Zdravotní způsobilost

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#121 » pon 21. srp 2017, 22:05

Od 1.8. musí být doktor už k prihlasce. Je to i součást nových testu, doporučuji se naučit.



hopik
Příspěvky: 8

Příspěvek#122 » pon 21. srp 2017, 22:11

Diky panove,
Je to trosku nevyhoda,kdyz vyletim z testu,tak si je mohu zopakovat az po 3 mesicich, tudiz si musim udelat i novou zdrav. zpusobilost.
O to vice se to musim naucit. :)



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#123 » pon 21. srp 2017, 22:17

hopík:
"A vo tom to je" !
Alespoň nyní ubyde "rozjívených zkoušečů".
Uvidíte, že termíny na ZOZ se co nevidět znatelně zkrátí .. :)

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#124 » úte 22. srp 2017, 20:51

Já byl dneska u obvodacky pro potvrzeni, sice ho nepotrebuji, přihlašoval jsem se před 1.8. ale věřím že to dám, ona má pak 14 dní dovolenou a nebude se mi chtít čekat. No a poslala mne pryč že nemám tiskopis. Nevybavuju si že by mi na PČR nějaký dávali tak jsem tam volal a řekli mi že ho musí mít lékařka. Tak jsem na mrtvým bodě. Stáhl jsem si znění odsud a doufám že mi to na PČR uznají. Nechám si orazit i žádost o vydání a snad něco z toho bude platit.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#125 » úte 22. srp 2017, 21:22

Myslim, ze jsem loni tiskopis pri ZOZ dostal, ted se asi bude davat nejak pred podanim zadosti...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#126 » úte 22. srp 2017, 21:50

Já sice tiskopis dostal, ale doktor mi to vyjel z počítače i s tiskopisem. A bez řečí.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#127 » úte 22. srp 2017, 21:53

Nikdo mi nic nedal (ani jsem to nečekal), takže jsem si přinesl svůj vlastní, už vyplněný, samozřejmě jsem nechal pro MUDr. volnou kolonku rozhodnutí.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#128 » stř 23. srp 2017, 05:20

Není na to jednotný formulář, každý lékař to dělá jinak.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#129 » stř 23. srp 2017, 06:41

Ja jsem si o formular rekl na recepci na Policii a normalne mi ho dali. Kazdopadne je stejny jako ten ke stazeni zde na strankach.



Slukař
Příspěvky: 6

Příspěvek#130 » pát 24. srp 2018, 16:31

Máte někdo zkušenost s diagnózou omezující zdravotní způsobilost u skupiny E? Já mám éčko deset let, teď ho mám znova prodlužovat, ale léčím se s vyhřezliu ploténkou v bederní páteři a asi půjdu na operaci. Obvoďák říká, že mi to napsat může, ale až nebudu v pracovní neschopnosti. Tu neschopenku mi nedával on, ale místní chirurg, který mě zatím do práce pouštět nechce. Takže by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi nemocemi omezujícími zdravotní způsobilost a vylučujícími zdravotní způsobilost. Logicky tam něco být musí a papíry by mi měli za nějakých podmínek zůstat.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#131 » pát 24. srp 2018, 16:44

PN nemá nic společného se zdravotní způsobilostí. Je u dané operace ochrnutí na ruce? Tj. vznik onemocnění, které by omezilo nebo znemožnilo bezpečnou manipulaci? Pokud ne, tak nevím na který bod přílohy o zdravotní způsobilosti by to omezení ušil.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#132 » pát 24. srp 2018, 16:49

V případě PN nebo čehokoli dočasného (myslím nyní obecně, ne ploténky, tam ale bacha na léky) je potřeba si jen dávat pozor na to, aby v důsledku takové nemoci (zákon používá jen pojem nemoc) nebyla ovlivněna schopnost zbraň nosit. Pokud ano, pak po onu dobu raději jen držet :) To, kdy k takovému omezení dochází, si lze odvodit tím, zda by stejné omezení, ale trvalé, vedlo ke ztrátě zdrav. způsobilosti pro skupinu ZP "E".



Slukař
Příspěvky: 6

Příspěvek#133 » pát 24. srp 2018, 17:17

Je to bod 5, konkrétně onemocnění nervů, nervových kořenů a pletení. V této klasifikaci https://www.uzis.cz/cz/mkn/G50-G59.html je to G55. Doktor má pravdu. Mám diagnózu, která držení omezuje. Na druhou stranu tohle má po 30. roce života 70% populace. U někoho se to neprojevuje skoro vůbec, někdo má bolesti občas. U mě to bylo krapet horší, pár dní jsem měl bolesti jako kráva a podlamovala se mi noha. Obvoďák to bere asi tak, že kdo chodí do práce, tak má ten běžný projev a kdo ne, tak už je v té zóně omezení.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#134 » pát 24. srp 2018, 17:45

Dalsi domenka (moje) je, že potvrzeni o zdravotni zpusobilosti se dava na cely zbrojak a PN by nemela mit vliv. Uplne stejne ti seberou ridicak? Takze nevydat zdravotni zpusobilost by ti mel jen v danych nemocich a ne na zaklade toho, ze mas PN na vyhrezlou plotenku.

Podle me doktor muze max. docasne zakazat manipulaci se zbranemi, tak jako docasne zakazat ridit auto z duvodu nasazeni leku ktere snizuji pozornost.

V tomto pripade pokud sve duvody zaklada na PN, tak je to na povazenou, protoze v takovem pripade mel okamzite po vydani PN informovat policii o ztrate zpusobilosti pacienta a policie mela docasne zadrzet zbrane. Coz lekar neudelal, tudiz nemuze ted tvrdit, ze zcista jasna je pacient nezpusobili.



negr
Příspěvky: 18

Příspěvek#135 » pát 24. srp 2018, 20:47

kk má pravdu,napsal to dokonale. Omezit ZP může diagnosa a ne PN.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů