Zaučení praktická odborná zkouška



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#436 » čtv 30. čer 2022, 06:45

Spoustu věci jsem taky nasál z různých videí na youtube. Určitě sem napíšou zdroje i ostatní, za mě S&B a Antonín Procházka mladší, poslední dobou vypadá zajímavě Honza Shooter. Je potřeba se tím prohrabat.

To samozřejmě nestačí, ale aspoň při prvním kontaktu se zbraní trénuješ něco, co jsi už někde viděl a nebudeš překvapený. Pokud se teoreticky nadrtíš, půjde ti líp praktická část (budeš třeba vědět, že střelecká pohotovost není bar na střelnici). Bacha na některé radily, sami dělají chyby, za které se vyhazuje (ruka před hlavní...) nebo jsou jejich videa starší, než předposlední novela zákona.

Nácvik jsem dělal dokonce s tou samou zbraní, jakou jsem pak dostal u zkoušky na té samé střelnici. Luxus.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#437 » čtv 30. čer 2022, 07:13

xy: V Příbrami občas bývám. Jestli chceš, můžeme se někdy spolu zastavit v Lero nebo u kovohutí. Mám ČZ 75 a malorážku. Brokovou dvojku nemám, jen kozu



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#438 » čtv 30. čer 2022, 07:19

Ono to "kurz na střelnici kde budeš dělat zkoušky" dává smysl z popsaných důvodů (stejné prostředí, stejné zbraně), ale neznamená to nutně, že:
1) tam budeš pak chodit
2) tě tam připraví ten člověk kvalitně

Na manipulaci odpadá dost lidí, takže to může být čímkoliv. Pokud sám přiznáváš, že si to za ty dva měsíce zapomněl, tak to bude kámen osudu - domluv si ten trénink co nejblíž termínu. Já to měl třeba v sobotu a v pondělí zkouška (a reálně jsem tam byl třikrát, protože se mi během COVIDu nechtělo čekat další měsíce na termín a chtěl jsem jít na jistotu).

Jinak pokud to máš třeba daleko na střelnici, nebo si to chceš vážně drtit doma, tak jsou myslím i airsoft / plynové pistole, které mají rozborku stejnou jako normální CZ75ka. Na druhou stranu ti u toho nikdo neřekne, jestli neděláš něco blbě.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#439 » čtv 30. čer 2022, 07:21

Uz je to slovickareni, ale rict ze "nejlepsi" je dost "absolutni" na to aby to mohla byt pravda.
Btw ja u zkousek nikoho ze strelnice nemivam aby mohl rict podrobnosti jak zkousim...

A prostredi je tu vicemene stejny vsude

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#440 » čtv 30. čer 2022, 12:39

JirkaCV : Honza Shooter je víc exhibicionista než cokoliv jiného. Ovšem jsou i daleko horší videokurzy než ty jeho. Třeba pánové z Hovoran. To je fakt tragédie.
Naposledy upravil(a) marinakus dne čtv 30. čer 2022, 12:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#441 » čtv 30. čer 2022, 12:44

xy : Podle mě kvalitní kurzy dělá kupodivu nově zařazená střelnice Placy (prý pan Fiala). Měl jsem možnost zatím ne tam zkoušet ale soukromě přezkušovat na jeho žádost člověka, který tamním kurzem prošel a podle mě fakt dost dobrý. Lero ani M-Cut nedoporučuji. Kovohutě Pour taky celkem hodně slušná úroveň přípravy - pán trochu divnej pavouk ale to je vedlejší. Já bych se ti mohl věnovat v Berouně. Vyber si sám, co je pro tebe lepší.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#442 » čtv 30. čer 2022, 14:42

Pro mně je absolvování kurzu na stejné střelnici kde pak budou i zkoušky fajn i z toho důvodu, že pak mě nepřekvapí bezpečná manipulace/rozborka/sborka s jinou zbraní, než jsem si to zkoušel/a na kurzu.

Já měla kurz i následně zkoušky ve Vražkově (je to už pár let zpět, nevím jestli vše co uvedu ještě pořád platí) - manipulace/rozborka/sborka/střelba byla s Glockem. Tehdy v naprosté většině se pro tyto účely na většině střelnic využívala libovolná CZ. Nevím jak je to dnes.
Mít nácvik s glockem a následně pak zkoušku na jiné střelnici s libovolnou kohoutovou čézetou, asi bych dost čuměla... a komisař též.

Jasně, na youtube apod. je dneska už spousta videí na toto téma, včetně rozborky/sborky, bezpečné manipulace... teoreticky se dá naučit online cokoliv si vzpomenu, ale v reálu bych nechtěla držet konkrétní model poprvý až naostro už zkoušky, i kdybych to předtím online shlédla milionkrát.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#443 » čtv 30. čer 2022, 14:56

Jde o to, jestli ten co te pirpravuje vi co dela nebo ne.

Obcas to nevi ani ti co pripravuji na, strelnicich.



DaveCZ
Příspěvky: 17

Příspěvek#444 » čtv 30. čer 2022, 14:59

Já jsem dělal zkoušky teď v květnu. Kurz jsem měl na jiné střelnici než zkoušku. Kluci, co dělali přípravu na střelnici, na které se konala i zkouška, tak měli úspěšnost 50 %. Myslím si, že je to spíše o podcenění praktické zkoušky než o kurzu. Každý si myslí, že stačí jít jednou na kurz a že pak ovládá bezpečnou manipulaci se zbraní. Já jsem si dal třeba s instruktorem 3 sezení a pak jsem měl ještě to štěstí, že je kolega střelec a měl jsem možnost trénovat manipulaci ještě sám. Ale nedělal jsem to jen kvůli zkoušce. Dělal jsem to hlavně kvůli sobě. A o to víc pak potěšilo, když mě komisař u zkoušky pochválil, že manipulace byla precizní. Za mě je jedno, kde je kurz a kde potom zkouška, ale záleží nejvíc na instruktorovi, aby odstranil chyby, které nováček dělá. A myslím, že nestačí jedno sezení na kurzu, kde se třeba sejde ještě více lidí.



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#445 » čtv 30. čer 2022, 22:21

spz: Nevím, je-li to výjimka či pravidlo, ale nespoléhal bych, že každý komisař používá zbraně vlastněné střelnicí. Aspoň ten zdejší nosí vlastní. Pak elév céčka vyjukaně kouká na kozlici, nebo se snaží sejmout předpažbí dvojky jak byl naučený ze střelnice, ale ono se uvolňuje o pár centimetrů jinde.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#446 » čtv 30. čer 2022, 22:54

Taky mám v autě vždy svoje zbraně, ale ještě jsem je u zkoušky nepoužil. Mám je pro jistotu, kdyby náhodou střelnice chtěla poskytnout nějakej šrot, tak bych poskytl svoje.
Vlastně jednou jsem svou zbraň ke zkoušce poskytl a to když byl u zkoušky člověk se skoro nefunkční jednou rukou, a chtěl revolver.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#447 » pát 1. črc 2022, 09:27

Tak ja teda ac vlastnim "zkouskove zbrane" nosim jen glocka (kteryho na strelnici vetsinou stejne mivaji).
Tahat ten zbytek se mi moc nechce, ale je pravda ze neni v predpisech receno ci ty zbrane na zk maji byt. (Revolver dobry napad a vstricny pristup, lepsi nez vyhodit za nespleni neceho...)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#448 » pát 1. črc 2022, 10:27

Kamilák píše:spz: nespoléhal bych, že každý komisař používá zbraně vlastněné střelnicí

JJ, toho jsem se taky bála a pro jistotu si domluvila "osahání" CZ ještě u někoho jiného...
Ale myslím že většina komisařů se spokojí s tím co předloží střelnice.



seaman
Příspěvky: 2

Příspěvek#449 » stř 24. kvě 2023, 12:43

Ahoj, původně jsem chtěl napsat celý elaborát do vlákna o reálných zkušenostech ze zkoušky odborné způsobilosti, kterou jsem dělal přesně před týdnem, ale nakonec budu stručnější. I přes velký respekt k tomuto dni jsem prošel naprosto s přehlem. Dost jsem trénoval a určitě pomohlo i to, že jsem absolvoval mimo drilu a manipulace kde to jen šlo i kurz u zdejšího člena marinakus, kterému chci ještě jednou poděkovat.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#450 » stř 24. kvě 2023, 15:44

Ono je i dobré vybrat si střelnici, kde jsou normální zbraně i normální lidé .... Moje žákyně např. nenastřílela na D v Leru z pekla na zemi jménem G44. Dříve se tam střílelo z adaptéru Kadet, který byl po smrti. Permanent chudáci měli závady při ostrých střelbách což je přeci fajne, když přijdou zaplatit podruhé. Včera v Prag Armory 15m na Déčko a sypačka do černého. Rozborka CZ85, střelba S1. Pohoda, klídek, perfketní prostředí. Tady na foru je řada lidí, která dokonale naučí, ale alepson jednou je se podívat na místo, kde žák bude dělat zkoušku je myslím nutností.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů