ZP - Spolehlivost

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#46 » pát 20. bře 2015, 00:34

Carrie: urcite se neboj... jenom budes mit 2 body ;)

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#47 » pát 20. bře 2015, 10:49

marinakus: Za volantem má vliv na odebrání ZP pouze alkohol. Musí být dvakrát během tří let a i to platí až od 1. 7. 2014. Do té doby se tato oblast ZP netýkala vůbec.

No, já si myslím, že nejen za alkohol a drogy. Co třeba dnes tolik medializované vybržďování, útěk od dopravní nehody nebo neposkytnutí první pomoci. To jsou podle mne dost závažná provinění proti spolehlivosti, se kterým souvisí vlastnictví ZP. Nejsem právník, ale divil bych se, kdyby zákonná norma na tyto extrémní případy nepamatovala. Věřím, že ano. Protože pokud ne, je to ŠPATNĚ.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#48 » pát 20. bře 2015, 11:01

Určitě máš pravdu, jenže to už nejsou přestupky. A bude se až na výjimky jednat především o bezúhonnost.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#49 » pát 20. bře 2015, 11:19

Že je rozdíl mezi přestupkem, přečinem a TČ chápu. Jen mne nenapadlo. Jak už jsem psal. Nejsem právník.



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#50 » pát 20. bře 2015, 20:48

Kaliči, trestný čin je pojmem nadřazeným přečinu. Ne každý trestný čin je přečinem (může to být zločin), ale každý přečin je trestným činem. Přestupky jsou správní právo.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#51 » pát 20. bře 2015, 22:54

Tak tomu, co jsi naspal vůbec nerozumím, asi pomalu chápu.
Není lepší se všemu vyvarovat, jak jsem již psal ?
Omlouvám se, pouze můj názor.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#52 » sob 21. bře 2015, 09:22

Hatikva1: Ve finále ale jde především o SPOLEHLIVOST, ne? Po každém takovém průseru jde o to, zda dotyčný přijde i o ZP. Že jsem raději nedržel hubu....



Hatikva1
Příspěvky: 43

Příspěvek#53 » sob 21. bře 2015, 09:53

Kaliči, nechtěl jsem mentorovat, promiň. Máš pravdu, že držitel si musí dávat majzla dvakrát tolik, co nedržitel.



Pavbr
Příspěvky: 1

Příspěvek#54 » stř 6. dub 2016, 16:24

Zdravím, chtěl bych vnést trochu světla do tématu o spolehlivosti.
Našel jsem při hledání odpovědi na otázku "problematika spolehlivosti při přestupcích v dopravě" vyjádření Ministerstva vnitra ČR.
vkládám jen výňatek z tohoto vyjádření
"3. na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi nebo obdobného přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích," to je bod z § 23. A reakce ministerstva "Stanovisko k posuzování spolehlivosti podle § 23 zákona o zbraních po 1. červenci 2014 v souvislosti s rozšířením o přestupky podle zákona o silničním provozu spáchaných v souvislosti s požíváním alkoholických nápojů, resp. užíváním jiných návykových látek.
Nově byly mezi tyto přestupky zařazeny přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích spáchané v souvislosti s požíváním alkoholu nebo užíváním jiných návykových látek [§ 23 odst. 1 písm. c) bod 3 zákona o zbraních].
Někde jsem to tu i četl na fóru, ale chtěl jsem toto tvrzení podložit odbornějším názorem.



Agraiel
Příspěvky: 3

Příspěvek#55 » úte 25. dub 2017, 11:51

Zdravíčko, Mám teď trochu problém a nevím si rady. Nevím zcela jistě zda splňuji podmínky spolehlivosti. Jde o to že týden před Zkouškou odborné způsobilosti jsem si v autě zapomněl zapnout pás, chytli mě a dostal jsem pokutu kterou jsem na místě zaplatil. Udělal jsem zkoušky a dva dny nato se mi podařilo projet stopku o které jsem ani nevěděl že tam je, opět jsem zaplatil pokutu. Moje otázka tedy zní: Jsou to 2 přestupky na úseku plynulosti a bezpečnosti provozu který mě vylučuje z možnosti získat ZP nebo ne? V zákoně je napsáno:

c) kdo pro vnitřní pořádek a bezpečnost představuje vážné nebezpečí svým jednáním, za které byl v posledních třech letech pravomocně uznán vinným ze spáchání více než jednoho přestupku

1.na úseku zbraní a střeliva,
2.na úseku používání výbušnin,
3.na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi nebo obdobného přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,
4.na úseku obrany České republiky,
5.proti veřejnému pořádku,
6.proti občanskému soužití,
7.proti majetku, nebo
8.na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství tím, že úmyslně neoprávněně zasáhl do výkonu práva myslivosti nebo do výkonu rybářského práva anebo úmyslně lovil zvěř nebo chytal ryby v době hájení.


Nevím jak si vyložit: Pravomocně uznán vinným (je to moje souhlasení s pokutou?)
a představuje vážné nebezpečí svým jednáním.

je mi 25 a za těch 7 let co mám řidičák jsou to první pokuty, rejstřík je jinak čistý bez poskvrny.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » úte 25. dub 2017, 11:54

Agraiel: vidíš v tom výčtu snad něco, co se týká automobilismu, s výjimkou alkoholu a drog za volantem? Buď v klidu, nemá to žádný vliv na posouzení spolehlivosti.



Agraiel
Příspěvky: 3

Příspěvek#57 » úte 25. dub 2017, 12:05

Steiner píše:Agraiel: vidíš v tom výčtu snad něco, co se týká automobilismu, s výjimkou alkoholu a drog za volantem? Buď v klidu, nemá to žádný vliv na posouzení spolehlivosti.



no právě že nevím, nejsem právník a držím se toho více než jednoho přestupku. Kdybych si uměl odpovědět sám tak se neptám

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#58 » úte 25. dub 2017, 12:08

Měl by ses držet toho jakého přestupku, ne kolik. Pokud to není přestupek, který uveden pod body 1. až 8., tak nemá vliv.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#59 » ned 30. dub 2017, 23:42

Zdravim panove, uz delsi dobu mi vrta hlavou otazka posuzovani spolehlivosti uchazece o ZP a pak i majitele ZP, predevsim diky panu Mikesovi, Mikaelu Oganesianovi, Mike je pan - proste tehle tragicke figurce z youtubu, co si na porusovani zakona postavil byznis. Nedavno jsem ho videl se chvastat, ze vlastni strelnou zbran, z jeho slov ocividne kategorie B. Pokud znate jeho videa, chovani, uctu k lidem a zakonum teto zeme, jak je mozne, ze takove tele dostane razitko a povoleni? Da se vubec nekde proverit, zda-li si jenom nevymysli a opravdu vlastni? Asi tezko,ze?

Uživatelský avatar
eda.flyboy
Příspěvky: 8

Příspěvek#60 » pon 1. kvě 2017, 05:42

Arogantek tvrdí, že má "normální". Já jsem z těch jeho videí docela rozpolcenej. Na jednu stranu se mi líbí, že MP školí v zákoně a mezi námi díry tam jsou, ale na druhou stranu doufám, že splní výzvu a pojede takhle vysírat do států, jak slíbil v nějaké rozhovoru. Rozhodně se mi nelíbí to, že jezdí jako dobytek, modré majáky už vůbec ne. A jelikož podle toho, co se chlubí, že má přestupků a hlavně správních, tak si myslím, že ZP nemá. Na videích, co střílí a co jsem měl žel bohu tu možnost vidět, má vždy doprovod. Možná založím vlákno, protože by mě zajímal názor normálních lidí tady na fóru, kterých si vážím. Docela se divím měšťákům, ačkoli je za strážce zákona nepovažuju, že mu nedaj někde za městem deku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů