ZP pro cizince s Polska



PrezesBogacz
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pát 28. dub 2023, 17:49

Dobrý den, chtěl bych začnout chodit na střelnici a během pár let udělat jsi zbrojní průkaz. Je mně 28 pracují v Česku už 6 rok. Ne byl jsem trestaný, ani ne mam žádné další problémy.
Zatím ne zaima mně nákup zbraní doma atd. A spíš mam dotaz kam jít abych ne řešil to od přepážky do přepážky jako kreten. Hlavní vec je ta že ne mam tady žádný přechodní pobýt, ale jsem přihlášený v městským úřadu, pracují na smlouvu neurčitou už 6 let(žádná agentura, normální práce pod khmenem jako seřizovac.) Jsem spolehlivý a nejsou ze mną žádný problemy. Myslíte že budu muset udělat jsi tady pobyt aby móc udělat té kvalifikační kurzy na zbraň atd. Nebo stačí to že jsem občan UE a tady platím daně už 6 rok ?



MojeTikka
Příspěvky: 1577

Příspěvek#2 » pát 28. dub 2023, 18:03

Pro tebe plati to, co pro Slovaky, napriklad.

https://www.shortytactical.cz/clanek/zb ... az-cizinci



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#3 » pát 28. dub 2023, 18:52

V zasade problematicke muze byt, zda tu mas pobyt, a pak (to trochu predbiham) zda zvladnes zkousky -v cestine. (Nekdy test dela problem i ceskym rod. mluvcim)



PrezesBogacz
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » pát 28. dub 2023, 19:12

Jako český mluvím přeji hodně dobře, jen mam trošku problémy s psaním:)



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#5 » pát 28. dub 2023, 19:20

Zkus si tady na strankach jak rozumis testum, respektive jak ti to pujde.



PrezesBogacz
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » pát 28. dub 2023, 20:43

Ted jsem Koukal na otázky, takže testům rozumím asi v 100% v práce dělám jako seřizovac (ne mam na to žádnou školu, takže všechno učil jsem se s návodu v češtině atd.). Jedno co je horší je mojí psaní, mam na klávesnice nastavené 4 jazyky, co občas dělá problém v autokorekte. Ale když je to test na výběr A B C D. Tak to není žádnej problém :) a mohlby někdo doporučit střelnici, kde můžu zaplatit někomu ať mně naučí dobře obcházet se že zbraní, kvalitně střílet a hlavně já mám rád vylepšovat svojí výkony:) ne čekám že bude se mně profesionální sniper ale v každý činnosti musím vidět že se zlepšují a chci mít progress:)



Lonestar
Příspěvky: 193

Příspěvek#7 » pát 28. dub 2023, 21:05

A kde bydlíš? = kde hledáš tu střelnici?



PrezesBogacz
Příspěvky: 4

Příspěvek#8 » pát 28. dub 2023, 22:42

Bydlím v Josefův Důl, je to u Mladej Boleslav

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#9 » sob 29. dub 2023, 04:23

V okolí MB je střelnice v Byšicích. Tam dělají i kurzy pro zkoušky odborné způsobilosti. Pak je ještě střelnice Malý Újezd u Mělníka. Tam kurzy nedělají (alespoň o tom nevím) ale dá se tam zastřílet taky. V tvém případě pouze s někým kdo má Zbrojní Průkaz a bude ochotný vzít tě sebou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, Haluziak, harald, marinakus, Rejsek a 16 hostů