číslo hlavně pouze vyryto, ne vyraženo, zapsáno v průkazu zbraně



amgp
Příspěvky: 17

Příspěvek#1 » sob 11. bře 2023, 13:39

Před dvěma lety jsem si koupil v ZS samonabíjecí pušku UZI-S.
Puška má vyražené číslo na rámu a na závěru. Na hlavni ale nebylo číslo vyražené, pouze ručně něčím vyryté.

Při registraci zbraně na policii paní nejdřív číslo nemohla najít, pak našla to vyryté. Dopadlo to tak, že to vyryté číslo pak skončilo zapsané v průkazu zbraně. Číslo na hlavni vypadá skoro, jako by ho tam někdo ručně vyryl šroubovákem nebo nějakým hrotem.

Teď si ale říkám, jestli by to nemohl být problém. Napadlo mě, že by někdo mohl říct, že jsem si tam to číslo vyryl sám. Může to být problém, třeba při prodeji zbraně, kdy by třeba kupující pak tu zbraň registroval a narazil na jinou osobu nebo to registroval na jiné služebně? Nebo se bojím zbytečně? Případně jak to řešit, pokud je to třeba vůbec nějak řešit.

Další dotaz. Zbraň byla ještě registrována jako B (pár týdnů před začátkem platnosti nového zákona, kdy už spadla pod A-I). Pokud bych zbraň chtěl prodat, tak kupujícímu stačí pouze nákupní povolení nebo už potřebuje výjimku na A-I. Já to pochopil tak, že stačí povolení, ale radši se chci zeptat.

Díky



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#2 » sob 11. bře 2023, 15:09

K vytyčení číslu, správní orgán vydal potřebný doklad, tedy PZ, takže ti do toho nic není… zbraň bude už A-I, Béčko to bude škod se neprevede.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#3 » sob 11. bře 2023, 15:50

" jehla" je celkem caste znaceni

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » sob 11. bře 2023, 17:17

Spousta zbraní, především US výroby nemá na hlavni číslo vůbec. Někdy se dopisuje, a někdy ne....



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#5 » ned 12. bře 2023, 11:48

Přesně, měl jsem SW 39 a tam byl číslo snad jen na těle zbrane…

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6 » ned 12. bře 2023, 13:14

BrozT : U SW pistolí je to celkem typické. Skutečně pouze na těle zbraně.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#7 » ned 12. bře 2023, 15:47

Ruger pistole taktéž, alespoň tedy malorážkové s hlavní spojenou s tělem, plnokrevnou žádnou nemám.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#8 » ned 12. bře 2023, 16:45

Ale zkusebni znacky na hlavni maji, ne?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#9 » ned 12. bře 2023, 17:40

CIP N tam je. Na všech hlavních částech bez ohledu na rozebiratelnost.



Lukass_m
Příspěvky: 33

Příspěvek#10 » ned 12. bře 2023, 17:47

Moje UZI-S taky nemá žádný číslo na hlavni. Pouze CIP N



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#11 » ned 12. bře 2023, 19:21

Astra 75 mala len cislo na rame. Hlaven a zaver bez cisla.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#12 » ned 12. bře 2023, 19:39

U mojí Ruger MK3 je na hlavni jenom značka zkušebny. Nejspíš to souvisí s tím, že hlaveň bez nějakého nástroje od těla neoddělím.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#13 » pon 13. bře 2023, 17:48

sided píše:Spousta zbraní, především US výroby nemá na hlavni číslo vůbec. Někdy se dopisuje, a někdy ne....

Tak tak. Např. Kahr - číslo pouze na tělě zbraně. Na závěru ani na hlavni číslo není, pouze zkušební značky.



Krazim
Příspěvky: 7

Příspěvek#14 » pon 20. bře 2023, 00:02

Podobnou věc budu řešit cca za měsíc.
Dovoz zbraně od obchodníka z Rakouska, vyrobená v Rusku.
Zbraň má dle fotek výrobní čísla jak na závěru, rámu, a pak zespod na lučíku (vyražená). Na hlavni je výrobní číslo, jak kdyby to tam dorejpali.
Druhou věc kterou řeším je CIP. Na hlavni či závěru nejsou nikde vidět. Jediný CIP, který je na zbrani z ,,venku" vidět je na rámu zbraně. Je tam jen vyraženo CIP N bez značky zkušebny, která zkoušku vykonala. Což dle předpisů CIP by tam měla být.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#15 » pon 20. bře 2023, 07:11

Tak dej vědět, jak jsi dopadl. Můžou to poslat do zkušebny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů