Způsobilost k ZP - znalecký posudek



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#16 » stř 26. dub 2023, 18:36

a jaké dílky ti schází? Já už jsem se se spisem seznámil, akorát sem to neofotil, nevěděl jsem že to budu k něčemu potřebovat...



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#17 » stř 26. dub 2023, 18:43

kolombo píše:Nojo, takže to vypadá, že důvod zabavení ZP nebude zdravotní, ale jiný, že ?

Policie mi chce ZP zničit v souvislosti se zdravotním posudkem... zatím mi byl jen odebrán



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#18 » stř 26. dub 2023, 18:55

zatím mi byl jen odebrán


Tzv zajisten?

novk píše:a jaké dílky ti schází?.


No je toho dost, a asi ne uplne na reseni na foru.



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#19 » stř 26. dub 2023, 19:00

skagerak píše:Tzv zajisten?

Ano, doteď byl, ale ted bude zničen...



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#20 » stř 26. dub 2023, 19:04

"Zniceni zp" zakon asi ani nezna...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#21 » stř 26. dub 2023, 19:18

Myslim ze to bolo takto: Pri zacati konania ti ako predbezne opatrenie zadrzali zbrane a ZP. Statny organ rozhodol ze si sa dopustil protipravneho konania a v ramci toho mal podozrenie ze by si v buducnosti mohol byt ako drzitel zbrane hrozba pre spolocnost. Preto si vyziadali znalecky posudok opravnenej osoby (psycholog). Ten na zaklade faktov ktore mu boli predlozene usudil ze hrozba si. Prislusny utvar poicie mal na zaklade toho zacat konanie o odnati ZP. Predpokladam ze nejake rozhodnutie o tvojej vine padlo. Ak by bolo konanie zastavene, nemali policajti preco nejake posudky ziadat.
Dalsi fakt ale je, kazde rozhodnutie statneho organu je preskumatelne. Mozes podat odpor, odvolanie, napadnut znalecky posudok... Doktorka kona spravne, nemozes behat od psychologa k psychologovi kym ti niektory neda kladny posudok. Doktorka posudok ma a ak chces aby rozhodla, musis napadnut posudok policajtov na zaklade ktoreho ona rozhodla.
Co mi ale nie je jasne ze ked zbrojak mas a je zadrzany len ako predbezne opatrenie, zakon ti neumoznuje vybavit si novy. Nemozes predsa mat dva ZP. A ak mas ZP zadrzany rozhodnutim o nesposobilosti, kym nepreukazes sposobilost, novy ZP nedostanes. Lebo de facto stary ZP uz nemas.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#22 » stř 26. dub 2023, 19:24

Pokud nesouhlasíš se znaleckým posudkem, nebo k němu máš výhrady, pak komora soudních znalců ČR. Soudní znalec z oboru psychologie nebo psychiatrie by se neměl vyjadřovat k tomu, jestli máš, nebo nemáš držet zbraň, ale pouze k tomu, jaký je tvůj psichycký, resp. psychiatrický stav. Paragrafy 20 a 20a Zákona 119 výslovně určují, který lékař je příslušný k vydání takového posudku. Tam bych začal. Pak je ten prováděcí předpis. To je krok 2. No.. celkově je to spíš práce pro právníka specializujícího se na zák. 119. Jak to píšeš mi to přijde jajko celé špatně. Ale zatím známe jen jednu stranu.



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#23 » stř 26. dub 2023, 19:27

Ona žádný posudek nemá. Jenom jí volali že to takto je.

Já nechci dva ZP, stačí jeden, ale ten co mám mi bude nadobro odebrán na základě rozhodnutí (ve výsledku) doktorky. Mám tam u nich zbran i náboje. Nechci o to přijít.

A jak mám dát odpor / odvolání?



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#24 » stř 26. dub 2023, 19:31

Pisemne nebo datovkou, nejlepe prostrednctvim pravniho zastupce (ok tohle je trochu sranda ktere se asi kazdy nezasmeje, ale musel jsem...)

Pokud mas prijit o zp, je to snad vylsedek nejakeho rizeni, tam jsi aktivni?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#25 » stř 26. dub 2023, 19:33

Carloss ti to napisal. Prostrednictvom pravnika a podla toho co bude v rozhodnuti o odobrati ZP.
O zbrane a naboje neprides. Mas moznost ich nechat v uschove, previest na inu osobu, predat...
Preco ale policajti ziadali posudok, ak bolo konanie proti tebe zastavene? Nebol si uznany vinnym? A v ramci toho si ziadali aj posudok o sposobilost?
Naposledy upravil(a) MRBLUE dne stř 26. dub 2023, 19:34, celkem upraveno 1 x.



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#26 » stř 26. dub 2023, 19:34

> Soudní znalec z oboru psychologie nebo psychiatrie by se neměl vyjadřovat k tomu, jestli máš, nebo nemáš držet zbraň
tak teď sem z toho jelen. Kdybych byl psychycky nemocnej, musel by to přece nahlásit doktorce a mě nic neřekla že bch byl nemocnej.



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#27 » stř 26. dub 2023, 19:36

A mám se od toho rozhodnutí o odebrání ZP odvolat do 15 dnů?

(tady asi bude nejlepší kontaktovat toho právníka :-(... ach jo... a to sem az to vysolil tolik peněz...)

> Pokud mas prijit o zp, je to snad vylsedek nejakeho rizeni, tam jsi aktivni?
Ano, jsem aktivní

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#28 » stř 26. dub 2023, 19:38

Tohle je jednoznačně na řešení s právníkem a u soudu.
Tady to asi nevyřešíme :-(
Pokud Ti právník nevyhovuje, tak zkus ještě Facebook ...



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#29 » stř 26. dub 2023, 19:41

U soudu mozna ne, to trochu predbihame...

.
novk píše:> Pokud mas prijit o zp, je to snad vylsedek nejakeho rizeni, tam jsi aktivni?
Ano, jsem aktivní



A tak mas urcite i kopie\ scany spisoveho materialu.



novk
Příspěvky: 27

Příspěvek#30 » stř 26. dub 2023, 19:52

kopie nemám, ale bylo mi umožněno do nich náhlednout. To sem udělal a potom mi přišel dopis od PČR abych se dostavil k doktorce že potřebují mimořádnou prohlídku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV a 25 hostů