Zamítnutí žádosti ZP



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#16 » čtv 23. bře 2023, 13:15

Psal jsem "Kdo a v jakých počtech" .. takže nejde jen o množství, ale třeba i o přehodnocování kritérií. Taky jsou dlouhodobě tlaky na "zrovnoprávnění" imigrantů s občany, což může mít důsledky i do oblasti držení zbraní (v obou směrech), které bude mít MV následně tendence nějak řešit či kompenzovat a bude se třeba uchyovat k ne úplně transparentním postupům. Anebo nebude ... taky s důsledky.
Dostáváme se tím sice k podstatě problému, ale ta podstata je zde nežádoucí, takže to utnu.
Můj dojem z té věci je ten, že někdo se právě pokusil "kompenzovat", ať už k tomu měl pokyn nebo to dělal z vlastní inciativy.
Hodnotit to nebudu, protože neznám ani Nicka ani motivace těch úředníků.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#17 » pát 24. bře 2023, 10:06

Motivace úředníků je všude stejná. Hlavně si nepřidělávat práci a když už musím něco dělat, tak ať u toho nemusím něco vymýšlet, na co nejsou postupy nebo pokyny. Naštěstí i v případě vyloučení opravného prostředku je zde správní soudnictví, které státní správu umravňuje, byť to někdy trvá dlouho a něco to stojí.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#18 » pát 24. bře 2023, 11:12

mobil-man: S úředníky na OZBM mám jinou zkušenost. Jsou vstřícní, rádi pomůžou.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#19 » pát 24. bře 2023, 18:02

Jo, mam to stejne. A kdyz prijdu ke konci sichty a je prazdna cekarna, obcas i pokecame o zbranich.



Nick
Příspěvky: 11

Příspěvek#20 » sob 25. bře 2023, 11:02

Jen pro informaci doplním, co mám v dokladech
Všechny osobní údaje byly odstraněny
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#21 » sob 25. bře 2023, 17:11

Myslim, ze bys mel zainvestovat a poradit se s pravnikem, ktery se v teto oblasti orientuje. Skus treba LEX, jestli ti mohou poradit.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#22 » sob 25. bře 2023, 17:13

Nick se s právníkem radí. Píše o tom výše.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#23 » sob 25. bře 2023, 18:29

Myslím, že to zatím není potřeba. Vypadá to, že má vše v pořádku. Žádost je podaná, teď není třeba nic dělat. Cajtům běží 30denní lhůta na rozhodnutí. Až by to případně nedopadlo dle zákona, má spoustu času se radit už nad konkrétním nezákonným rozhodnutím.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#24 » sob 25. bře 2023, 19:25

Je treba umet cist zakon. Policie Vasi zadost zamitnout muze presne tak, jak je uvedeno v § 18. Proti takovemu rozhodnuti nelze podat odvolani. Muzete vsak podat stiznost proti rozhodnuti. Pravnik Vam to vysvetli. Ale myslet si, ze ma kazdy cizinec pravni narok na ziskani ZP v CR je mylne. Nema.

§ 18
(3) Příslušný útvar policie může vydat rozhodnutí, jímž nevyhoví žádosti o vydání zbrojního průkazu,

i když splní všechny podmínky uvedené v odstavci 1. Proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#25 » sob 25. bře 2023, 20:06

AndreasBaader: Tos ale vynechal ve své citaci tu zásadní část příslušného odstavce, která jasně definuje, za jakých podmínek policie nevyhoví:
§ 18 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb. - znění od 01.02.2022



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#26 » sob 25. bře 2023, 20:09

Já čtu zákon tak, že v tomto případě nemůže. Už se to tu psalo: žadatelem NENÍ "cizinec, který NENÍ".
Podle § 18/3/d se na něj taková možnost nevztahuje. Ne každý cizinec má nárok, ale někteří ano. A tam on patří.

Pardon, risa2000 byl rychlejší.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#27 » sob 25. bře 2023, 20:43

A “stížnost proti rozhodnutí” taky není zrovna lege artis…



Nick
Příspěvky: 11

Příspěvek#28 » ned 7. kvě 2023, 22:31

ZP jsem dostal 3. května
Nebudu a nemohu říct podrobnosti o všem, ale myslím, že dneska policie opatrně postupuje k žádostem občan Ruska a Ukrajiny, kteří nemají k ČR žádný vztah. Úplně to všechno rozumím.
Ale to se mě netýká, protože já tady už 7 let, vysokoškolsky vzdělaný pracovník (mám nostrifikace od ČVUT - magistr IT), vlastním nemovitost, vychovávám dceru, která narozená tady v Apolináři, a hodlám spojit svůj budoucí život s ČR.
A taky moc děkuji pane T. Gawronu, za pomoc. Považuji ho za nejlepšího právníka v těchto věcech. Bez něj bych to rozhodně nezvládnul.
3.05 mi volali, že je vše v pořádku a bude vydán ZP a jestli mám ještě nějaké dotazy.
Po 2 hodinách mi přišla druhá výzva, že ZP je připraven a mohu si ho vyzvednout. Povolení na nákup proběhlo ve stejný den za 15 minut. Velký dík policistům z Benešova.
Tento pátek jsem byl na střelnici a vybíral mezi Glockem 19 vs 43 vs 48. Vybral jsem 48 MOS a 12.05 už bude. Pevně ​​doufám, že nikdy v životě nebudu potřebovat použít ho mimo střelnici.
Děkuji všem

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#29 » ned 7. kvě 2023, 22:43

Congratz. I kdybyste jen projížděl a byl odkudkoliv, máte mít právo na účinnou obranu.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#30 » pon 8. kvě 2023, 10:00

No vida, že to jde. 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů