Nákupní povolení

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2851 » sob 5. čer 2021, 04:31

Ano.. Zajdi si na své oddělení... To není o vyhození papíru, ale NP je i v CRZ. Naopak nemá cenu se ptát tady, když jsi něco opomněl jinde ;)



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#2852 » sob 5. čer 2021, 14:15

grx.setup: Ano, budou. Taky jsem to jednou udělal. Podal jsem si žádost o nákupko, ale pak z koupě sešlo než byla žádost vyřízená a zapomněl jsem na to. Pár měsíců pozdějc mi zavolali abych si to přišel vyzvednout, asi už měli plnej šanon a překáželo jim. Žádost o NP je úřední úkon a jednou vytisknuté NP je úřední dokument. Rozhodně ho nemůžou jen tak zahodit, nebo ho zrušit před uplynutím jeho platnosti, protože sis ho nevyzvedl. Určitě si pro něj normálně dojdi místo abys podával novou žádost a čekal. Maximálně tam budeš chvíli sedět než ho vyhrabou.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2853 » sob 5. čer 2021, 19:02

Ve finále je to úplně fuk.
Rozhoduje to, co je v CRZ, takže žádný papír při nákupu není potřeba. Pro urychlení práce prodejce, pokud máš víc aktivních povolení, tak stačí číslo jednací, aby věděl, na které to má dát a on nemusel zkoušet jedno po druhém.
Pokud jsi ho dostal v prosinci 2020, tak do prosince t.r. je samozřejmě v CRZ aktivní. Papír nepotřebuješ.

A při přihlašování zbraně už teprve není nic potřeba, krom šediváku a konkrétní zbraně.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2854 » sob 5. čer 2021, 19:34

Při registraci někde chtěli NP zpět. Dávám jim kvalitní kopii , originál chci mít totiž v archivu :) zatím vždy OK.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2855 » sob 5. čer 2021, 19:46

rumburak18: Čekal bych, že nákupem se nákupní povolení "spotřebuje" a už by nemělo jít použít znovu, takže asi ho mohou chtít zpět, ale myslím, že nemáš povinnost jim ho dát. Navíc, pokud dostaneš nákupko datovkou, tak ani není co vracet.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2856 » sob 5. čer 2021, 20:20

Nemohou ho chtít zpět, je to rozhodnutí, které je tvoje, ne jejich. Tak v žádném případě nesmí chtít zpátky. To jsou jen pozůstatky debilní praxe preCRZ, kdy si naivně mysleli, že když nákupko seberou, tak že ho nikdo znovu nepoužije. Přitom nedokázali rozeznat originál od kopie ...
A ano, když je to v pdfku přes datovku, tak je to už nenapadne ...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2857 » sob 5. čer 2021, 20:45

Na nákupku je na konci rozdělovník, tj. komu je určený jaký výtisk. Není nad čím víc dumat.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2858 » ned 6. čer 2021, 10:03

grx.setup píše:Ahoj nevim jestli uz se to tu resilo, v prosinci 2020 jsem si daval povoleni na brokovnici. A pak jsem na nej nejak pozapomel, vim ze ma platnost rok, ale otazka je zda ho na policii takovou dobu budou drzet? Ma se cenu jeste ptat nebo mam prijit rovnou zazadat o nove nakupko. Dekuji

Záleží jak ho chceš využít.
Žádost o nákupko je úřední úkon o povolení a ten papír je jen dokument. Povolení jako takové je na základě žádosti zapsáno v CRZu a tam si ho každý prodejce dohledá, aniž by po tobě chtěl papír. Tudíž pokud budeš kupovat novou zbraň od obchodu, tak papír defacto nepotřebuješ.
Úřad žádost přijal, povolení vydal, je zapsané v systému a pokud tě k tomu nevyzvou, tak není povinnost si papír převzít.

Pokud by jsi však kupoval něco soukromě z druhé ruky, tak prodávající asi určitě bude při prodeji chtít vidět nějaký papír (krom ZP). Tak by to smysl dávalo.

Tak jakk tak ti v prosinci vyprší a na další období si budeš muset požádat o nové. Papírově s 200 Kč kolkem, pokud datovkou, tak zadara.



baruna
Příspěvky: 5

Příspěvek#2859 » ned 6. čer 2021, 16:40

Ahoj, nevím, jestli to tu někde už není, ale hledala jsem dost pečlivě. Nemáte někdo zkušenost (Praha Sdružení) s tím, zda třeba při osobní návštěvě nevyřídí NP rychleji než datovkou (obecně z principu nepodporuji tendenci úředníků vyhýbat se elektronické komunikaci, ale zase kdyby to bylo rychlejší, tak z principů ráda slevím)? Když jsem žádala před třemi lety, žádala jsem jen o povolení k nošení již manželem zakoupené zbraně a to mi vydali rozhodně rychleji než za 30dní, ale to byla trochu jiná věc a datovku tehdy snad vůbec nebrali...



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#2860 » ned 6. čer 2021, 18:14

Za poslednich 5 let, jsem na PCR Sdruzeni ziskal PZ / Nakupko 1x do tydne, 2x do 2 tydnu jinak vzdy 3 az 4 tydny. V soucasne dobe, kdy to posilaji na email ci postou, je to 3 az 4 tydny... Za me osobni navsteva nic neresi co se tyce rychlosti dodani pozadovanych dokumentu. A prosil jsem casto:)))



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2861 » ned 6. čer 2021, 19:51

Mně teď nákupko (datovkou) ze Sdružení přišlo za měsíc a pět dní (viewtopic.php?f=57&t=5726&p=258594#p257902). Teď čekám už třetí týden na registraci (a na druhé nákupko). Počítám, že to je nejpomalejší správa v republice.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#2862 » ned 6. čer 2021, 20:19

Taky cekam na Sdruzeni (pres datovku) uz skoro mesic.
Minule udelali ze dne na den (sel jsem pro ZP, den predtim jsem volal a nakupko jeste nebylo, dalsi den jo).

Predpokladam, ze je celkem mozne, ze je to takovy zacarovany kruh. Ja uz tu chybu teda urcite neudelam - o nakupko tam budu zadat preventivne, at nejake vzdycky mam. Ocekavam, ze to tam po zkusenostech tak dela vic lidi.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2863 » ned 6. čer 2021, 20:39

A poslal někdo už stížnost?
Jinak preventivně, do zásoby, vzhledem k tomu, že datovkou je to zadara, tak není až zas tak blbý nápad. Navíc stačí už jen "zbraň kat. B" ...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2864 » ned 6. čer 2021, 20:59

Nákupka do zásoby se ještě dají (byť mně to přijde jako zoufalost), ale na čem vázne ta registrace nechápu. Počítám, že všechny údaje do CRZ zadal už obchodník a jim, po zkontrolování na přepážce, už nezbývá jen vystavit průkaz.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2865 » ned 6. čer 2021, 22:04

Asi to bude chtít rozjet řadu stížností, ať začnou pořádně makat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů