Zaučení praktická odborná zkouška



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#361 » pát 3. led 2020, 15:04

cmk píše:Možná snad jen podotknu, že tahle kontrola, která stačí na zbroják, je minimalistická, až skoro nedostatečná nejen pro Hardtask, ale i Aegis, Base47, Libovický, NTSC, SF-UCS, AČR (minimálně elitní útvary), ICS, ... Prostě všude, kde se někdo zabývá praktickým použitím zbraně a nějakým praktickým tréninkem.



A proč teda střílí v letadlech... :D



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#362 » pát 3. led 2020, 15:47

Protože náhoda (nebo únava atp.) je blbec. Nicméně nikoho nezastřelili.
Osobně po dostřílení na střelnici přitáhnu silnou ruku k tělu a zkontroluju, zda je vidět podavač a mám skutečně prázdno, pak sleduju jak vytahuju zásobník a že je vidět dolů, nakonec ještě zvednu pistoli blíž k obličeji a mrknu do komory. Pokud je blbě vidět, radši tam vrazím prst.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#363 » pát 3. led 2020, 16:11

lancer píše:Zdravím, tak již koketuju s myšlenkou, udělat si v 39 zbroják a pořídit si nějakou krásku. Střelba mě baví, ale nebylo moc příležitostí se k tomu dostat nějak blíž. Nebyl by někdo z okolí Pardubice, Přelouč, Chlumec, Chrudim apod.


Jako teď už pouze víkendový Pardubičák tě na střelnici asi nevezmu, ale Pardubice mají tu zvláštnost, že si volíš dopředu střelnici, kde budeš dělat zkoušku. Tzn. jsou myslím 3 volby Dašice, Hůrka a Sezemice. Všechny dělají kurzy, nicméně v Dašicích školí jen svoje, v Sezemících jsem u školení byl a školit tam chtěl no a na Hůrce jsem absolvoval kurz, i když jsem Olomoučák.

Na Hůrce je kurz myslím dražší, ale vyškolí tě důkladně, včetně různých více či méně užitečných fintiček a léček (některé už by komisaři používat neměli, u některých si nejsem jist) Učeno poměrně s ohledem na současný stav, byť nějaké mezery by se našli. (tvrdili mi že budu střílet z malorážky)
Sezemice učí dle mého trošku postaru a dost přísně, úplně se nepamatuju ale závady moc neučili spíš jen selhač atp.

:idea: Co se týče kontroly šachty, učil jsem se podle videii, takže ji dělám a ano při zkouškách jsem to popisoval a krom vizuálu tam strkal prsty. Nejsem příznivce verglování závěrem všechny se snažím učit, aby si práci ulechčili, hodili si závěr na záchyt kontrolovaly opravdu pohledem, stáhli k pupku a klidně do té šachty zespodu strčili pazouru tak aby ji vrchem viděli nebo skrze ni koukali na zem.
Jestli je to přehnané? No jako nosič v komoře jaksi vyndám zásobník a vyhodím náboj z komory...pokud náboj nevypadne a já ho tak nemám v ruce nebo někde, je asi někde chyba. Stejně to ale kontroluji...že by se tam někde zhmotnil další náboj je asi blbost, ale stávájí se různé věci.

:idea: BTW může komisař začít zkoušku manipulace na částečně rozebrané zbrani - tzn. sundaný závěr? Chyták je samozřejmě v tom, že to adept začne skládat aniž by nejdříve zkontroloval hlaveň/komoru/šachtu.?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#364 » pon 6. led 2020, 07:51

ren píše:
cmk píše:Možná snad jen podotknu, že tahle kontrola, která stačí na zbroják, je minimalistická, až skoro nedostatečná nejen pro Hardtask, ale i Aegis, Base47, Libovický, NTSC, SF-UCS, AČR (minimálně elitní útvary), ICS, ... Prostě všude, kde se někdo zabývá praktickým použitím zbraně a nějakým praktickým tréninkem.


A proč teda střílí v letadlech... :D


Právě proto, že JAKO KAŽDÝ zapomněl vyndat zásobník a neprovedl pořádně vizuální kontrolu.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#365 » pon 6. led 2020, 08:01

DZimmy píše:@blacknocturno: +1

@cmk: Tak by měla vypadat dostatečná kontrola nebo ještě něco jiného? Když třeba zbraň odkládám do trezoru, tak několikrát stáhnu závěr dozadu, pak si ho zachytím vzadu a vše pečlivě zkontroluju. Nábojovou komoru i pohmatem.


To co popisuju je minimum - pro zkoušku i pro život...
Vyndat zásobník, alespoň jednou stáhnout závěr, dostatečně vizuálně zkontrolovat komoru i šachtu a ideálně rána jistoty.
(Když "minimálně jednou" nahradím "třikrát", tak tak to učím zájemce o zbroják - už tak mají plnou hlavu všeho, zatěžovat je v tuhle chvíli ještě prstem v šachtě by bylo kontraproduktivni - to učím až na pozdějších kurzech).



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#366 » úte 7. led 2020, 17:04

Dragunov píše:
lancer píše:Zdravím, tak již koketuju s myšlenkou, udělat si v 39 zbroják a pořídit si nějakou krásku. Střelba mě baví, ale nebylo moc příležitostí se k tomu dostat nějak blíž. Nebyl by někdo z okolí Pardubice, Přelouč, Chlumec, Chrudim apod.


Jako teď už pouze víkendový Pardubičák tě na střelnici asi nevezmu, ale Pardubice mají tu zvláštnost, že si volíš dopředu střelnici, kde budeš dělat zkoušku. Tzn. jsou myslím 3 volby Dašice, Hůrka a Sezemice. Všechny dělají kurzy, nicméně v Dašicích školí jen svoje, v Sezemících jsem u školení byl a školit tam chtěl no a na Hůrce jsem absolvoval kurz, i když jsem Olomoučák.


Ahoj díky za odpověď, jen malý dotaz. S kurzem samozřejmě počítám, ale jak myslíš, že si volíš střelnici na zkoušku? Ta je přeci určena policií ne? Nebo to lze si vybrat? Díky :)
Jinak škoda že už jen víkendový pardubák, každopádně kdyby někdy třeba, klidně na chvíli půjdu. Obecně rád bych si skočil s někým párkrát vystřelit než do toho půjdu na tvrdo, kdyby mě někdo vzal jako začátečníka :) Tak Zdar :)



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#367 » úte 7. led 2020, 17:08

Střelnici a termín zkoušky určuje policie. Ale to nutně neznamená že si nemůžeš vybrat. V Praze mají zveřejněné termíny a místa na následujících pár měsíců a můžeš si při podání žádosti vybrat (pokud je v daný termín a místě volno).
Policie si tím ušetří jednu obálku protože papír s místem a termínem vytiskne a předá hned na místě a člověk si může vybrat termín který mu lépe sedí.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#368 » úte 7. led 2020, 17:16

Tak na Kladne jsoi uz o dost dal, pozvanku ke zkousce posilaji emailem a info pro vyzvednuti ZP pres SMS.
Ono vubec je tam s nima dobra komunikace.



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#369 » pát 10. črc 2020, 14:11

Dobre zeptam se primo narovinu protoze psat dobrovolnikum ze seznamu nepomohlo. Nevzal by me nekdo z okoli : nejlepe chomutovko/most,... Na strelnici ? Jde hlavne o dlouhe a zavady. Karlovy Vary, usti nad labem ... A podobna rozume dostupna mesta by take sla.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#370 » pát 10. črc 2020, 16:26

Pokud by ti vyhovoval Děčín, resp. Ludvíkovice, tak se můžeme domluvit, jak moc to spěchá?



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#371 » pát 10. črc 2020, 17:16

2x2h cesty bych snad zvladl, ale radej bych bliz ;) 20 jdu pro "doktora" a pak bych rad uz konecne prihlasku, a vrta zaskrtnuti c :) s casem bych to mel mit v poho. Tenhle vikend urcite, pak se tam rysuje mozna nocni, nevyspalost,...

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#372 » pát 10. črc 2020, 17:29

Mohu nabídnout Mělník (střelnice Malý Újezd).

// Aha, koukám, že to je ještě dál, tak nic :silent:



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#373 » pát 10. črc 2020, 17:40

No, od 19. do 24. budu mít moc práce, takže se na střelnici nechytám. Pak je to zase v pohodě, jen asi půjdeme ve větší skupině, ale zase si toho můžeš osahat víc.



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#374 » pát 10. črc 2020, 18:24

v pohodě, díky. uvidím jak to bude s těmi večery a chuti cestovat 2hod to mam třeba prahu nebo plzen.
prahu jsem byl nedávno a cesta se mi nezdála veselá, asi zase budu zobat kinedryl :D
jezdím veřejnou, o "prázdniny" jsem si plánoval udělat konečně zbroják když jsem se v červnu našprtal z nudy na testy. prinejhorsim brigadka zaplati instruktora navic, jen mam radeji lidi co nedelaj jen pro penize.
a když pises osahat vic, tak napadlo , možna tu maj nekde tema co jsem prehledl. nebo casem založím : místo kde se da co nejvice osahat/zastřílet před koupí (výběr) :D

at neuvedu v omyl : dlouho po škole , jen mi ten cas letos vysel jak školákovy :D



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#375 » sob 11. črc 2020, 07:30

Je to na tobě, moje nabídka platí, když bude čas. Ale jestli musíš na tohle brát kinedryl... Uvidíš, jestli se ti ozve někdo, kdo je blíž.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů