Nákupní povolení



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#3031 » úte 25. říj 2022, 12:17

memorex01: V Praze na policii (Sdružení?) mi dávají PZ na počkání, naposledy včera. Objednám se přes web, v 08:00 jdu k okýnku před všemi ostatními a kolem 08:20 jsem šel s průkazem zbraně domů :-)



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#3032 » úte 25. říj 2022, 13:10

Po mě prodejce fyzicky nákupko vůbec nechtěl. Vše je stejně v systému. To samé střelivo - když jsem řekl, že se pak stavím s průkazem zbraně nakoupit, normálně mi to prodal hned se zbraní - ve chvíli jeho zápisu zbraně do crz jsem prý již držitelem a není důvod mi to neprodat. Tak jsem měl pěkně naráz vše komplet. Jinak na policii jsem volal, jestli mám ještě mimo šediváku z obchodu něco vyplňovat na echt lejstro. Borec zvedne telefon a mlčí. Po dotazu zda budu ještě něco vyplňovat u nové zbraně k šediváku z obchodu dostávám odpověď, že je na to formulář. Stahuju, tisknu a vyplňuju ho tedy radši hned doma, abych se pak dozvěděl při registraci, že jim stačí ten pamflet z obchodu. Kocourkov hadr. Ale zase datovka super, nákupko i A-I vklidu z domu a zadáčo...



memorex01
Příspěvky: 12

Příspěvek#3033 » úte 25. říj 2022, 19:35

Prcek: to není možný, byl jsem tam minulé pondělí, objednaný v 8:00, první na řadu a 14 dní čekat. :evil: a mají ještě ten vzkaz na dveřích, že na počkání nic nedělají?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#3034 » sob 17. pro 2022, 10:54

Poslední zkušenost s OSZBM Chrudim.
Ve čtvrtek odpoledne datovkou žádost o NP, v pátek rano v datovce povolení a 5 minut potom mi volali, jestli vím že jedno NP stale platné mám, tak jsem řekl, že to vím, že kupuji zbraň na to první, paní poděkovala za odpověď s tím že se tedy brzy uvidíme na registraci :-) Tohle je prostě super přístup.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#3035 » ned 18. pro 2022, 19:46

Nechtělo se mi jet do Žďáru n. S. kvůli povolení, takže jsem si jen tak z hecu zrychtoval datovku. V pondělí v 10:37 jsem posílal žádost o NP do Jihlavy a v úterý v 11:01 bylo NP ve schránce... Takhle má správně fungovat státní správa!
Akorát na PZ jsem pak čekal skoro dva týdny. Protože v CRZ byla moje opakovací brokovnice vedená jako dvojka a ze třech výrobních čísel bylo akorát jedno víceméně správně... :D



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#3036 » úte 10. led 2023, 04:56

Zdravím. Potřeboval bych rychlou radu. Cz858 či jiná samonabíjecí sa58, žádám o kat. A1 nebo B? Díky dík.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#3037 » úte 10. led 2023, 06:17

Já kupoval AR15 a je to kat.B. K reg jsem to pak nesl bez zás. a zapsali to taky jako B. Nadlimity mám zvlášť. P4 Soukalova.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#3038 » úte 10. led 2023, 06:26

AR15 je ale novovýroba. CZ858 jsou předělaný SA58.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#3039 » úte 10. led 2023, 07:40

Ahoj, jen nastrelem. CZ858 mam jako B, "novozbran". Sa58 jsem videlal v obchode jako A-1 predelavka. Asi bude zalezet na konkretnim kusu. Zda skladacka, ala novovyroba. Nebo zda jen kuchany vnitrky A1 dle upravce. Poptal bych od prodavajiciho co ma v papirech ke kusu co chces. V eschopech to casto pisou v popisu.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#3040 » úte 10. led 2023, 07:46

Mimochodem A-I ti udělá i nadlimitní zásobník. I u novovýroby.

§ 4a
Zbraně kategorie A-I
Zbraněmi kategorie A-I jsou
a) zbraně
1. samočinné, u nichž došlo k úpravě na samonabíjecí palné zbraně,
2. samonabíjecí pro střelivo se středovým zápalem, do kterých je vložen příslušný nadlimitní zásobník...

Ale jak píšu, nezdá se, že by si s tim poldi lámali hlavu. Zjistit u prodávajícího, jak to má vedený.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#3041 » úte 10. led 2023, 07:54

Jestli je to předělávka pořízená před mikronovelou, pak je pořád B (původní majitel) až do okamžiku prodeje. Až pak se z ní stane A-I (nový majitel). To se týká i CRZ.
Jak zjistit, jestli se jedná o předělávku nebo nejedná, pokud to neví ani původní majitel, to netuším. To by poradil nějaký zbrojíř.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#3042 » úte 10. led 2023, 07:59

Původní majitel by to měl mít v papírech. Podle toho bych psal i nákupko. To, že to pak při registraci poldi ev. přeregistrunou je, podle mého skromného názoru, věc jiná a netrápil bych se s tím. Jsem taky při registraci nepsal kategorii... a ani se nad tím nepozastavil. Papíry pak vydali na B.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#3043 » úte 10. led 2023, 08:12

Díky za odpovědi. Zbraň zakoupena cca 2017 jako B (jak jinak).

Lámat si hlavu musím, abych měl správné povolení. Zažádal jsem si pro jistotu o A1 i B. Při registraci si mohou vybrat :). Na netu jsem koukal, že i prodejci zbraní mají občas B, občas A1. Je to zmatek popravdě.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#3044 » úte 10. led 2023, 08:17

Taky jsem z toho, po koupi před registrací měl hlavu v pejru a měl jsem připravený balík papírů, abych to ev. opedrativně s poldama pořešil a doufal jsem v jejich shovívavost. Nakonec jsem při registraci nechal políčko kat. volný a stejně i políčko s číslem povolení. Bezeslova šedivák přijal a za tři dny jsem měl hotovej techničák na B.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#3045 » úte 10. led 2023, 08:27

Jak se resila mala novela, tak zrovna czub 858 mela zustat i dle czub jako novo zbran B. Kdyz otevres Armed treba, tak uz ji maji A1. Ja bych sel po tom co tam ma prodavajici, dle dotazu asi B. Vzdy bych to zkusil, B je asi lepsi jak narokovatelna A1 co v pripade EU muze byt vetsi problem treba nekdy... Nasel bych si vyjadreni CZUB k popisu zmen co tusim delali a tam uvadeli ze se jedna o B a maji tak schvaleno. Ale je otazkou zda s tim pak prudit v pripade "nechteni" zapsani u PCR. A holt se nesmirit s A1 bez odporu :) To uz je na tobe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů