Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)



Wdog
Příspěvky: 18

Příspěvek#271 » čtv 7. pro 2023, 10:21

A při dovozu z USA taky nezapomínejte na nutné náklady na naší straně. Takže připočítejte clo, DPH a vyřízení na na tuzemské celnici. DPH se myslím počítá z ceny včetně dopravy. Dále naše dovozní povolení. A taky potom tormentace dle CIP, tu asi US zbraň mít nebude.
Zda se to ještě vyplatí, je vždy otázka výpočtu u konkrétní zbraně.
Pak je taky třeba ověřit, zda uvedená zbraň není v kategorii vojenského materiálu dle vyhlášky, pak by na dovoz musela být speciální licence právě z Ministerstva průmyslu.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#272 » čtv 7. pro 2023, 15:09

Jo, na český straně se to pěkně nasčítá, jak vyjmenovává Wdog.
Povolení od MPO bylo potřeba i pro nevojenskou samonabíjecí pušku, bez něj to nejde proclít (a to dostane jen podnikajicí osoba, takže v mým případě +1000 za zivnostak.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#273 » čtv 7. pro 2023, 20:49

Nejvetsi prasarna je to vypalne na DPH.

Ja nic takoveho na vlastni triko realizovat nehodlam, nemam na to ani dost casu, ani trpelivosti…ale proste jsem jen chtel vedet, jak se to tak pohybuje, abych nebyl prilis natahnut od toho, u koho to budu poptavat. A mozna si to rozmyslim uplne, protoze uz jen ta ztrata zaruky a nemoznost poslat zbran vyrobci na eventualni servis, to je taky podstatna vec.

Diky vsem za nazory



dan
Příspěvky: 331

Příspěvek#274 » pát 8. pro 2023, 23:21

To ja za vetsi "prasarnu" povazuju carovani s tim, jestli dana vec je nebo neni VojMat. Protoze DPH je jen o penezich, maximalne budes muset o chvilku dele setrit. Ale kdyz ti to prohlasi za VojMat, a to muzou prakticky libovolne, tak mas vazny problem. Ani jako podmikatel tu licenci dostat nemusis ...



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#275 » ned 17. pro 2023, 21:22

TPetrik píše:Zdravím kolegové, letos jsem realizoval svůj první dovoz z DE a rád bych se podělil o zkušenost. Po přečtení mnoha příspěvků zde na fóru a studování problematiky jsem nakonec šel cestou využití zprostředkovatele. Mohu velmi vřele doporučit https://www.ezbrane.eu/ V mém konkrétním případě šlo S&W 29-2, který jsem v ČR nebyl schopen sehnat. Koupě byla z eGun.de. Velmi vstřícný přístup a poradenství, nakonec vyšla až třetí aukce, za neúspěšné aukce jsem nic neplatil. Jen vyberete (případně se dopředu poradíte) aukci, složíte jistinu, domluvíte se na max. příhozu a hotovo. Obchod vše zařídil, v čase průběžně komunikoval a na konci jsem měl zbraň se šedivákem a máte to bez starostí. Jasně, není to zdarma (za DE byl paušální poplatek 5 tis. Kč all inclusive), ale to ani nemůže. Obchod krom aukcí na eGun stejným způsobem umí zařídit i dovoz přímo z obchodu/soukr. prodejce, dělají hlavně německy mluvící země, ale umí i jiné včetně US (jen cena bude vyšší). Tedy pokud je pro vás cena přijatelná, tak za mě ideální varianta. Snad to někomu z vás pomůže a ať se daří.

Dostal jsem chut na revolver od Korthu, ktery se vyrabi v Nemecku. Kdyz jsem si udelal kalkulaci, tak mi vyslo, ze dovoz skrze tuhle firmu vyjde o cca 1000 EUR levneji nez pri nakupu v CR. Chtel bych se proto zeptat, jestli nekde neni hacek, ktery prehlizim…krom absence zaruky na nic dalsiho nemuzu prijit, ale to me zas tolik netrapi, pri kvalite produktu tohoto vyrobce, ktery navic, pokud se nepletu, dava na svoje produkty zaruku celozivotni.
Za pripadne nazory ci zkusenosti budu rad



Carloss
Příspěvky: 2981

Příspěvek#276 » ned 17. pro 2023, 21:41

Pokud bys nakupoval v EU, i záruka nějaká platí, zřejmě podle evropských předpisů. Nakonec... i ve světě nějaký ty záruky platěj.



Wdog
Příspěvky: 18

Příspěvek#277 » pon 18. pro 2023, 11:24

antonspelec:
Osobně tady vidím jen ten problém reklamace, resp. uplatnění záruky. Problém je fyzický transfer zbraně do místa reklamace, pokud je v zahraničí.
Zprostředkující firma ti zařídí fyzický i papírový dovoz zbraně do CZ, ale pravděpodobně neprovede fyzickou přejímku zbraně se zárukou jejího stavu. Zda zbraň třeba nemá vadu z výroby, zjistíš až ty tady, až ti tu zbraň doručí. Pokud výrobce tady u nás nemá autorizované zastoupení, tak musíš fyzicky reklamovat u prodejce v DE, a k tomu tedy vyřídit oficiálně export z CZ zpět do DE.



Střelec
Příspěvky: 1683

Příspěvek#278 » pon 18. pro 2023, 17:08

Nedělal bych si s tím hlavu, za prvé to můžeš dovézt rovnou sám a podívat se na místě, v jakém je to stavu, nepředpokládám ale u této značky problém, pokud k reklamaci dojde, tak si holt uděláš výlet.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#279 » pon 18. pro 2023, 20:39

Wdog píše:antonspelec:
Osobně tady vidím jen ten problém reklamace, resp. uplatnění záruky. Problém je fyzický transfer zbraně do místa reklamace, pokud je v zahraničí.
Zprostředkující firma ti zařídí fyzický i papírový dovoz zbraně do CZ, ale pravděpodobně neprovede fyzickou přejímku zbraně se zárukou jejího stavu. Zda zbraň třeba nemá vadu z výroby, zjistíš až ty tady, až ti tu zbraň doručí. Pokud výrobce tady u nás nemá autorizované zastoupení, tak musíš fyzicky reklamovat u prodejce v DE, a k tomu tedy vyřídit oficiálně export z CZ zpět do DE.

Vyrobce u nas autorizovaneho dealera ma - zbrane Korth do CR oficialne vozi a prodava Top Guns v Praze. Nicmene nevim, zda to u zbrani funguje tak jako treba v pripade automobilu ci hodinek, kdy clovek muze zaruku resit i u autorizovaneho dealera, kde to zrovna clovek nekoupil.
Asi bych se nebal problemu s kvalitou v pripade teto znacky, protoze cely vyrobni proces Korthu v podstate vylucuje to, ze by se zmetek dostal z fabriky k prodejci. Predpokladam totiz, ze ten pan, co to sem vozi, asi nenakupuje primo u Korthu (pochybuju, ze by ze s nim vubec bavili), ale spise u nejakejo prodejce v Nemecku.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#280 » pon 18. pro 2023, 20:41

Střelec píše:Nedělal bych si s tím hlavu, za prvé to můžeš dovézt rovnou sám a podívat se na místě, v jakém je to stavu, nepředpokládám ale u této značky problém, pokud k reklamaci dojde, tak si holt uděláš výlet.

Diky, ale nakup po vlastni ose ze zahranici jsem zavrhl - nemam na to cas. Navic se v tom neorientuju, takze radsi zaplatim nekomu, kdo se tim zivi a vi, jak na to



TPetrik
Příspěvky: 6

Příspěvek#281 » stř 3. led 2024, 19:06

Zdravím, funguje to tak, že řeknete co chcete, tedy odkaz na kontrétní aukci na eGun, případně odkaz na konkrétní nabídku zbraně z nějakého obchodu se zbraněmi a zbytek zařídí firma. Taxa za zprostředkování je včetně fyzického dovozu zbraně do ČR, po domluvě vám ji přivezou až k baráku:) (moje zkušenost). Ano, záruku neřeší, respektive zbraň musí být střelbyschopná a registrovatelná, risiko je to hlavně u second hand aukcí, ale co jsem se ptal, tak v DE jsou skryté vady velmi vzácné. Aktuálně řeším s touto firmou druhý dovoz, tentokrát nové zbraně, která je u nás v dostupnosti 6 měsíců a koncová cena +8 tis., zatímco v DE je v pohodě skladem... Případné další dotazy klidně do PM.



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#282 » pát 5. led 2024, 08:08

Zdarec, mám dotaz. Jak je pro zahraniční obchody (především na Slovensku) těžké vyřídit vše potřebné k prodeji dlouhé zbraně do ČR (pro zbraň bych si dojel)? Ptám se proto, že jsem napsal do 3 slovenských obchodů, jestli jsou ochotni vyřídit prodej zbraně k nám a vůbec žádná reakce. Čekal bych aspoň odpověď typu "Ne neděláme, moc složité" apod. ale vůbec nic :(

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 553

Příspěvek#283 » pát 5. led 2024, 10:24

Slovensko přešlo z jednoho do druhého extrému. Po tom co světu bratři nadělovali symbolicky znehodnocené expanzky, přešly zákony do extrémní přísnosti. Kauce v řádu stovek tis euro pro firmy co chtějí podnikat v oboru, nesmyslná legislativa. Chtěl jsem dovoz Tanfoglia a SK prodejce mi rovnou řekl, že blázna, který by chtěl realizovat dovozy z SK nenajdu a skutečně jsem ho nenašel.



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#284 » pát 5. led 2024, 10:45

Hmm tak proto ty nulové odezvy :( To pak dává smysl. Díky za info.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#285 » sob 6. led 2024, 18:57

TPetrik píše:Zdravím, funguje to tak, že řeknete co chcete, tedy odkaz na kontrétní aukci na eGun, případně odkaz na konkrétní nabídku zbraně z nějakého obchodu se zbraněmi a zbytek zařídí firma. Taxa za zprostředkování je včetně fyzického dovozu zbraně do ČR, po domluvě vám ji přivezou až k baráku:) (moje zkušenost). Ano, záruku neřeší, respektive zbraň musí být střelbyschopná a registrovatelná, risiko je to hlavně u second hand aukcí, ale co jsem se ptal, tak v DE jsou skryté vady velmi vzácné. Aktuálně řeším s touto firmou druhý dovoz, tentokrát nové zbraně, která je u nás v dostupnosti 6 měsíců a koncová cena +8 tis., zatímco v DE je v pohodě skladem... Případné další dotazy klidně do PM.


Diky za info. PM napisu.

Jinak k tomu memu vyberu…musim overit u tuzemskeho dealera Korthu, zda jsou schopni vyridit pripadnou reklamaci u zbrane porizene v Nemecku. Pokud ano, tak v tom nevidim problem. Pokud ne, tak to bude celkem varovny signal

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 1 host