Střelba ze zbraně před vystavením PZ



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#256 » čtv 16. lis 2017, 12:08

lzet: SZ

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#257 » čtv 16. lis 2017, 14:06

lzet píše:Prodali mi ho se zbraní, což je asi logické, když máš nákupko na pistoli, asi ti můžou do ní prodat náboje. V tomto případě asi nákupko nahradí PZ.

Nenahradí a správně ti ho prodat neměli.
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
b) nabývat do vlastnictví střelivo pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#258 » čtv 16. lis 2017, 15:57

lzet píše:Prodali mi ho se zbraní, což je asi logické
......


Nemáš na zbrojáku i jinou skupinu, než E ??

Třeba na skupinu B Ti prodají náboje prakticky na cokoliv, i bez průkazu zbraně.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#259 » čtv 16. lis 2017, 16:16

To sice ano, ale on za to nemůže, že ještě nemá průkaz zbraně. V tomto případě je průkaz nahrazen nákupním povolením. On totiž zákonodárce myslel to předložení průkazu zbraně jako prokázání oprávnění držet onu zbraň na danou ráži. No a když nemá z objektivních důvodů průkaz (protože mu ho ještě nevystavili, protože si to teprve kupuje) nemá, tak to prokáže tím povolením a defacto si to dokáže prodejce sám sobě, že mu prodává střelivo, které je dotyčný oprávněn držet :)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#260 » čtv 16. lis 2017, 16:47

Pokud ma ZP pouze sk. E a nema ve svem vlastnicvi zadnou jinou zbran, na jejiz PZ by mohl koupit strelivo, tak mu pri jeho prvnim nakupu zbrane nemuzou prodat strelivo. Strelivo muze koupit az po predlozeni PZ. Pres to nejede vlak. Nakupni povoleni nenhrazuje PZ a ani v tomhle pripade nenahrazuje PZ.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#261 » čtv 16. lis 2017, 19:07

cipis píše:To sice ano, ale on za to nemůže, že ještě nemá průkaz zbraně. V tomto případě je průkaz nahrazen nákupním povolením. On totiž zákonodárce myslel to předložení průkazu zbraně jako prokázání oprávnění držet onu zbraň na danou ráži. No a když nemá z objektivních důvodů průkaz (protože mu ho ještě nevystavili, protože si to teprve kupuje) nemá, tak to prokáže tím povolením a defacto si to dokáže prodejce sám sobě, že mu prodává střelivo, které je dotyčný oprávněn držet :)

To určitě ne. Zákon hovoří naprosto jasně, proti PZ. Nic jiného tam není.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#262 » čtv 16. lis 2017, 23:03

Zákon hovoří tak, že je tam před "a" čárka, tedy je to upřesnění. Bohužel už nemám přístup k výkladům a komentářům zákona, ale něco v tom smyslu, co jsem psal, tam bylo.
Prodejce nemá žádný jiný způsob ověřit oprávnění držet zbraň, než tím průkazem. Anebo právě tím, že mu tu zbraň prodal.
V zákoně je také povinnost mít se zbraní průkaz zbraně, ale je pak stanovisko MV o tom, že to nejde z objektivních důvodů, když to zaregistruji, ale neudělají mí průkaz na počkání. Proto tam paradoxně dochází k tomu, že mám zbraň a nemusím mít ani jediný papír (krom ZP) u sebe, protože povolení držení/... je třeba doma, oznámení o převodu zbraně na PČR, takže mám defacto zbraň bez papírů.
Tento nákup, spolu se zbraní, je prostě podobná situace, na kterou se při tvorbě vět a odstavců zrovna úplně nemyslelo.
Mimochodem, je to uvedené jako přestupek?



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#263 » čtv 16. lis 2017, 23:58

To je zase dišputace ...

Pokaždé když jdu registrovat "novou" zbraň je mi řečeno, že do doby vystavení PZ si ji maximálně tak mohu skrytě odvézt domů a tím to končí!

Zákon tu byl několikrát citován, je snad každému srozumitelný tak proč na něčem takto triviálním pořád máte potřebu hledat mouchy a vychytávky?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#264 » pát 17. lis 2017, 07:59

Presne tak. Zakon hovori jasne. Navic nakupni povoleni slouzi pouze k nakupu zbrane. Nikoliv streliva. A za dalsi, kdyby nakupni povoleni nahrazovalo PZ, tak tohle vlakno by neexistovalo.
Prodejce mu nema pravo prodat strelivo, kdyz nema PZ. Jestli mu ho prodal, tak to v CRZ stejne musel na nejaky jiny PZ, nebo ZP zaevidovat. Takze to zaevidoval na svoje "papiry". Nemohl to zaevidovat na nakupni povoleni. To by v CRZ neproslo.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#265 » pát 17. lis 2017, 08:04

Náboje se neevidují v CRZ na PZ ale na ZP, takže nemá co neprojít. Jen technická, nic víc v tom nehledej.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#266 » pát 17. lis 2017, 10:54

Tak jako tak se ze zbrane střilelo už pred registraci ve fabrice alespon to bylo na prvni pohled videt na mem Glockovi tudiž to že by nekdo strilel pred regiustraci asi neni uplne ok ALE když toho nevystrilis nekolik set že to bude fakt videt tak to nikdo resit nebude ja osobne si radsi počkal :mrgreen:



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#267 » pát 17. lis 2017, 11:09

No mozna by se to nemelo, ale koupit si první pistoli a nekoupit si do ni zrovna i krmeni, to by me teda stvalo ;-) Ja mam ABE takze s tim nebyl problém ani teoreticky. Prekvapuje me, ze se naboje eviduji, to abych si casteji něco kupoval abych vypadal aktivne ;-)



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#268 » pát 17. lis 2017, 11:17

Naboje se eviduju při každe koupi - po tobe nechteji ZP ?? po me si ho vždy vyžádají a napišou si kolik jsem jich koupil a jaky druh (nevim jestli pro svoji potrebu nebo jestli to uklada zakon) ---
no určite by se nemělo střilet ale druha vec že to je nezjistitelny takže každy sveho stesti strujcem jestli chce riskovat, poptahovaní na useku zbraní a střeliva to myslim za to nestojí



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#269 » pát 17. lis 2017, 11:25

Tak koupeni naboju neznamena strileni, myslel jsem to spis tak, ze pro pocit kdyby něco, tak aby nebyl doma jen kus zeleza. Samozrejme jinak se na to doma jen divat nez bude PZ.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#270 » pát 17. lis 2017, 12:46

PZ ode mne nikdo nikdy nechtel, ZP vsichni, ale ja bez ZP+PZ strelivo nekupuju, protoze Murphyho zakon je jedna z mala věci, na kterou je spoleh.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů