » stř 28. pro 2022, 23:09

Dneska možná už ne, ale před dávnými lety mi policajti skupinu C vzali, takže jsem ji původně dělal zbytečně. Na zkoušce jsem střílel pistolí, malorážkou i brokovnicí a mám za to, že držitel ZP by měl umět ovládat všechny běžné zbraně a hlavně by se s nimi měl umět trefit.

Jinak mudrovat o skupinách je zbytečné, dejte si všechno, co jde. Co bude, nikdo neví, a co vám zůstane, ukáže čas.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#28 » čtv 29. pro 2022, 00:36

Carloss
Pokud vím já tak na když chceš licenci, tak buď musíš zbrojíře s Déčkem zaměstnat, nebo sám mít Déčko.
a ke zkouškám na různé skupiny, zde bylo řečeno vše. Testy jsou jasný a střelba je taky daná. Manipulace je na komisaři. Klidně může pouze na E nechat manipulovat se vším. Brokovnici, taky můžeš mít na OŽZM a klidně i pušku. Vlastně skoro všechno.
Osobně ne sk. E nechávám manipulovat s krátkou a pokud je to bez chyby, tak další nedávám. Pokud tam jsou nějaké přešlapy, klidně dám i broknu a malorajdu.



Carloss
Příspěvky: 2939

Příspěvek#29 » čtv 29. pro 2022, 02:53

Takhle ano. Ale na "samodomosámsobě" licenci? To snad ne... To se dělá proto, abych to mohl dělat pro jiný, ne...



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#30 » čtv 29. pro 2022, 08:04

Díval jsem se přímo do zákona a tam se píše, že
- zbrojíř musí být držitelem ZP "příslušné skupiny"
- samojediný držitel ZL "plní povinnosti zbrojíře" a musí mít ZP "příslušné skupiny"

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, vgj a 41 hostů