Zdravotní způsobilost

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#166 » čtv 22. dub 2021, 09:58

Při zodpovědném chování (tzn přijetí léčby, přizpůsobení svého životního stylu nemoci) je stav pacienta co má DM1 (předpokládám, že se bavíme o DM1 a ne DM2) v podstatě stejný jako "zdravý" člověk. Takže není důvod k nějakému omezení z hlediska zbrojáku, a jak píše audis, je zbytečné zakládat důvod k pochybnostem a nechávat se speciálně kvůli zbrojáku "prověřit".

Sazmořejmě pokud člověk na léčbu kašle, párkrát ho najdou klepajícího se v hypoglykemickém nebo ketoacidozickém komatu (DKA je ale fakt brutální zanedbání léčby), tak přijde nejenom o ten řidičák....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#167 » čtv 22. dub 2021, 10:08

U diabetologa :
poslední 5 let cítím potřebu prověřování (znovu jsme vás proskolili tady to podepiste), zda se pacientovi nestavaji komaty a stavy vyžadující pomoc druhé osoby. Letos jsem prodělal zcela nový dotazník k témuž.

Mi připadá, že se od státu smráká nad lidmi, co mají Řp a že se něco připravuje. Nějaké omezování, bytelne prověřování, nevím.

Ps: před nějakým rokem byl na dfens satiricky článek o životě jednoho občana v totalitním státě. Vzpomínám si na větu ve smyslu "Michal (dm1) má dnes dobrou náladu, ráno mu přišly výsledky z krevního testu, řp mu zatím zůstane"



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#168 » čtv 22. dub 2021, 11:21

Pokud někdo opakovaně upadá do bezvědomí a potřebuje pomoc druhé osoby, tak se nad ním skutečně smráká. :(
Není to ale nic nového, dřív to bylo dokonce ještě přísnější.



Pepes
Příspěvky: 6

Příspěvek#169 » úte 1. čer 2021, 13:34

Dobrý den všem,

minulý týden jsem úspěšně obsolvoval zkoušku odborné způsobilosti. V dobré náladě jsem se včera dostavil ke svojí praktické lékařce, že potřebuju nové zdravotní potvrzení, pro vydání průkazu na policajty. Staré potvrzení, které jsem přikládal k přihlášce, mezi tím propadlo skrz COVID. Moje doktorka byla pryč, zastupovala jakási jiná.

A tady začaly problémy.

Doktorka mě celkově vyšetřila, přeměřila zrak, a řekla že nevyhovuju. Protože sice jedno oko 100%, ale druhé jen 40%. Měl jsem na oku blbou čočku, ani jsem se nešiml. A poslala mě k očnímu pro posudek.

Druhý den = dnes jsem si dal správnou čočku a šel k praktické znova, myslel jsem, že mě prostě přeměří a hotovo. Taky jsem se ze zájmu podíval na ten zákon (vyhlášku), jak je to vlastně se zdravotní způsobilostí. A tam se píše, že je způsobilý (s omezením) i jednooký, pokud má druhé oko zdravé 100%!!!

No abych to zkrátil, doktorka moje upozornění / poznámku k zákonu vyhodnotila tak, že jsem asi psychopat, když se jim dovoluju odkazovat na zákony. Že prý jestli jsem právník, a co si to dovoluju, že takovou reakci ještě nezažila (což je asi pravda, včera naprosto netušila, jaké zákony a co má vůbec dělat, musela si nejdřív kamsi zavolat, asi tu prohlídku pro zbroják zažila poprvé úplně celou). Chce mě teď poslat na psychologické vyšetření (navíc k tomu očnímu).

Byla naprosto v bojovém, agresivním módu, já jsem tam akorát seděl a čuměl jak puk. Ani jsem už po té úvodní poznámce radši nic neříkal, aby to nebrala jako nějakou agresi. Naprosto nepřipraven na takovou ofenzivu. Nepochybuju, že udělá vše možné i nemožné pro to, aby mi potvrzení nedala. Nemám o tom pochybnosti, její projevy byly naprosto za čáru a bude tam něco osobního (bojí se zbraní?). Přitom do ordinace chodíme už roky i s manželkou a děckem a bez problémů, ale tohle byla jiná, její šéfová. 100% přejdeme jinam.

Dotaz: máte někdo zkušenost s něčím podobným? Co byste dělali na mém místě vy?
Mám na ty psychotesty jít, nebo se na to celé radši vykašlat? Bojím se, že to poznamená mou zdravotní dokumentaci a už se toho do smrti nezbavím. Co si myslím o celém "vědním" oboru psychologie radši psát nebudu, i když konkrétní zkušenost nemám.

Díky.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#170 » úte 1. čer 2021, 13:38

"Doklad o tom ze jsi zpusobily" ma rel. Delsi "trvanlivost", cili je cas resit....(kdy bude puvodni ordinovat, event zmena lekare...)

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#171 » úte 1. čer 2021, 13:49

A za jak dlouho se tvoje doktorka vrati ? Prostě na ní počkej, osvědčení platí rok (chápu, že jsi nedočkavý). A nebo není někdo z příbuzných a nebo nemá někdo kámoše praktika ? Jinak ano, tvoje praktická lékařka má právo tě poslat i na psychologické vyšetření.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#172 » úte 1. čer 2021, 13:51

Nojo, jenže pokud se pohádáš s doktorem, co Ti má napsat zdravotní způsobilost, tak se Ti může stát, že bude na psychotestech trvat, no. Ona si to už nějak zdůvodní ...

Takže si zjisti, kdy tam bude ta původní,. co Ti to už jednou napsala a nebo musíš změnit doktora za někoho, kdo Ti to napíše.

Mimochodem, co myslíš tím "poznamená zdravotní dokumentaci" ??? Myslíš, že tam píšou o každém podrobný rozbor ? U mne tak maximálně tep a tlak a co mi psali za léky. A pak vyšetření, když tam opravdu s něčím přijdu ...



Pepes
Příspěvky: 6

Příspěvek#173 » úte 1. čer 2021, 13:55

> Mimochodem, co myslíš tím "poznamená zdravotní dokumentaci" ??? Myslíš, že tam píšou o každém podrobný rozbor ?

Ano :-) Ale nikdy jsem zdravotní dokumentaci neviděl / nepotřeboval vidět, tak se možná pletu.

Jinak původní doktorka je ze hry – dneska jsem myslel, že už jdu za ní, tak jsem se objednal. Ale přebrala si to její šéfová ze včerejška, a ta to zjevně nepustí.

Byli jste někdo na psychotestech, máte zkušenosti, jak moc můžou člověku zavařit "na objednávku" od praktika?
Naposledy upravil(a) Pepes dne úte 1. čer 2021, 13:59, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#174 » úte 1. čer 2021, 13:56

No tím "poznamená zdravotní dokumentaci" může myslet, že napíše do zdravotní dokumentace jeho žádost a že trvala na psycho vyšetření.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#175 » úte 1. čer 2021, 13:59

Zkušenost s psychologickým vyšetřením tu je spousta. Nepoznamená tě to vůbec nijak, jenom může být problém sehnat psychologa, který ti to udělá (a příprav se že budeš tak o 3tis. lehčí)
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=816
Z toho co mi říkal můj doktor je naopak lepší, pokud ten test máš, protože v případě, že bys zbraň použil k obraně, je záznam o tom, že psychopat nejsi.

Co se týče přechodu, tak jenom tak z principu můžeš, ale pokud přejdeš k jinému praktikovi a hned z první mu řekneš, že chceš razítko zdravotní způsobilosti na ZP, tak tě na 99% na ty psychotesty pošle taky, protože tě nezná a on za tebe ručí, že jseš zdravotně způsobilý

Jak test probíhá, jsem popisoval ve vlákně co odkazuju.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#176 » úte 1. čer 2021, 14:00

Pokud je to fakt taková hysterka, je skoda, ze nemas zaznam.

Ale:

1) počkej na svojí lékařku a v klidu jí vysvětli co jsi zažil, vysvětli jak to bylo stou čočkou a že by to ale stejně nemělo mít vliv.
2) Přehlaš se k jinému doktorovi (zkousky ti plati rok)
3) Jdi k očaři, kde vyhovíš a jdi k psychologivi, kde vyhovíš, pokud fakt nejsi magor.

ad 2) bych rovnou podal k majiteli/zřizovateli stížnost na neprofesionální chování lékařky a třeba i rovnou na lékařskou komoru.

ad 3) očař i psychol, bude stát nějaký peníze, tak se rozmysli, zda to chceš dát. Nikdo ti ti neproplatí.

to ze jdes na psychol vysetreni te nijak nepoznamená. To neřeš. Zas tak velký, velký bratr není. :) Taky sem byl a na brutálním u Vojáků a nikdo to vlastně neví.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#177 » úte 1. čer 2021, 14:01

Já bych zkusil ještě nějakou dobu počkat, dokud se tvoje praktička nevrátí, a pak prostě změnit doktora. V tom případě bych se pídil po referencích od kámošů/kámošek střelců z okolí, aby sis nenaběhl z bláta do louže. Jinak přístup zastupující lékařky vidím jako přístup zmanipulované antibzraňové blbky. Těmto přeju, až zakážou všechno včetně myslivců, aby jim před jejima očima jejich vnučku roztrhalo divoké prase.



Pepes
Příspěvky: 6

Příspěvek#178 » úte 1. čer 2021, 14:21

To jsem si myslel taky, že přechod by vypadal divně, a moc bych si tím teď nepomohl.

@Shirako díky za odkaz, projdu.

Ostatní: tohle byla šéfová mojí normální praktičky, která si posudek včera "přebrala", a dnes hysterčila. Svoji doktorku už pro účely posudku neuvidím, to jsem pochopil.

Moje otázka asi zní, Jak moc mi může psycholog zavařit na "přímou objednávku" od praktika?

Pro pořádek, žádné psychické problémy nemám ani jsem nikdy neměl. Běžný taťka 40 let, vlastní firmička, zdravý. Ale psychotestů se stejnak bojím, protože to mám celé za loterii a habaďůru. Tak ať si nenaběhnu na vidle nadosmrti, jen kvůli zbrojáku…
Naposledy upravil(a) Pepes dne úte 1. čer 2021, 14:25, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#179 » úte 1. čer 2021, 14:23

Shirako píše:......
Co se týče přechodu, tak jenom tak z principu můžeš, ale pokud přejdeš k jinému praktikovi a hned z první mu řekneš, že chceš razítko zdravotní způsobilosti na ZP, tak tě na 99% na ty psychotesty pošle taky, protože tě nezná a on za tebe ručí, že jseš zdravotně způsobilý


No, ručí :-)

Vždycky může říci: "U mne byl v pořádku."

A je několik vrahů, co měli psychotesty od Policie a stejně vraždili, takže ....

Je dobré, když Tě doktor opravdu zná a neřeší stav z jedné návštěvy o délce 5 minut.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#180 » úte 1. čer 2021, 14:31

"Moje otázka asi zní, Jak moc mi může psycholog zavařit na "přímou objednávku" od praktika?" Nijak. Praktik neví, k jakému psychologovi půjdeš. A kdyby ti náhodou určil, kam máš jít, smůla. Může jen doporučit, volba je pak na tobě.
Naposledy upravil(a) Long dne úte 1. čer 2021, 14:35, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 13 hostů