Návštěva psychologa



pH13
Příspěvky: 97

Příspěvek#31 » úte 19. bře 2024, 19:08

S tím přáním prodlouženého života bych byl opatrný, aby to nedopadlo jak v tom vtipu se zlatou rybou a ježkem. Když už, tak prodloužený život a zároveň prodloužené období duševního a tělesného zdraví, jinak jsou ty roky navíc spíš trest než odměna. To mi připomíná, jak jsem jednou vedl filosofickou debatu s jedním, co vyznával super zdravou stravu, beztučné jogurty, nic sladkého a podobně, a ukázalo se, že za odměnu čekával několik let navíc jezení nechutného jídla (alespoň tak mi to přišlo).

Jinak s tím, že jednou přijde blik, nic nenaděláme. Ale než to přijde se můžeme snažit, aby tu po nás zbylo něco užitečného a lidi, kteří na nás budou v dobrém vzpomínat.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#32 » úte 19. bře 2024, 19:34

Takže.
S tím, že skončíme na gauči musíme počítat všichni. Doba je zlá, Kamile.
Na druhou stranu, psychologové jsou nadprůměrně inteligentní a možná by bylo fajn si s nějakým občas pokecat.
Držím palec, dej vědět, jak to dopadlo (tato věta není ironická).



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#33 » úte 19. bře 2024, 19:45

Připomnělo mi to postavičku z mého dětství. Na vesnici jsme měli takového blázna (fakt měl papíry na hlavu), ale nebezpečný nebyl. Jeho největší životní potěšení bylo se pořádně najíst (ke konci života byl jako koule), bájit o konci světa, který měl nastat vždy několikrát do roka a hlavně se těšil, až bude v penálu (ale nikdy se třeba nepokusil o sebevraždu, prostě to bral jako fakt, který ho jednou čeká, nic víc, pořád měl dobrou náladu). Tak mě v této souvislosti napadá, zda je větší příznak "bláznovství" bát se smrti nebo se na smrt těšit. Čistě teoreticky, kdyby se člověk smrti nějak podvědomně nebál, tak je nás na planetě možná desetina, protože by neexistoval pud sebezáchovy.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#34 » úte 19. bře 2024, 19:48

Sagittarius píše:
erteple píše:Já už pár psychotestů v životě dělal a hlavní je: nebuď z toho ve stresu. Hoď se do pohody a buď v ní konzistentní! Hlavně u tzv. královského (hahaha) testu. Dokonce jednou jsem si řekl, že na ty otázky budu odpovídat tak, jak jsou položené (a ne tak, jak se mají chápat), třeba
"Přemýšlel jste někdy o sebevraždě?" jsem odpověděl ano (narozdíl od "zvažoval jste, že byste spáchal sebevraždu", jak se tato otázka má chápat),
nebo "jste více nemocný než ostatní" (místo "býváte" nebo "máte pocit"); jo, když jsem právě měl chřipku a nikdo z rodiny ne)
a u pohovoru mě chtěla hned vyhodit že jsem nestabilní osobnost (to bylo myslím při ŘP "C"), ale řekl jsem jí některé tyhle případy a musela to uznat s tím, že to mají blbě přeložené a ještě jsme si hezky pokecali.

To samé rorscharch, jako chápu, že v tom někdo vidí můry, anděly smrti a krev, ale stejně dobře v tom jde vidět i kamarády, štít nebo vodní život. Jednou jsem se neudržel a po zakuckání a zasmání jsem ze sebe nevypravil k**a, ale dámské přirození a prošel jsem. To všechno je ale na momentálním naladění. Pokud nemáš pocit, že jsi šáhlý, tak se tak neprezentuj a vlastně šáhlý nejsi, protože všichni občas máme problémy a svoje démony. A zrovna psychologové jich často mají nejvíc, jsou studovat psychologii, protože doufají, že skrze výuku (nebo ostatní / pacienty) pochopí svoji vlastní duši.

Pokud máš opravdu pocit, že jsi natolik vykolejený, že bys to měl řešit, tak to samozřejmě řeš (za to stojí i třeba na chvilku přijít o zbroják)!


Ne, to právě vůbec. Chtěl jsem jen přestat 24/7 myslet na to, že jednou zestárnu a umřu. To je celý. Nečekal jsem, že to dopadne až takhle. Můžu se zeptat, jak to funguje? Bude mě moje odd. pro zbraně nějak kontaktovat, abych si došel k psychologovi, nebo maj vlastního? Bojim se, aby mi ZP nevzali jen na základě toho 10 minutovýho posudku od obvoďačky.

Tak hlavně poldi tě nepošlou k psychoušoj, ale vyžádaj si zdravotní posudek. Posudek vystaví obvoďačka, nebo si vyžádá doplňující vyšetření. Pokud ne, a vystaví zamítavé stanovisko, můžeš to rozporovat a jít na jiné odborné vyšetření. Asi tak nějak to vidím já.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#35 » úte 19. bře 2024, 19:54

Jeden z problémů je časová náročnost "čekání" na volnýho psychouše... Proto zřejmě to "dočasné" nasazení "léků". Ale co víš, třeba jsou fajn... :-D



expres
Příspěvky: 618

Příspěvek#36 » úte 19. bře 2024, 21:48

Snad nevadi, kdyz uvedu neco k moznemu pohledu na tazateluv problem
Mrkni se zda neznas film s lezcem: Alex Honnold - Free Solo.
Nejsem fanousek solovani, ba naopak si myslim, ze skonci nakonec blbe. Jako drtiva vetsina solaru.
Proc to, ale pisu je to, ze ve filmu je ukazka u nej mereni mozkove aktivity na pripadne "vzruchy". Kdy u nej je silne omezena o proti "klasicke" populaci na minimum.
Ono se ani neni cemu divit, kdo obcas koukal na jeho videa..
Poselstvi je, ze se s tim da pracovat a asi i dost uspesne bez prasku. Nemyslim zrovna se vrhat na solo....

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 799

Příspěvek#37 » stř 20. bře 2024, 09:33

Sagittarius: Tvůj problém je popsaný v § 20a ZoZ

(1) Každý lékař, který v rámci poskytování zdravotních služeb zjistí nebo nabude důvodné podezření, že pacient trpí nemocí, vadou nebo stavem, které vylučují nebo omezují zdravotní způsobilost podle tohoto zákona, je oprávněn u příslušného útvaru policie ověřit, zda je taková osoba držitelem zbrojního průkazu; příslušný útvar policie tyto údaje lékaři sdělí bez zbytečného odkladu. V případě zjištění, že taková osoba je držitelem zbrojního průkazu, lékař podle věty první oznámí tuto skutečnost bez zbytečného odkladu poskytovateli zdravotních služeb příslušnému k vydání posudku o zdravotní způsobilosti, pokud je mu znám.

(2) V případě, že lékař podle odstavce 1 zjistí u pacienta, který je držitelem zbrojního průkazu, pokud je mu tato skutečnost známa, změnu zdravotního stavu, která může představovat v souvislosti s nakládáním se zbraní přímé ohrožení života nebo zdraví, oznámí tuto skutečnost bez zbytečného odkladu poskytovateli zdravotních služeb příslušnému k vydání posudku o zdravotní způsobilosti, pokud je mu znám, a uvědomí policii. Příslušný útvar policie po oznámení skutečností podle věty první postupuje podle odstavce 3.

(3) Existuje-li důvodné podezření, že u držitele zbrojního průkazu došlo ke změně zdravotního stavu, která by mohla mít za následek ztrátu jeho zdravotní způsobilosti, může příslušný útvar policie vyzvat držitele zbrojního průkazu, aby se dostavil ke svému posuzujícímu lékaři a podrobil se lékařské prohlídce. O výzvě podle věty první příslušný útvar policie bez zbytečného odkladu informuje posuzujícího lékaře a sdělí mu důvody důvodného podezření. Držitel zbrojního průkazu je povinen se nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení výzvy podle věty první podrobit lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře a předložit příslušnému útvaru policie nový posudek o zdravotní způsobilosti bez zbytečného odkladu po jeho převzetí. Posuzující lékař a lékař se specializací v příslušném oboru zajišťující další potřebná odborná vyšetření jsou povinni lékařskou prohlídku provést a zajistit odborná vyšetření u určeného poskytovatele bez zbytečného odkladu poté, kdy se držitel zbrojního průkazu k posuzujícímu lékaři poprvé dostavil. Pokud se držitel zbrojního průkazu k lékařské prohlídce nedostaví nebo se jí odmítne podrobit, posuzující lékař tuto skutečnost oznámí bez zbytečného odkladu příslušnému útvaru policie.

(4) Posuzující lékař, který u držitele zbrojního průkazu zjistí změnu zdravotního stavu, která vylučuje nebo omezuje zdravotní způsobilost podle tohoto zákona, je povinen nový posudek o zdravotní způsobilosti zaslat bez zbytečného odkladu příslušnému útvaru policie; u držitele zbrojního průkazu skupiny D je poskytovatel pracovnělékařských služeb povinen také informovat bez zbytečného odkladu zaměstnavatele držitele zbrojního průkazu skupiny D. V případě, že si posuzující lékař před vydáním nového posudku o zdravotní způsobilosti vyžádá provedení dalších potřebných odborných vyšetření, uvědomí o této skutečnosti příslušný útvar policie a uvede, zda u držitele zbrojního průkazu existuje podezření na změnu zdravotního stavu, která může představovat v souvislosti s nakládáním se zbraní přímé ohrožení života nebo zdraví.


S návštěvou psychiatra nebo psychologa bych tedy být tebou počkal, dokud k tomu nebudeš vyzván. Pokud tím ovšem nechceš sám takto řešit svoje potíže.

BTW, já jsem tyhle stavy míval taky. Ale od jisté doby to zmizelo. Hodně tomu pomohla kniha Život po životě od Raymonda Moodyho. Život je super, pokud si ho teda umíš super udělat. Tak proč si ho kazit myšlenkami na smrt? Hodně pomáhá, jak si to v makovici srovnáš z pohledu, jestli to tady po tom, až ti přestane fungovat tělo, končí nebo ne (v jakékoliv podobě).
A neboj se, umřít před námi zvládlo už miliardy lidí, aj my to zvládneme ;-)

Uživatelský avatar
Sagittarius
Příspěvky: 17

Příspěvek#38 » stř 20. bře 2024, 14:43

Děkuju Sude, tohle jsem přesně potřeboval vědět. A děkuju Ti i za tip na knížku, určitě na ní kouknu.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#39 » stř 20. bře 2024, 16:43

Klicky píše:Počkej takže obvoďačka ti dala nějakej destiminutovej test, zjistila že se bojíš umřít a předepsalal ti antidepresiva a nazdar?


Ano, mel jsem taky takoveho obvodaka, napsal mi antidepresiva, doma jsem zjistil ze to jsou antidepresiva a ani to nebral. Prej jsem vzdy takovej smutnej mi pak rekl, na zaklade toho diagnostikoval deprese. No kdyz tam clovek pokazde vycekal od 7 rano do 11 hod frontu jak hovado, byl spis nas...nej nez smutnej.


Sagittarius: To, že se bojis smrti je naprosto normální. Pokud to máš tak, že máš panické ataky, zajdi za psychiatrem. Na antidepresiva od obvoďáka bych se vykašlal. S antidepresivama neni sranda a prvních cca 14 dní ti tvojí psychiku můžou dost zhoršit než se s tim tělo vyrovná. Takže běž orvnou za psychiatrem a tam si to prober. Odborník posoudí daleko lépe potřebu antidepresiv než nějaký obvoďák (neříkám, že všichni, ale po mých zkušenostech...).
Co se týče ZP, tak o něj přijít nemusíš, jak už tu psali jiní, jsou lidé na antidepresivech a mají ZP normálně. Těch stavů je prostě hodně různých a jen některé vylučují držení zbraní.

Co se týče toho strachu, zkus se obrátit k Bohu, neříkám, že jsem katolík nebo nějak silně věřící, ale díky čtení bible jsem se smířil se svojí smrtelností, ať už po té bude cokoliv.

edit: Jak psal cipis, příště do krizového centra za psychologem, pomůže ti lépe než obvoďák. Naprosto s cipisem souhlasím.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#40 » stř 20. bře 2024, 18:57

Takových už tu bylo...

Až umřu, nic na tomto světě se nestane a nezmění,
jen srdcí několik se zachvěje v rose jak k ránu květiny,
tisíce umřely, tisíce se mnou umrou, tisíce na smrt jsou znavení,
neboť v smrti a zrození nikdo nezůstal jediný.

Smrti se nebojím, smrt není zlá, smrt je jen kus života těžkého,
co strašné je, co zlé je, to umírání je,
kdy smysly střelené v letu padají se všeho, se všeho,
a v rezavém potrubí těla čas hnije pak pomyje,
by rozložil ruce, oči, nervy a každý sval,
kterým svět v náruč jsi chytal a miloval,
smrti se nebojím, smrt není zlá, ve smrti nejsem sám,
umírání se bojím, kde každý je opuštěn, — a já umírám.

Sbohem, děvčátko, sbohem, má milá, sbohem, obraze spanilý,
od tvých ňader mi uťali ruce a srdce rozbili,
myšlenka na tebe jak zlatý hřeb půl roku mě protínala,
když bylo mi hůř, bolela víc, když bylo lépe, pomáhala.
Ale dnes sbohem, dnes už vše marné je, dnes napsal jsem list,
aby jsi zapomněla a hledala jinde, kde srdci dávají jíst,
ten dopis byla má největší bolest a největší sten,
ale v umírání musí být každý sám, sám a samoten.

Až umřu, na světě nic se nestane a nezmění,
jenom já ztratím svou bídu a změním se ze všeho,
snad stanu se stromem, snad děckem, snad hromadou kamení,
smrti se nebojím, smrt není zlá, smrt je jen kus života těžkého.

Uživatelský avatar
Sagittarius
Příspěvky: 17

Příspěvek#41 » stř 20. bře 2024, 19:10

Ještě mám jeden dotaz. Pokud vás obvoďák pošle k psychlogovi před získáním ZP, vybírá ho ten obvoďák, nebo zajdete za někym, kdo to nabízí na netu?

Kdyby měl někdo teoreticky zkušenost jak je to po nabytí ZP, budu samozřejmě rád.



Dentista Žurovský
Příspěvky: 7

Příspěvek#42 » stř 20. bře 2024, 19:44

ren píše: Takových už tu bylo...

Máš pravdu. To jeden bohatý žid se velmi bál smrti. Kdosi mu poradil : "Pojďte k nám do Mazepky. U nás ještě nikdo bohatý neumřel." :D

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#43 » stř 20. bře 2024, 22:37

Stojí venku dva židé, jeden povídá.

"Davide, to jsou ale pěkné hodinky"
"Díky Abraháme, otec mi je prodal na smrtelné posteli"



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#44 » čtv 21. bře 2024, 10:17

Wow, za tohle nás brzy sekne některý z moderátorů, případně vzbudíme pozornost některého z příslušníků navštěvujících fórum.

Mošeho a Izáka povolali v 1. světové válce na frontu.
Při útoku byl Moše vážně zraněn a v bolestech prosil Izáka.
"Izáku, nenech mě trápit a zastřel mě, mně už není pomoci".
Izák odpověděl.
"Moše, rád bych ti pomohl, ale nemůžu, došly mi náboje".
Moše, i přes velké bolesti, se lehce pousmál a odpověděl.
"Nevadí, prodám ti moje....".



Dentista Žurovský
Příspěvky: 7

Příspěvek#45 » čtv 21. bře 2024, 13:07

No dobre, fronta je fronta, ale Izakovi umrela manzelka, a kamarad Mose po neho prisel na pohreb. A nachytal ho v posteli se sluzkou. "Proboha Izaku, v takovyto den ?!" "No vidis, ja uz od smutku ani nevim co delam."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti