Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 9. črc 2009, 22:30

Pokud chcete koupit zbraň v zahraničí, tak je potřeba:

1. - Zažádat o vydání Zbrojního průvodního listu pro trvalý dovoz (už je i univerzální celoevropský, který není nuttné překládat)

2. - V zahraničí zbraň koupit

3. - U nás ji zaregistrovat

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky píše:Pokud si hodláte do ČR dovést zbraň, je zapotřebí si pro trvalý i přechodný dovoz vyřídit zbrojní průvodní list.

Trvalý dovoz zbraně a střeliva

Pro trvalý dovoz zbraní a střeliva vydává v zahraničí zbrojní průvodní list ZÚ ČR, v ostatních případech příslušný útvar policie v ČR.

Náležitosti k vydání ZPL:

* vyplněná žádost (formulář žádosti)
* cestovní pas, občanský průkaz k ověření totožnosti žadatele
* zbrojní pas, zbrojní licence
* uhrazení správního poplatku ve výši - 500,- Kč (na ZÚ v místní měně dle platného kurzu)

Upozornění:

Žádost musí obsahovat název hraničního přechodu, kterým zbraň nebo střelivo do této zbraně bude dovezena na území České republiky.

Držitel ZPL pro trvalý dovoz zbraně nebo střeliva je povinen nejpozději do 10 dnů ode dne překročení státních hranic České republiky oznámit dovoz zbraně nebo střeliva do této zbraně příslušnému útvaru policie a předložit ji ke kontrole.

Pokud máte někdo praktickou zkušenost z poslední doby s jiným postupem, tak to prosím doplňte...
Naposledy upravil(a) MiRaS dne čtv 9. črc 2009, 22:38, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » čtv 9. črc 2009, 22:35

Stačí ZP nebo musí být i licence?

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 9. črc 2009, 22:40

Zbrojní pas nebo Zbrojní licence

podle toho na co to kdo má



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pát 10. črc 2009, 08:24

A dopr... , já mám jenom zbrojní průkaz ...

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 10. črc 2009, 08:29

Steiner: Tak to máme asi všichni smůlu :-D

Aby se ale někdo neleknul a nevzal to vážně. Zbrojní pas = Zbrojní průkaz



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 10. črc 2009, 10:11

MiRaS: jj, díky, chyběl mi tam smajlík :mrgreen:

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 10. črc 2009, 10:22

Kdyby to nekdo vzal tak, ze dovezt si zbran z USA je vlastne jednoduche, tak je potreba podobna procedura i na vyvozni strane :mrgreen:

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 10. črc 2009, 13:29

Myslím, že toto platí pouze v rámci EU.

Pro dovoz z USA je potřeba ještě nějaká licence pro export.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#9 » pát 10. črc 2009, 13:45

Nechci vam do toho kecat, ale pokud vim, tak napr. v Nemecku je take potreba povoleni od policie pohybovat se s neprihlasenou zbrani na jejich uzemi. Nejjednodussi je vybrat si ji a vratit se domu beze zbrane. Nemecky dealer si udela kopii naseho ZPL a zbran posle do CR. Jeden muj znamy takto koupil v Nemecku Sako TRG.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pát 10. črc 2009, 14:10

jomekabi: Co když to ale chceš koupit od fyzické osoby a ne od dealera?

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#11 » pát 10. črc 2009, 22:42

Pak si to take musis vyridit s nemeckou policii, coz je problem, protoze na pockani to nedelaj. Zhruba pred dvema lety jsem chtel jit v Nemecku na aukci a kvuli tomuhle jsem se na to vyflak, neb aukcni sin dopravu nezarizovala.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » sob 11. črc 2009, 17:59

Neni nad volny trh v EU :) Volny pohyb osob a zbozi v ramci EU je ve skutecnosti pouze fikce :evil:

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#13 » sob 11. črc 2009, 21:19

Neblazni, prece nemuzes porovnavat zbrane s normalnim zbozim! Vina si muzes privezt, kolik chces, a ani na tech zbranich neplatis zadne clo. Bud rad, ze si je aspon muzes koupit. ;)



Fogi
Příspěvky: 1

Příspěvek#14 » čtv 8. říj 2009, 01:50

Dobry den vsem strelcum. Delsi dobu pobyvam v USA a pracuji pro jednu zbrojovku v NY. Za nedlouho se chci vracet zpet do Ceska a chci si poslat black powder do Cr.Vim, ze muzzleloader max. dvouranka je volne k sireni a musi byt clovek starsi 18 let. Rad bych je dostal legalne do Cr. Vlastnim Colt Blackpowder Gamemaster 50 cal,muzzleloader a jeste mam zajem o Davide Pedersoli Howdah Pistol Twin barrels 58 cal.Rad bych nejake informace ,jak si to muzu poslat legalni cestou domu. Nebo kontakt ,kde si to muzu zjistit. Dik za pomoc, Fogi.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » čtv 8. říj 2009, 09:04

Ahoj, právě jsem jednu perkusku přivezl, takže v Čechách nepotřebuješ samozřejmě nic. Ale v USA na KAŽDOU zbran, tedy i předovku, exportní licenci. Je to tuším federální zákon, takže se nedá obejít tím, že to pošleš odjinud. Exportní papíry stojí okolo 200-250USD, mě je vyřizovala a zbran posílala tahle firma http://etssincusa.com/contact_us . Více v SZ

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 19 hostů