Nový zákon o zbraních



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#301 » úte 7. kvě 2024, 09:43

Mně to přirozeně zajímá a stát se to může, ale ať to má svoje vlákno. Nebo budeme ke každé změně v zákoně psát deset stran balastu? To tady bude leda chaos a až sem přijde po čase někdo, kdo bude chtít vědět, jaké jsou v zákoně změny, tak zjistí akorát, že objednací lhůta na psychotest, je víc jak půl roku, to mně nepřijde normální.



dan
Příspěvky: 331

Příspěvek#302 » úte 7. kvě 2024, 09:51

Ackoliv se znacne zmenila terminologie, tech skutecnych faktickych zmen zakon prinasi dost malo.

Destructor píše:Chovejte se tak, abyste nikdy nemuseli mít pocit, že by vám mělo hrozit odebrání zbraní
To je ve skutecnosti velmi dobra rada. Duvod, proc se ji (dle meho) nedostalo kladneho prijeti je, ze neni prilis uzitecna v kontextu tehle diskuse. Pokud se tu bavime o tom co nedelat abych neriskoval odebrani zbrani, tak rada "nesmite delat nic u ceho mate pocit, ze by vam hrozilo odebrani zbrani" prinasi jen malou informacni hodnotu. A tak takova rada muze byt snadno nepochopena a odmitnuta.

Ono toho ale zas az tak moc k diskusi nezbyva. Zakon dal skupine (cca) 18000 fyzickych a pravnickych osob nejakou moc. Takova vec ma vzdy korupcni potencial, ale uz se stalo a diskuse na tom nic nezmeni. Nepochybne to je krok zpatky (nebo krok smerem k Evrope, coz je v tomhle pripade totez). Nelze predpokladat, ze by nejaka strana zrovna tohle vytahla jako svuj volebni trhak, na zaklade toho se dostala k moci a pak to zase zrusila. Ani bychom nemeli chtit, aby se z tohohle stalo politikum, protoze to by bylo extremne nebezpecne ...

Ono se to usadi. Kde je poptavka, nabidka se objevi. Casem bude jasne u ktereho lekare lze potrebna potvrzeni sehnat rychle (a za kolik).
Naposledy upravil(a) dan dne úte 7. kvě 2024, 09:54, celkem upraveno 1 x.



Carloss
Příspěvky: 2977

Příspěvek#303 » úte 7. kvě 2024, 09:52

Jde o to, že nový zákon posouvá zákonné právo držet a nosit zbraň do roviny "drž u toho hubu a krok", čímž se z deklarovaného zákonného práva státá politická úlitba... A to se mi teda fakt nelíbí.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1881

Příspěvek#304 » úte 7. kvě 2024, 09:55

JYbour: Ještě zjistíš, že chodit s pistolí vyvolávat koflikty do škol je v pohodě a není třeba takové lidi nijak extra řešit ... já jsem se tu snažil najít co teda bude všechno jinak, ale to nemá smysl. :-)

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 205

Příspěvek#305 » úte 7. kvě 2024, 09:57

Ono se to usadi. Kde je poptavka, nabidka se objevi. Casem bude jasne u ktereho lekare lze potrebna potvrzeni sehnat rychle (a za kolik).


Souhlasím, ale jako životního idealistu mě nikdy nepřestane srát stav, kdy se člověk musí domoci svých práv ochcáváním, protože nastavení systému nedává smysl. Ale je to takový typický Český, to zas jo.



dan
Příspěvky: 331

Příspěvek#306 » úte 7. kvě 2024, 10:00

Zivot ve spolecnosti je vzdycky o kompromisech. A o tom, ze neni dulezite, jake veci jsou, ale jak je ostatni vidi.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#307 » úte 7. kvě 2024, 10:00

dan píše:Ackoliv se znacne zmenila terminologie, tech skutecnych faktickych zmen zakon prinasi dost malo.

[quote="

Ono se to usadi. Kde je poptavka, nabidka se objevi. Casem bude jasne u ktereho lekare lze potrebna potvrzeni sehnat rychle (a za kolik).


Přesně tak. Podobně jak v letech 1990 až 1995, kdy na krátkou zbraň na obranu nebyl žádný právní nárok a o povolení na zbraně rozhodovaly občanské komise u PČR. A povolení tehdy vydávaly opravdu zpočátku velice vyjímečně. Mezi zájemci o krochnu se velice rychle rozneslo, kteří členové komise nejvíc hlasují proti povolení a který z nich se dá uplatit bakšišem. A pokud vím, fungovalo to. Ale vůbec se mi to nelíbilo.
Naposledy upravil(a) iloveguns dne úte 7. kvě 2024, 10:03, celkem upraveno 1 x.



juraj1
Příspěvky: 495

Příspěvek#308 » úte 7. kvě 2024, 10:01

Ja jen doufam, ze prace LEXu bude mit nejake plody a dojde k odstraneni dane gumovosti v novem zakone. 25 let se tu pracuje na nejake legislative, ktera buduje duveru mezi strelci a statem. Byla by skoda to zahodit.



Carloss
Příspěvky: 2977

Příspěvek#309 » úte 7. kvě 2024, 11:16

dan píše:Zivot ve spolecnosti je vzdycky o kompromisech. A o tom, ze neni dulezite, jake veci jsou, ale jak je ostatni vidi.

Nejsou problém kompromisy. Problém jsou kompromisy, kterým se nemáš možnost přizpůsobit, protože podmínky jsou nepředvídatelné a záležej na nepředvídatelných náladách někoho, ani nevíš koho.



vvitty
Příspěvky: 241

Příspěvek#310 » úte 7. kvě 2024, 15:12

dan píše:
Destructor píše:Chovejte se tak, abyste nikdy nemuseli mít pocit, že by vám mělo hrozit odebrání zbraní
To je ve skutecnosti velmi dobra rada. Duvod, proc se ji (dle meho) nedostalo kladneho prijeti je, ze neni prilis uzitecna v kontextu tehle diskuse. Pokud se tu bavime o tom co nedelat abych neriskoval odebrani zbrani, tak rada "nesmite delat nic u ceho mate pocit, ze by vam hrozilo odebrani zbrani" prinasi jen malou informacni hodnotu. A tak takova rada muze byt snadno nepochopena a odmitnuta.


Pomerne zasadni na te rade je ze v dnesni dobe by to chovani melo byt "konformni" i v budoucnu. A ze ta perspektiva co je konformni je pomerne gumova.

Destructor:
Je napriklad clenstvi v organizaci nebo strane kterou vlada oznacila jako "xenofobními s vyhroceně nacionalistickými prvky" dostatecne neopatrnym chovanim za ktere by mel byt ZP odebran?



expres
Příspěvky: 625

Příspěvek#311 » úte 7. kvě 2024, 16:02

Nezdá se mi že zde střelecká komuna obhajovala chování toho člověka.
Spíš zde správně naráží na gumovost celého toho postupu. Snad je v zákoně definováno co vylučuje držení ZP. Což tedy doktoruv "subjektivní" neprokázaný zdravodnistav je na vodě...Ale bůh ví jak to bylo celé.

Dovolím si přidat citát, kterým odpovím těm slovům "chovejte se dobře".
Bejt vám, zamyslim se nad ním, historie ho ověřila.
Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože jsem nebyl Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mě mohl zastat.



JirkaCV
Příspěvky: 1606

Příspěvek#312 » úte 7. kvě 2024, 16:38

Jak by se mělo postupovat v případě subjektivně neprokázaného zdravotního stavu u tohoto pána?
https://www.policie.cz/docDetail.aspx?d ... ocType=ART



JirkaCV
Příspěvky: 1606

Příspěvek#313 » úte 7. kvě 2024, 17:10

A ještě jeden dotaz. Jak má reagovat okolí na tuto situaci? Není tu konflikt i se služebním zákonem?
Podotýkám, že je to ze seriálu Stíny v mlze a tento díl byl natočen před událostmi na FF.
Magda_Mala.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Carloss
Příspěvky: 2977

Příspěvek#314 » úte 7. kvě 2024, 17:20

To nekryté nošení služební zbraně je ve filmech značně běžné. Třeba v Poldovi... Ale hlavně je to úplný nesmysl. Nemluvě o tom, že ti poldi suverénně seděj s bouchačkou u báru a chlastaj... Super nesmysl... Nebo ukázka jak to běžně chodí, jak se považují za nadlidi? To spíš asi ne, myslím.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#315 » úte 7. kvě 2024, 17:47

Prosím, zabývejme se realitou, ne nesmysly z filmů a seriálů. Filmaři už těch kokotin natočili....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů