Zdravotní způsobilost

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#196 » čtv 3. čer 2021, 05:35

@expres: Psychotest sice není povinný, ale lékař má stejně právo tě tam poslat. Co se týče změny obvoďáka, tak když by ihned po přechodu člověk vyžadoval způsobilost bez psychotestů, vypadalo by to dost divně.
Na druhou stranu kolegova situace je jiná. Už ji jednou dostal a teď hrozí, že mu propadne odborná způsobilost. Navíc se ta nová lékařka očividně chová prazvláštně, takže bych asi taky odešel. Nečekal bych ale, že se tím vyhnu psychotestům.

@risa2000: Já je dělal. A mám z toho pocit, že neprojde opravdu jen ten který má nějaký závažný problém.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#197 » čtv 3. čer 2021, 06:45

expres píše:Kartu bych nenechal a pozadoval skartaci pisemne, jako ochranu osobnich udaju.
Přečti si vyhlášku č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#198 » čtv 3. čer 2021, 07:21

Zadatel prispevku necht si rozhodne co je pro nej schudnejsi. Ja jako "konzerva" bych jel na jistotu. Nemel bych duveru k psychotestum co nejsou napsany dle presne definice ministerstva. Tim jsem myslel zakonost otazek, nesikovne napsano, omluva. Aneb kdyz u obvodaka narazim na blbce, tak u psychotestu se to stat muze taky. Z ceho uz se clovek tezko vyhrabe. V pripade ze test nahlasi doktor dal jako neuspesny. Ted jeste ma zadatel moznou "jistotu" jen zmeny. Ano jak pisete, uz osvedceni dostal a tak nechapu kdyz tohle rekne jinde s excesem doktorky ze ho nuti na test, kdy z principu nechci vyhodit 3k... Nemyslim si ze nenajde slusneho doktora co bude chapat ze 300kc vs 3000kc je sikana od zapskle doktorky.
A jak jsem psal, v nejhorsim soukroma klinika. Porad mam v penezence osud ve vlastnich rukach. Ja bych do "no name" testu od buh vi koho nesel...

Diky za zakon, prectu. Uz jsem parkrat zadal smazani vsech udaju a vzdy napsano splneno. Predpokladal jsem stejny postup u doktora co od nej du pryc. Tak ci tak, ja bych uz u obvodacky za takove chovani nebyl z principu. Pacient je zakaznik, platim si ji ja a od toho ocekavam chovani.


Ps. Ano delat sranda test do armady na kuchare a nedat ho mi vadit nebude. Posudek co muze/(ma, nevim) nahlasit jako nesplneno mi vadit bude hodne. Dost pravdepodobne to muze znamenat, nikdy ZP. V tom su konzerva, na jistotu.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#199 » čtv 3. čer 2021, 08:38

risa2000 píše:Cca před 20 lety byla móda dělat psychotesty, nebo minimálně pohovor s psychologem, při pohovorech o práci. Dělal jsem jich tehdy několik a někdy to bylo humorné, někdy to bylo profi, ale nikdy jsem neměl pocit, že by mě to mělo nějak poškodit.


Osobnostní testy jsou součástí pohovorů na některé pozice doposud.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#200 » čtv 3. čer 2021, 08:52

JJ záleží kdo pohovore vede. Já je dělám skoro vždy. Jednoduché tak do 15 minut, ale už jen reakce uchazeče na to, že musí dělat test, způsob řešení a pak výsledky dost vypovídají.

BTW: do Armády se fakt nedelá srandatest. Je mnohem drsnější, než tyhle na ZP. Trvá to pár hodin.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#201 » čtv 3. čer 2021, 09:04

15 minut jsem ještě nepotkal, vždy několik hodin.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#202 » čtv 3. čer 2021, 09:12

Elementární typologie (Sokrates, Maslow, Reimann) se dá v pohodě.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#203 » čtv 3. čer 2021, 09:54

Uplně bych žadatele zrovna nepodezíral dotazem.
Já osobně bych měl taky problém s tím jít na psychotest k někomu, koho neznám a může mi fláknout psychotest k výsadkářům. Když můžete u obvoďáka narazit na blbce tak u psychologa taky, někdo zarytý proti zbraním... A v případě že to bude hlásit dál, jako nesplněné tak už cesta zpět je další problém.
Obecně mi kvůli 300kč a podpisu papíru celá tahle anabáze přijde mimo (další vyšetření 10x dražší, kvůli jedné uražené obvodačce?? Opravdu mi nepřijde normální se od ní ještě nechat všikanovat do testů kde musím utratit na její popud 10x víc peněz). Raději bych si vybral normálního obvoďáka. Ale jak se říká, každý svého štěstí strůjcem.


Čistě OT. Je zajímavé že na klasický řidičák neznám nikoho kdo šel dělat psychotesty. Zatím co řidiči auta ročně zabíjí tolik lidí, na rozdíl od zbraní. Stejně tak když řídím co některá individua za volantem předvádí si myslím že ani ten řidičák díky bezohlednosti a ohrožování všech okolo jej mít nemají... Nad tím se ale nikdo nepozastavuje a nežádá psychologa.



marty00
Příspěvky: 9

Příspěvek#204 » čtv 3. čer 2021, 12:03

Na profesní řidičák jsou psychotesty běžná věc. Teda u nás v republice, ne třeba v Polsku...

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#205 » čtv 3. čer 2021, 12:45

Ohledně psychotestů - byl jsem na několika větších, které byly opravdu výživné, ale pak na jednom, který nebyl moc důležitý, takže jsem o ničem nepřemýšlel a prostě klikal, jak jsem to cítil. Šlo o 'klasický' královský test, strom, možná roscharch a pak nějaké reakční. Pak následoval pohovor a paní psycholožka mě usadila větou: "nějak moc se usmíváte, na to, jaké máte výsledky. Vždyť vy jste nevyrovnaný, ... (už si nepamatuji co všechno). Když jsem jí řekl, kde pracuji a podrobně vyložil, jak mají blbé otázky (například úplně typický je rozdíl mezi 'přemýšlel jste o sebevraždě' a 'chtěl jste spáchat sebevraždu'), uznala, že "to není přeložené úplně správně" a pak jsme si moc hezky popovídali o tom, jak vlastě všichni lžou ('koukáte rádi do ohně?'), všichni vědí, že lhát mají a dělají, že je to normální, až se to opravdu stane normou. A pak se všichni diví. Takže za mě psychologům nevěřit :D na druhou stranu, takové vyberko k 601, to už může být opravdu dobré gnothi seauton...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#206 » čtv 3. čer 2021, 14:15

erteple: evidentně na to mají nějaký mustr. Ty citované otázky jsem měl v psychotestech taky. Včetně asi dalších osmi-set. :D



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#207 » čtv 3. čer 2021, 14:21

Já osobně psychologii nikdy nestudoval, ale popravdě mi přijde hodně zvláštní, jak se takové testy dají vyhodnocovat. Není mi moc jasné, jak se dají některé obecně dané testy (např. obecný test odpovídání na otázky ano, spíše ano, spíše ne, ne, popř. malování stromu, koukání se na skvrny, polohy kostek, počítání a fakt nevím, co ještě ), které jsou už vytvořeny na základě nějakých obecných pravidel, naroubovat na jakýkoliv vzorec chování, na jakoukoliv posuzovanou osobu (která se samozřejmě nemusí zrovna během testu z nějakého důvodu cítit úplně fit).
Stejně tak ten pohled musí být jasné ovlivněn i subjektivním názorem posuzující osoby (prostě mi taky není 100% lidí od pohledu sympatických).
Přijde mi to jako taková pavěda. Několikrát jsem to absolvoval, prošel jsem, ale přijde mi to jako věštění z čajových lístků (každý hodnotící může vyhodnotit testy úplně jinak). Je to ale můj lajcký názor, třeba každý psycholog /psychiatr je 100% profík, který nedělá lidské chyby, takový biorobot, který se nenechá ničím ovlivnit. Samozřejmě nadsázka.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#208 » čtv 3. čer 2021, 14:53

To by mne zajímalo, co je správná odpověď na "koukáte rádi do ohně" ???

Ano a také rád přikládám ?? Nebo: Samozřejmě, musím přece kontrolovat, jak se mi opéká špekáček ....



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#209 » čtv 3. čer 2021, 14:58

No na otázku, bojíte se bouřek, je prej správná odpověď ano. A nakreslit se musí krásný listnatý strom, aby to bylo správně.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#210 » pát 4. čer 2021, 06:16

To je právě nějak daný obecný vzorec, že kterého máme udělat pravidlo platné pro většinovou populaci. Ohně se nebojím a bouřky také ne, ale třeba někdo to má opačně, kdo z nás je potom nenormální? Není to něco podobného jako "bát se zbraní" nebo znám také lidi co se bojí řízení a nikdy by nesedí za volant, přitom většina lidí bere auto jako věc nutnou k životu a ani je nenapadne, že by s tím měli mít spojený nějaký strach. Nebo, není podobná otázka "máte rádi květák"? Já bych tuto zeleninu nedal do úst, protože ji nesnáším, nechutná mi, ale manželka ji miluje. Kdo je tedy normálnější? Fakt mi není jasné, jak se dají takové otázky odborně a hlavně správně vyhodnotit. Vždy tam být zastoupen subjektivní dojem na "správnost" hodnotitele. Pak člověk má mít k něčemu takovému důvěru, docela nakonec chápu, že vkladatel shání psychologa se ZP, který bude nezaujatý.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů