Způsobilost k ZP - znalecký posudek



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#46 » čtv 27. dub 2023, 12:39

Ne ze by na tom co pise "iloveguns" neco nebylo, ale tak "retezec neprimych dukazu"+"soud nabyl presvedceni", " soud dospel k zaveru" atd. + ne kazdej soudce je ajtak, nekteri znaji fb jen z vypraveni, takze pokud jim pcr plus sz napisou ze to tak je tak tomu proste uveri...



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#47 » čtv 27. dub 2023, 12:54

atom - nevím. PČR mě zatkla zajistili mi zbran, zbrpjní průkaz a odvezli k výslechu, potom mě pustili.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#48 » čtv 27. dub 2023, 12:59

Pokud si byl ve spisu "na zbranich" tak tam to melo byt, takze bys to mel vedet...



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#49 » čtv 27. dub 2023, 13:02

Je pravda, že když vyšetřovatel zná Facebook a PC jen z vyprávění, a pak to dostane státní zástupce, co zná FCB také jen z vyprávění a nakonec soudce, který to také zná jen z vyprávění, tak to pak může vypadat jak v tomto případě. Měl tam byl zejména přizván soudní znalec z oboru IT a počítačových sítí, a měla mu být položena otázka, zda je z hlediska soudního znalce z oboru výpočetní technika naprosto jednoznačně prokázáno, že pisatelem toho postu na FCB jsi ty. Jinak je to in dubio pro reo.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#50 » čtv 27. dub 2023, 13:09

novk píše:
iloveguns píše:Tys jím sdělil, že jsi to na FCB napsal ty osobně?


škoda,... teď už se stím asi nic dělat nedá... :( snad to pro mě nedopadne tak hrozně


Dokonce i když se k činu pachatel přizná, stejně je nutné mu čin dokázat. Je nutné prokázat, zda se obviněný nepřiznal jen kvůli tomu, aby uchránil před stíháním pravého pachatele.Takže i v tom případě ti musí dokázat, že jsi to napsal ty. Bez důkazu tě nelze odsoudit.



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#51 » čtv 27. dub 2023, 13:20

iloveguns píše:Dokonce i když se k činu pachatel přizná, stejně je nutné mu čin dokázat. Je nutné prokázat, zda se obviněný nepřiznal jen kvůli tomu, aby uchránil před stíháním pravého pachatele.Takže i v tom případě ti musí dokázat, že jsi to napsal ty. Bez důkazu tě nelze odsoudit.

Takže kdybych teoreticky řekl u soudu že sem příspěvek nepsal já, tak by to uznali? A jak ti teda můžou dokázat zda jsi to psal ty nebo ne? To nejde vůbec?



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#52 » čtv 27. dub 2023, 13:26

Pokud to není selfie video, pokud je to jen napsaný text, pokud nebyla kamera v PC zapnuta a nesnímala tě u psaní, pokud u toho nebyli svědci, kteří tě naprášili, tak prakticky důkaz neexistuje. Když budeš tvrdit, že jsi to nenapsal, tak ti to musí dokázat buď nezpochybnitelným přímým důkazem nebo řadou nepřímých důkazů, které musí tvořit logický celek.
Naposledy upravil(a) iloveguns dne čtv 27. dub 2023, 13:27, celkem upraveno 1 x.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#53 » čtv 27. dub 2023, 13:26

@iloveguns, ani priznani nezbavuje octr povinnosti blablabla

Teoreticky...



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#54 » čtv 27. dub 2023, 13:36

a nějaký postih za to že jsem vzal vinu na sebe je nebo ne?



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#55 » čtv 27. dub 2023, 13:43

Ne, za to postih pro tebe není. Za nepravdivou výpověď může být trestán buď svědek nebo ten, kdo nepravdivě obviní někoho jiného. Pokud jsi obviněný ty, a vezmeš na sebe vinu za něco, cos neudělal, tak nemůžeš být za to stíhán.



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#56 » čtv 18. kvě 2023, 10:43

Přišel mi dopis rozhodnutí a bylo tam že v tom posudku bylo že bych "neměl mít přístup ke střelným zbraním". Na základě toho mě poslali k obvodní lékařce s mimořádkou. Je to důvod k zdravotní nezpusobilosti co ten soudní psycholog napsal nebo ne? Asi sem se měl jsem odvolat na tu mimořádku u obvodní, ale na to už je pozdě.... Když se teď odvolám od toho rozhodnutí, je šance že ho dostanu zpět? Popř. jak mám teď postupovat?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#57 » čtv 18. kvě 2023, 11:35

Neradili ti tu náhodou, aby ses poradil s právníkem??



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#58 » čtv 18. kvě 2023, 11:53

jo, on mi řekl že proti tomu vyšetření můžu podat přezkoumání až u soudu, ale já o to přijdu už teď. Ten právník mi vůbec nepomohl... Tak aspoň radu, na jakého právníka se mám obrátit, kterej by mi dokázal poradit, jak to mám řešit. Zdravotní způsobilost na to mám.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#59 » čtv 18. kvě 2023, 13:05

Asi muze zalezet kde se vyskytujes, pravniku co zvladaji veci okolo zbrani par je...

Rekl bych ze tvuj pripad trochu presahuje ramec veci resitelnych na internetovem foru...



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#60 » čtv 18. kvě 2023, 13:07

skagerak píše:Rekl bych ze tvuj pripad trochu presahuje ramec veci resitelnych na internetovem foru...


Jasně, napadlo mě že by měl třebas někdo podobné zkušenosti, nebo zda by zde někdo dal radu (krom rady obrati se na právníka). Mě je jasný že se to zde nemůže vyřešit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů