ZP - Spolehlivost



Antestorix
Příspěvky: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 20. črc 2011, 14:44

Zdravím chci se zeptat jak někdo psal níže ,že u nových průkazu se zjištují zaznamy od měštáku atd.... co to vlastně znamená ? stalo se mi totiž že sem občas někde ležel na zemi a měšťáci si cosik opisovali z občanky, taky sem musel raz platit pokutu že ležím na cestě a bráním provozu :lol: Jak to potom řeší ? :geek:

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#2 » stř 20. črc 2011, 16:15

Asi je třeba se zamyslet nad tím kolikrát a z jakého důvodu to bylo, neb Spolehlivý rovněž není ten, který prokazatelně požívá alkoholické nápoje nebo byl opakovaně uznán vinným v posledních 3 letech za přestupky, které jsou taxativně vymezeny zákonem a jejich tresty se v případě žádosti o zbrojní průkaz slučují (tedy například před třemi lety jsem řídil vozidlo pod vlivem alkoholu, byl jsem za daný přestupek pravomocně potrestán a v letošním roce jsem porušil veřejný pořádek například znečištěním veřejného prostranství a byl jsem za daný přestupek pravomocně potrestán, tedy postačí bloková pokuta, tak nejsem z hlediska zákona o zbraních osoba spolehlivá k držení zbrojního průkazu). ostatní třeba zde: http://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=36529&doctype=ART&, nebo zákon č. 119/2002 Sb.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » čtv 21. črc 2011, 13:09

Antestorix píše:... stalo se mi totiž že sem občas někde ležel na zemi a měšťáci si cosik opisovali z občanky, taky sem musel raz platit pokutu že ležím na cestě a bráním provozu :lol: Jak to potom řeší ? :geek:

Resi se to jednoduse - zbrojak nedostanes a vubec se tomu nedivim. :roll:



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#4 » pát 22. črc 2011, 19:54

Jojo oni si tě opravdu proluftujou. Jestli si jel načerno, šel načervenou, jestli si platil pokuty snad vše. I když chápu člověk se někde zapomene přežene to s alkoholem a pak jestliže tě hlídka najde někde na chodniku. Je to asi tak, že když chceš mít ZP musíš mít nějakou zodpovědnost no.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#5 » sob 23. črc 2011, 17:34

To si sice luftovat mohou, ale to je asi tak vsechno.

Zakon jasne stanovi, ze za spolehliveho se nepovazuje ten, kdo se dopustil v poslednich trech letech vice nez jednoho prestupku

1. na úseku zbraní a střeliva,

2. na úseku používání výbušnin,

3. na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi,

4. na úseku obrany České republiky,

5. proti veřejnému pořádku,

6. proti občanskému soužití,

7. proti majetku, nebo

8. na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství tím, že úmyslně neoprávněně zasáhl do výkonu práva myslivosti nebo do výkonu rybářského práva anebo úmyslně lovil zvěř nebo chytal ryby v době hájení.

- kuprikladu ja jsem za cely zivot spachal jen jedinej prestupek a ten byl na silnici. Nepochybne o nem policie pri vydavani ZP vedeli ale to je uplne jedno, na ZP mam pravo tak jako tak.

Takze chozeni na cervenou, jizda v MHD nacerno nebo dluhy na financnim urade - to je uplne fuk. Nemuzou nerespektovat moje pravo na zbran jen proto, ze jsem jednou udelal blbost na silnici...

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#6 » sob 23. črc 2011, 18:09

No Tebe se to tedy netýká, ale v případě tazatele jde o zcela jinou věc, podstatné je to spojení s alkoholem, rušení veřejného pořádku a podobně, MHD a podobně tu přeci nikdo neřeší. Také je třeba číst to NEBO, nemusí se jednat jen o pochybení na Tebou vymezeném území.
Například, opakovaná rychlá jízda, nehoda a podobné přestupky vedou nejen ke ztrátě ŘP, ale i ke ztrátě spolehlivosti a mohou mít za následek odebrání ZP, stejně tak stačí mít větší počet nezajištěných zbraní.
§ 23
Spolehlivost fyzické osoby
(1) Za spolehlivého podle tohoto zákona se nepovažuje
ten,
a) jehož trestní stíhání pro úmyslný trestný čin bylo
pravomocně podmíněně zastaveno nebo bylo pravomocně
rozhodnuto o podmíněném odložení návrhu
na potrestání, a dosud neuplynula zkušební
doba nebo lhůta, v níž má být rozhodnuto, zda se
osvědčil,
b) kdo prokazatelně nadměrně požívá alkoholické
nápoje nebo prokazatelně požívá návykové
látky
11), nebo
c) kdo pro vnitřní pořádek a bezpečnost představuje
vážné nebezpečí svým jednáním, za které byl v posledních
třech letech pravomocně uznán vinným
ze spáchání více než jednoho přestupku
1. na úseku zbraní a střeliva,
2. na úseku používání výbušnin,
3. na úseku ochrany před alkoholismem a jinými
toxikomaniemi,

4. na úseku obrany České republiky,
5. proti veřejnému pořádku,
6. proti občanskému soužití,
7. proti majetku, nebo
8. na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství
tím, že úmyslně neoprávněně zasáhl do výkonu
práva myslivosti nebo do výkonu rybářského
práva anebo úmyslně lovil zvěř nebo chytal
ryby v době hájení.
(2) Za spolehlivého podle tohoto zákona se v případě
žádosti o vydání zbrojního průkazu skupiny F
nebo zbrojní licence skupiny K nepovažuje také ten,
kdo byl v posledních 5 letech pravomocně uznán vinným
z přestupku na úseku zbraní a střeliva nebo na
úseku výbušnin.
(3) Příslušný útvar policie je oprávněn požádat
obecní úřad a orgán státní báňské správy o údaje umožňující
posoudit spolehlivost fyzické osoby podle odstavce
1 písm. c). Obecní úřad a orgán státní báňské
správy žádosti vyhoví bez zbytečného odkladu.



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#7 » sob 23. črc 2011, 21:54

Já teda nevím co je na tom pravdy ale slyšel jsem, že prý koukaj i na záznamy od MP za "pitomé přestupky". Tím mám i na mysli jit na cervenou,jezdit na cerno v mhd apod. Jak říkám já to někde slyšel a i ta ženská dělala ramena na pčr když jsem žádal o ZP.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#8 » ned 24. črc 2011, 05:05

No koukat na ně koukají, ale spíše jen na ty co jsou předány k řešení na příslušnou obec, nebo josu tam zaslány. Blokovou pokutu není nutno zasílat, ale mohu se zeptat kámoše co je u MP.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#9 » ned 24. črc 2011, 18:00

S tim alkoholem se nepru ale s tim rizenim je to uplna kravina. Kdyz udelas prestupky na silnici a seberou Ti papiry na auto, tak neztracis ZP.

Ty zvyraznujes i prestupky proti verejnemu poradku a obcanskemu souziti - ty jsou ale presne definovany. Prestupek proti verejnemu poradku neznamena prestupek na silnici!!! :!:

Zakon o prestupcich stanovi, ze:

Přestupky proti veřejnému pořádku
§ 47
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
a) neuposlechne výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci,
b) poruší noční klid,
c) vzbudí veřejné pohoršení,
d) znečistí veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení anebo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství,
e) úmyslně zničí, poškodí, znečistí nebo neoprávněně odstraní, zamění, pozmění, zakryje nebo přemístí turistickou značku nebo jiné orientační označení,
f) poruší podmínky uložené na ochranu veřejného pořádku při konání veřejných tělovýchovných, sportovních nebo kulturních podniků anebo v místech určených k rekreaci nebo turistice,
g) poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení,
h) neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpadky nebo odpady mimo vyhrazená místa.


§ 49
Přestupky proti občanskému soužití
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
a) jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch,
b) jinému z nedbalosti ublíží na zdraví,
c) úmyslně naruší občanské soužití vyhrožováním újmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním,
d) omezuje nebo znemožňuje příslušníku národnostní menšiny výkon práv příslušníků národnostních menšin,
e) působí jinému újmu pro jeho příslušnost k národnostní menšině nebo pro jeho etnický původ, pro jeho rasu, barvu pleti, pohlaví, sexuální orientaci, jazyk, víru nebo náboženství, pro jeho politické nebo jiné smýšlení, členství nebo činnost v politických stranách nebo politických hnutích, odborových organizacích nebo jiných sdruženích, pro jeho sociální původ, majetek, rod, zdravotní stav anebo pro jeho stav manželský nebo rodinný.


Zajimalo by me, kde jsi to vycetl nebo kdo to trvdil, ze za opakovanou rychlou jizdu Ti seberou ZP - je to hloupost, nema to s tim co delat!!! Zase z toho nedelejme takovej horor, tak prisny ten ZP bejt nemuze, to by ho nemel nikdo.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#10 » ned 24. črc 2011, 19:02

Vážený kolego, napsal jsem, že mohou mít.
Pokud chcete, chovejte se podle svého, já člověka který opakovaně porušuje, například dopravní omezení a je za něj sankcionován/postižen nepovažuji za osobu spolehlivou, i když to není to samé, jako porušit zákaz řízení, jízda s alkoholem, nebo nehoda držitelem ZP zaviněná.
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
a) neuposlechne výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci,
umím si dost dobře představit, že když někoho několikráte, např. 3x chytí při rychlé jízdě a následně mu obecní úřad sebere ŘP, tak při dotazování se to na PČR pochopitelně dozvědí, o alkoholu za volantem, jízdě bez ŘP ani nehovořím.
Neuposlechnutí výzvy úřední osoby, může být i ono několikeré "chycení", když to dotáhneme ad absurdum.
Jak jsem již napsal, dříve i nyní, nejdříve je třeba pořádně číst, netahat sem něco co nikdo nepsal, pokud budeme neustále vypichovat slovíčka bude debata o ničem.

Hlavně, ale je třeba si uvědomit v jakém státě to žijeme.
Já kupříkladu na luxusního právníka nemám, takže se chovám, snažím chovat, tak ať jsem "neviditelný", když mi před pár měsíci, policista sdělil, že to mám za 2500 a -3 body, tak mne možná strašil, ale zdůraznil, že další "chycení" lze považovat jako neuposlechnutí a ŘP, mohou odebrat. K tomu si člověk přidá nějakou zaznamenanou nadávku na "naši většinu", nějaký sousedský spor a hle máme tři přestupky, pletu se, možná, ale zkoušet to nebudu.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#11 » ned 24. črc 2011, 19:37

Bohuzel nas pravni system je zalozen prave na tom slovickareni... nemuzete si vykladat veci, jak chcete - neuposlechnuti vyzvy uredni osoby pri vykonu jeji pravomoci znamena treba ujeti policejni hlidce, ktera vam da znameni STOP. Nebo odmitnuti legitimovat se, kdyz vas k tomu policista vyzve.

To, ze vas chyti a daji vam pokutu za rychlou jizdu neznamena, ze kdyz to jako udelate znovu, tak to lze povazovat za neuposlechnuti - tahnete to ad absurdum. Ve chvili, kdy jedete rychleji totiz porusujete dopravni znaceni - ne slovo policajta, ktery vam za to uz jednou dal pokutu.

Ja se snazim take byt neviditelny ale rozhodne nez bych sklapel usi a rikal, ze mi ZP muzou vzit za cokoliv, tak si prectu radsi zakon a zjistim si, jestli je to pravda! Je to asi jako kdyby vam policajt rekl, ze vam povoleni k nabyti vlastnictvi zbrane kategorie B na zbrojak skupiny E nevyda, protoze zadate o samonabijeci pusku a to je dlouha, kterou prece na obranu nosit nemuzete! To byste mu to jako odkyval nebo byste si to nenechal libit, protoze zakon Eckarum dlouhe vyslovne nezakazuje?

Zakon v tomle hovori jasne a nemusite byt spickovy pravnik (ani ho nemusite mit), abyste vedel, ze za prestupky v aute (vyjma jasnych veci jako alkohol nebo zraneni nekoho z nedbalosti) vam ZP vzit nemuzou!

PS: s tim neuposlechnutim kecal blbosti. Ten dopravni zakon rika, ze za nektere prestupky lze odebrat ridicsky prukaz kvuli predpisu o recidive. Pokud v obci vice nez jednou za rok (myslim) prekrocite rychlost o vice nez 20kmh nebo mimo obec o vice nez 30kmh, tak vam berou papiry i kdyz mate jeste nejake body k dobru. To neuposlechnuti je fakt kravina, nerikam, chovejme se slusne, to je prece samozrejmost -ale byt slusny je neco dobrek jineho, nez nechat si od diletantu na uradech vsechno libit.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#12 » ned 24. črc 2011, 21:28

Začnu stejně, ano náš právní systém je založen na tom slovíčkaření a zde je kámen úrazu.

Neuposlechnutí je jistě i to, když to například dostanu písemně, netvrdím, že to tak je, píšu, že to tak může být.
Ano v momentě, kdy jedu rychle porušuji dopravní značení, ale také a to především zákon 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách někt. zákonů (zákon o silničním provozu) .
Při „chycení“ jsem kupříkladu prolustrován a hle opakovaně pane porušujete zákon, co tady řeknete.
No raději tahám vše ad absurdum a chci být připraven ne překvapen.
Jinak to moc propíráte a hledáte to co jsme si mohl myslet, ale já nenapsal nebo příliš vypichujete jednu z možností.

Stran toho, že „Pokud v obci vice nez jednou za rok (myslim) prekrocite rychlost o vice nez 20kmh nebo mimo obec o vice nez 30kmh, tak vam berou papiry i kdyz mate jeste nejake body k dobru.“
Je myslím v podstatě, řečeno, že přicházíte vlastně i o spolehlivost, tedy dobrá já si to myslím, že to tak může klidně být.

Podívejte pokud je nutné to nadále řešit, zkusme třeba SZ, zde mi to přijde již jen jako spamování.



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#13 » ned 24. črc 2011, 21:33

Já bych toto vůbec nějak neřešil, já osobně bych měl vítr z toho kdybych někde platil pokuty atd.. je jedno jestli na cervenou,hluk na ulici ..neco s alkoholem , cerna jizda atd.. resp. bál bych se o ZP . Prostě víte co na ty policii sou stejně lidi a oni když budou chtít tak stejně to bude podle nich já si myslím. A co řekl Tommy Angelo .. cituji "Víte, svět se neřídí zákony na papírech, svět řídí lidi. Některý podle zákonů, jiný ne."
Naposledy upravil(a) Andy dne ned 24. črc 2011, 21:57, celkem upraveno 1 x.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#14 » ned 24. črc 2011, 21:45

Ja to rozhodne neberu nikterak negativne - nepovazuji tuhle vymenu nazoru jako nejakou hadku nebo, jak vy rikate, spam :) - bylo by mi lito, kdyby to tak z moji strany vypadalo.

Spis se snazim naznacit, ze zakon mluvi jasne a podle me zadnej policajt nema pravo vam za opakovane prestupky na silnici sebrat ZP :) ja bych si to teda libit nenechal. Rozhodne ale neobhajuju silnicni piraty nebo tak - kazdy majitel ZP by mel byt v prvni rade sporadany obcan.

Jako spam bych to nebral, spis prave by mohl priletet nekdo v pravnim systemu pracujici a vnest trochu treba osobnich zkusenosti do nasi zatim ciste teoreticke debaty :)

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#15 » pon 25. črc 2011, 05:28

-to andy:souhlasím s tím co řekl Tommy Angelo .. cituji "Víte, svět se neřídí zákony na papírech, svět řídí lidi. Některý podle zákonů, jiný ne."
-to Self-Def-Enthusiast: ne, nemyslel jsem to zle, nebo negativně, spíše jsem si říkal, že už asi řešíme něco co zrovna sem (vlákno) nepatří, takže to spamování (oboustranné), bylo myšleno právě takto.
Přikláním se k tomu, že by to chtělo erudovaného právníka, nevím, zda sem chodí.
Jinak máte pravdu, ale jak řekl "Tommy Angelo"....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů