Zaučení praktická odborná zkouška



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#451 » stř 24. kvě 2023, 17:13

Nutnost to neni, zejmena pokud ten kdo uci zna potrebne informace.



Trpaslo
Příspěvky: 70

Příspěvek#452 » stř 24. kvě 2023, 17:25

Je to vhodné řekl bych. Pochopitelně záleží na znalostech vyučujícího a jeho schopnostech, ale prostě sáhnout si na konkrétní zbraně se kterými pak střílím a dělám rozborky je prostě plus...odpadne půlka nervozity. Třeba já měl v podstatě novou CZ na zkousky a kdybych ji neznal tak bych u rozborky byl o hodně vic nervózní. Vyndat ten čep chtělo fakt dost síly.

Ta na které jsem trénoval byla už značně opouzivana, tam to šlo skoro samo.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#453 » stř 24. kvě 2023, 17:30

Pokud zna typ zbrane(ci pribuznou*) tak neni nutne znat tu konretni.

*napr glock 17 vs glock 19
Cz75 a cz75b a pod.

Davat na zk nove zbrane neochozene neni moc hezke to je pravda, ale mel si byt naucen i na to ze si pomuzes zasobnikem...



seaman
Příspěvky: 2

Příspěvek#454 » stř 24. kvě 2023, 17:55

Je tady pravda, že jsem to nezmínil. Chtěl jsem tady spíš ocenit pomoc a poděkovat. Ale i když jsem neměl kurz přímo na střelnici, kde jsem pak zkoušku dělal, tak tam chodím skoro dva roky jednou týdně střílet. Na čem se tam dělají manipulace a čím se střílí jsem věděl i když tam mimo tu ZOZ střílím Glockem.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#455 » stř 24. kvě 2023, 18:10

Marinakus patri k tem co vi co maji ucit, coz neni samozrejmost vzdy a vsude.

Nekde neuci vse co maji, zato uci i to co nemaji (napriklad uci vraceni zasobniku do zbrane - kdyz je prazdej tak budiz, ale pak to v nervech udelaji i u plneho...)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#456 » stř 24. kvě 2023, 18:21

skagerak : My se známe osobně? Já myslím že ne. Ale docela rád bych to změnil.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#457 » pát 9. čer 2023, 12:25

skagerak píše:Nutnost to neni, zejmena pokud ten kdo uci zna potrebne informace.


Nutnost to není... Ale pro psychickou pohodu žadatele to lepší je... Já ho to naučím omžná perfektně, i mu vysvětlím, že ta zbraň může vypadat maličko ijnak, ale podstata a ovládání jsou stejné... A on stejně nervní jak prvnička dorazí někam, kde to nezná, najednou tam místo 75ky má 85ku a vyklepe se jen z toho, že je tam druhý záchyt, i když to reálně nic nemění, neznamená a 3x mu to bylo předem řečeno. Tak spíš prostě ten klid, znalost prostředí a zbraní, aby nebyl překvapen, je lepší se tam stavit...

Lero je případ sám o sobě... Měl jsem klientku, která tam měla dělat zkoušky, tak volám na Lero "dobrý den, za týden u Vás bude moje klientka dělat zbroják, mohl bych se s ní přijet podívat na zbraně - jen se chce kouknout, aby nebyla překvapená". Odpověď: no jasně, za 750/hod to bude mít i s výkladem., já: "ale my nepotřebujeme výklad, my se chceme jen na 2 minuty podívat na zbraně", odpověď: "tak to budete mít za 750".

Přesně vím, že ji na Leru už nikdy neuvidí (pokud tedy znova otevřou).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů