ZP - Spolehlivost



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#121 » ned 19. úno 2023, 19:44

Carloss píše:Konkrétně par. 23, odst. 1.

Já pochopil problém žadatele jako přestupek. Ne jako TČ.

Ale pokud uznáš přestupek, je další řešení prakticky nemožné :-(


Jeden přestupek za 3 roky může.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#122 » ned 19. úno 2023, 20:06

Proč přiznávat přestupek, když by to přestupek být neměl ?? To je to, čemu nerozumím.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#123 » ned 19. úno 2023, 20:40

JirkaCV píše:
Carloss píše:Konkrétně par. 23, odst. 1.

Já pochopil problém žadatele jako přestupek. Ne jako TČ.

No ba.. písm. c) tam se o ničem jiném, než o přestupcích nepíše.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#124 » ned 19. úno 2023, 23:35

kolombo píše:
V případě problémů je dobré přizvat právníka, jen by to určitě stálo výrazně víc, než ta pokuta.


No stovka je stovka, ale spolehlivost ma taky svou cenu...

Pokud ten jakoze prestupek z MHD jeste neni "hotovej", tak asi resit. (Ale predpokaldam asi jiz pase...)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#125 » ned 19. úno 2023, 23:52

Přijde ti, že v daném odstavci se píše něco o pokutách za jízdenku? Já tam nic takovýho nevidim:

c) kdo pro vnitřní pořádek a bezpečnost představuje vážné nebezpečí svým jednáním, za které byl v posledních třech letech pravomocně uznán vinným ze spáchání více než jednoho přestupku nebo jednání, které má znaky přestupku

1. na úseku zbraní a střeliva nebo na úseku munice,
2. na úseku používání výbušnin,
3. na úseku ochrany zdraví před škodlivými účinky návykových látek nebo obdobného přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,
4. na úseku obrany České republiky,
5. proti veřejnému pořádku,
6. proti občanskému soužití,
7. proti majetku, nebo
8. na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství tím, že úmyslně neoprávněně zasáhl do výkonu práva myslivosti nebo do výkonu rybářského práva anebo úmyslně lovil zvěř nebo chytal ryby v době hájení.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#126 » pon 20. úno 2023, 07:06

Pokuta nepadla za jízdenku, ale asi za pravý hák. Takže odst. 5. nebo 6.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#127 » pon 20. úno 2023, 07:53

Aby to nebylo, že zaplacením 100,-Kč madinnit uznal že spáchal přestupek. To dělá dojem, že svině úředník chtěl mít čárku za "úspěšně" vyřešený případ. Co je ale divné, že neproběhlo na úřadě jednání. Bývával takový institut: Přestupková komise.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#128 » pon 20. úno 2023, 08:07

madinnit: Dojdi se zeptat přímo na policii. Budeš to mít nejjistější a stejně tam půjdeš pro přihlášku.



madinnit
Příspěvky: 4

Příspěvek#129 » pon 20. úno 2023, 08:50

Jarda K píše:Aby to nebylo, že zaplacením 100,-Kč madinnit uznal že spáchal přestupek. To dělá dojem, že svině úředník chtěl mít čárku za "úspěšně" vyřešený případ. Co je ale divné, že neproběhlo na úřadě jednání. Bývával takový institut: Přestupková komise.

No, tak měl jsem možnost to jenom zaplatit, a nebo do toho, jak tady někdo zmínil, zatáhnout právníka, což je určitě mimo můj rozpočet.
Když to na mě vybalili poprvý, tak jsem nemohl věřit vlastním uším, dohadoval jsem se tam s nima asi čtvrt hodiny, ptal jsem se jich, co jsem tedy měl dělat, a nic z nich nevypadlo, říkali že moje činy chápou. Ale na tom že jsem se mstil si prostě stáli. Tak když už jsem toho měl plný zuby a viděl jsem, že s nima nepohnu, tak jsem se smířil s nespravedlivostí a zeptal jsem se kolik to bude dělat.
Když řekli jenom stovku, tak se mi dost ulevilo, protože jsem se bál že po mě budou chtít nějakou čtyřmístnou cifru.
Když jsem odcházel, tak se právě o tom řízení zmínili, ale že budu předvolán jenom jako svědek.
Už mi ale nic ohledně toho nepřislo.

Edit: typo.



madinnit
Příspěvky: 4

Příspěvek#130 » pon 20. úno 2023, 08:54

Sedmej píše:madinnit: Dojdi se zeptat přímo na policii. Budeš to mít nejjistější a stejně tam půjdeš pro přihlášku.

Jojo, asi to bude nejlepší, dneska po práci tam skočím.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#131 » pon 20. úno 2023, 08:59

JirkaCV píše:Pokuta nepadla za jízdenku, ale asi za pravý hák. Takže odst. 5. nebo 6.

Nerozporuju PH. Rozporuju Skageraka a MHD. Za PH to taky vidím jako ty. Ale to je jen jeden přestupek, takře by měl být OK.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#132 » pon 20. úno 2023, 09:10

Aha ja vubnec necekal, ze to je na mne. Ten "pravy hak" se odehral v MHD, na to jsem narazel...

Jizdenka je jasna, je to z podobneho jak pokuta za parkovani a pod...

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#133 » pon 20. úno 2023, 10:25

madinnit píše:No, tak měl jsem možnost to jenom zaplatit, a nebo do toho, jak tady někdo zmínil, zatáhnout právníka, což je určitě mimo můj rozpočet.


Tak to není. Souhlasit (podepisovat, platit) s vyřízením přestupku příkazem na místě (dříve v tzv. blokovém řízení) by měl jen ten, kdo si je svého přestupku dobře vědom, prakticky se k němu doznává, vzdává se jakéhokoliv možnosti odvolání a uvědomuje si, jaké následky to bude mít pro jeho např. řidičák (body, recidiva), nebo zbroják (spolehlivost). Ostatní by měli nesouhlasit. Riskují tím sice o něco vyšší sazby a tisícový poplatek za správní řízení, ale mají možnost si vše dobře rozmyslet, přečíst si zákon, seznámit se s důkazy, poradit se zadarmo na internetu, získají možnost (nikoliv povinnost) hájit se ve dvoustupňovém řízení, které se dá celé absolvovat i korespondenčně, zcela bez nutnosti mít právníka. Ten dokonce není potřeba ani v případné správní žalobě proti rozhodnutí o přestupku.

Pro státní moc je samozřejmě jednodušší vás i lží přesvědčit o tom, že je pro vás nejlepší dát kilo a mít to vyřízený. Ve skutečnosti je to nejlepší hlavně pro ně – udělají si čárku do systému, nemusí nic dokazovat, zkoumat naplnění všech tří podmínek pro vznik přestupku, vypořádávat se s případnou obhajobou a příliš nehrozí, že by jejich postup přezkoumával nadřízený orgán a dostali by za něj třeba i sprdnuto.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#134 » pon 20. úno 2023, 10:26

madinnit píše:No, tak měl jsem možnost to jenom zaplatit, a nebo do toho, jak tady někdo zmínil, zatáhnout právníka, což je určitě mimo můj rozpočet.
....
Když jsem odcházel, tak se právě o tom řízení zmínili, ale že budu předvolán jenom jako svědek.
Už mi ale nic ohledně toho nepřislo.
Edit: typo.


No, právník by mohl být tak do 5ti tisíc, záleží koho najdeš ....

Ono možná bude i řízení s útočníkem, tam by jsi mohl fungovat jako svědek ...

Hele, jestli je pro Tebe rozpočtově problém právník na přestupkové řízení, tak při problému se zbraní ho budeš potřebovat určitě.
Jak střílení tek právníci nejsou levná zábava ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů