Střelba ze zbraně před vystavením PZ



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#241 » sob 25. úno 2017, 00:48

Pamatuje si někdo, kdy v tom paragrafu přibyl zákaz střílet ze zbraně bez PZ? Není to tak dlouho, co bylo zakázáno bez PZ jen nosit a v tomhle písmenu byly jen chybějící zkušební značky a nedovolený střelivo.

Není nad právní jistotu, v tomhle státě aby člověk neustále študoval, co těch 200 moudrejch hlav zase vymyslelo :roll:

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#242 » sob 25. úno 2017, 11:16

petero píše:....


Když v obchodě koupíš novou zbraň, tak z ní střílet nemůžeš, protože jak píšeš, nesmíš střílet ze zbraně na kterou nebyl vydán PZ. Zbraně co půjčují obchody ( držitelé zbrojní licence) mají na ty zbraně vystaven PZ. Tedy i na ty co půjčují novinářům.



Paragun
Příspěvky: 17

Příspěvek#243 » stř 31. kvě 2017, 12:12

tak aktuálně Praha 5 vystavení PZ tři týdny, pěknej vopruz čekat takovou dobu na něco co jde udělat za 10 minut



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#244 » stř 31. kvě 2017, 13:38

Pupak píše:Pamatuje si někdo, kdy v tom paragrafu přibyl zákaz střílet ze zbraně bez PZ?
Je to v tomto vlákně pár stránek zpět: Zákaz není nikde, ale je stanoveno v § 76a, že Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E se dopustí přestupku tím, že:
h) střílí ze zbraně, která není označena zkušební značkou, nebo na kterou nebyl vydán průkaz zbraně, je-li vydáván, nebo používá střelivo, které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení.

P.S. Nevím ale, kdy to bylo do zákona vloženo.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#245 » ned 4. čer 2017, 15:43

Jak to tady tak pročítám, úplně se děsím nad tím, jak dlouho čekáte na PZ. Tady v Jeseníku cca. 20 min. Kontrola předložené zbraně a pak posezení na chodbě a po cca. 20 minutách odcházíme. Chvála bohu.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#246 » ned 4. čer 2017, 17:44

Svitavy: 1 den - 3 tydny ... podle toho kolik maji zrovna prace, ale musim rict, ze opravdu podle prace, protoze se zatim vzdy snazili udelat co nejrychleji. Vetsinou do tydne.



Kixik
Příspěvky: 6

Příspěvek#247 » ned 4. čer 2017, 18:36

Plzen - na pockani do pul hodiny. Zkusenost z minuleho tydne

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#248 » pát 16. čer 2017, 05:39

Ahoj, mám 2 dotazy:
1) jaká je čekačka na PZ v HK (vím, že zpátky se čekalo měsíc na všechno, tak jestli už je to lepší) a
2) koupil jsem včera zbraň C, v pondělí pojedu na PČR, ale chtěl bych si ji vzít o víkendu na chalupu (abych ji rozebral, pořádně vyčistil), tak jestli je problém ji "bezdůvodně převážet" bez PZ - střílet nehodlám! Našel jsem na fóru hodně věcí před novelou 2014 a 2016, tak jak je to nyní. Šedivák i smlouvu mám. Pokud jsem to někde přehlídnul, prosím odkaz, rada typu: "hledej" je kolikrát k ničemu a když se má člověk hrabat desítkama stránek (někdy jenom) plků, taky mu to na energii nepřidá. Poníženě děkuji všem ochotným lidem dobré vůle :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#249 » pát 16. čer 2017, 06:45

Ad 2) ZP máš, doklad o nabytí taky. Zákon nerozlišuje "důvodné" a "bezdůvodné převážení", je tvoje, tak si ji převážej jak chceš, v autě, na kole nebo koloběžce(v obalu) nebo třeba vysokozdvižným vozíkem. Nic nebrání tomu, abys ji měl v místě trvalého bydliště, na chalupě, u milenky, u druhé milenky (pokud s tím budou souhlasit) nebo třeba pod stanem na pionýrském táboře....
Jsi jenom povinen ji zabezpečit proti "zneužití, ztrátě, zcizení" naprosto stejně jako registrovanou.



lzet
Příspěvky: 7

Příspěvek#250 » stř 15. lis 2017, 21:21

Hezký večer všem, čtu to tady se zájmem.
Ale pokud jsem správně pochopil literu zákona, střelbou ze zbraně bez PZ se dopustím Přestupku. Ostatní náležitosti splňuji - mám ZP/E, koupil jsem zbraň legálně (mám účtenku) , žádost o PZ jsem podal a běží lhůta pro vyřízení, je to moje první zbraň, takže argument, bránit se zatím jinou zbraní odpadá.
Nenašel jsem v diskusi jaký je možný postih za tento přestupek. Bloková pokuta, nebo nevydání PZ, ...?
Co se týká otázky, že člověk čekal roky a teď nevydrží 14 dnů může být z oblasti - náhoda je blbec, za posledních 40 let se vám nic nestalo ale během právě těch 14-ti dnů vypršela lhůta pravděpodobnosti pro průšvih.
Myslím, že psychicky se vypořádat s faktem ,že jsem musel v NO zbraň použít a tím jsem se dopustil přestupku ,protože ještě nemám vydaný PZ je asi jednodušší, než se vypořádat s faktem, že jsem sice neudělal přestupek, ale nezabránil jsem trestnému činu je na pováženou.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#251 » stř 15. lis 2017, 21:33

PZ je v tom pripade IMHO asi poslední, co by se resilo.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#252 » stř 15. lis 2017, 21:35

Izet: sankce jsou od 15 do 50 000kč podle druhu.
Co se týče NO zbraní bez vydaného PZ, tak tam problém není. Přestupku se dopustíš až v případě, že bys ji nosil a šel střílet na střelnici.
V tvém případě by bylo zajímavé, kde jsi vzal střelivo, když jako držiteli ZP skupiny E můžeš nakupovat právě proti PZ.



lzet
Příspěvky: 7

Příspěvek#253 » stř 15. lis 2017, 21:42

Díky za promptní odpovědi. Doufám, že střelbu v rámci NO ani dalších 40 let nebudu muset použít :)



lzet
Příspěvky: 7

Příspěvek#254 » čtv 16. lis 2017, 07:39

Prodali mi ho se zbraní, což je asi logické, když máš nákupko na pistoli, asi ti můžou do ní prodat náboje. V tomto případě asi nákupko nahradí PZ.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#255 » čtv 16. lis 2017, 07:53

Pokud mas ZP skupiny E a kupujes zbran, tak by Ti nemel k ni prodat vubec zadne naboje. Protoze logicky na to nemas narok, protoze nemas PZ. A nakupni povoleni PZ nenahrazuje.
Jina situace by byla, pokud jiz vlastnis jinou zbran stejne raze a strelivo si koupis na PZ te zbrane.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů