Nákupní povolení



cipis
Příspěvky: 2077

Příspěvek#2881 » úte 8. čer 2021, 15:42

Andreas - to je přesně ten důvod, proč máme např. stavební úřad za půlkou Afriky ...
Já netvrdím, že to má být na počkání hned všude okamžitě.
Ale je to úkon, jehož délka je na několik minut. Tak jeho provedení nemůže trvat několik týdnů.
Je to práce jako každá jiná. Mail má také na doručení dle norem 4 dny, přitom po pár minutách už lidi řvou. A ve všech dalších odvětvích je to podobné.
Krásně je to poznat, když někdo zaráz dá jedno nákupko papírově a druhé datově. Ikdyž budeme počítat podatelnu a účtárnu (ta vlastně už u nákupka odpadla), tak to nemůže být rozdíl několik týdnů.



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#2882 » úte 8. čer 2021, 17:26

Dneska mi ze Sdružení přišel průkaz zbraně, registrované 19.5. Co mne zaujalo, že rozhodnutí i průkaz jsou datovány 31.5. Takže by to až tak hrozné nebylo, kdyby si pro to člověk mohl přijít osobně. Zkusím to příště navrhnout.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2883 » stř 9. čer 2021, 10:30

...jo, to je přesně ono (nezažil jsem, že by něco poslali před koncem lhůty, ačkoliv to třeba mají hotové mnohem dříve)
a já to tak tedy dělám - naštěstí to nemám daleko, takže mi nečiní potíž se tam zastavit - vím, že v důsledku čas ušetřím



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#2884 » stř 9. čer 2021, 11:33

No, to je sice možnost, ale 1) tam musíš jet a 2) ti nutně neřeknou, že už je to připravené. Leda že by si tam co den volal.


Sud píše:Chápu to tak, že jednotlivá OSZBM jsou pouze "roztoušené" úřady kraje. Na to mě totiž v Příbrami upozorňovali, že v jiném kraji to fungovat nebude.


V Praze to tak nejspíš není. Ptal jsem se, jestli musím konkrétně na Sdružení, nebo kamkoliv v Praze, a odpověď:
Dobrý den, zbraň lze registrovat jen podle místa trvalého pobytu.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2885 » stř 9. čer 2021, 11:58

jó, to jsou zkušenosti... jen dvakrát se mi stalo, že jsem přišel a nebylo hotovo - v obou případech udělali na počkání ve stylu "ono to tu ještě není, tak já se podívám, kde se to zastavilo, počkejte si", ale asi to byl spíše PZ, NP už se v poslední době vydávaly ihned

Nicméně když chci NP/PZ, tak ho chci rychle, takže čekat až mi někdo něco pošle ze své vůle nebývá v mém zájmu. Že to má někdo daleko a přitom nespěchá na razítko vůbec nezpochybňuji - každý nechť koná, jak mu vyhovuje.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2886 » stř 9. čer 2021, 15:01

bbobb píše:
Sud píše:Chápu to tak, že jednotlivá OSZBM jsou pouze "roztoušené" úřady kraje. Na to mě totiž v Příbrami upozorňovali, že v jiném kraji to fungovat nebude.


V Praze to tak nejspíš není. Ptal jsem se, jestli musím konkrétně na Sdružení, nebo kamkoliv v Praze, a odpověď:
Dobrý den, zbraň lze registrovat jen podle místa trvalého pobytu.

To je tak trochu nic neříkající odpověď :) Zkusil bych hrát hloupého a zeptal bych se, jestli tedy můžeš třeba na ten Smíchov, když to máš blíž.
Je vůbec někde, kromě odkazu zde na zbraně kvalitně vlastně napsáno, kam bych dle místa bydliště měl chodit?
https://www.policie.cz/clanek/krphmp-vnejsi-sluzba-odbor-sluzby-pro-zbrane-a-bezpecnostni-material.aspx
Tady sice jakési rozdělení je, ale Praha 11 a výše už tam není. Je tu někdo z Prahy 11 až 22? Kam vlastně chodíte a jak jste se to dověděli?

Já jsem se nad tím nikdy nijak zvlášť nepozastavoval. Podíval jsem se sem na stránky, vyšla mi Příbram, tak jsem zavolal na Příbram, že se mi to úplně moc nehodí a jestli můžu jinam. Řekli "jasně, bez problému, ale jen v rámci Středočeského kraje".



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#2887 » stř 9. čer 2021, 15:09

No, pokud vím, tak Praha 11 až 22 neexistuje :) Respektive je to správní obvod, ale všechny patří pod městský obvod 1 až 10, takže podle toho.

Já se jak blbec ptal - ten dotaz jsem posílal právě na Smíchov, jestli můžu k nim, nebo musím jedině na Sdružení. Odpověď taková.



Piggy
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2888 » stř 9. čer 2021, 17:26

Info z wikipedie:
Členění Prahy je velmi komplikované, protože je v platnosti souběžně několik různých způsobů členění: katastrální, státně-územní, samosprávné a několik úrovní a druhů správního. Některé navzájem zvláště v centrální oblasti města nekorespondují.
Takže třeba Praha 5 se dělí na části: Praha 5, Praha 13, Praha 16 a Praha 17; dále třeba Praha 16 se dělá na části: Lochkov, Velká Chuchle, Praha 16, Zbraslav a Lipence. Dřívější Radotín zmizel, jmenuje se teď Praha 16 a je součástí "velké" Prahy 16.
Jestli tomu někdo rozumí, prosím ať se mi to nepokouší vysvětlit. Děkuji a omlouvám se za OT.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#2889 » pon 13. zář 2021, 08:01

Jak tak koukám na nákupko, tak nemusím uvádět žádné údaje o zbrani (poznámka 2). Je to tak nebo měšálí smysly a MV?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2890 » pon 13. zář 2021, 08:14

Je to tak.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2891 » pon 13. zář 2021, 11:27

Proste chces kat.B.
, a, jestli pak nekdy poridis glocka, benelku, ar, kalacha nebo revolver sw..... je fuk ....

Rozhodne krok spravnym smerem...
Takze pokud chce nekdo "do forty", tak B a A-I



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#2892 » pon 13. zář 2021, 12:26

Paráda a dík.

Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 7

Příspěvek#2893 » čtv 7. říj 2021, 09:35

Omlouvám se,že sem to asi přehlédl,chci si koupit Krinkova nebo 74 AK ,když si dám žádost o nákupko zbraň kategorie A-I nemusím tam psát druh zbraně stejně jako u kategorie B nebo u této kategorie A-I se tam píše přímo na konkrétní zbraň, třeba AK74 nebo AK 74 U, zbraň samonabíjecí atd, díky za info .Nákupko na B už jsem dělal přes Datovku ale A-I ještě ne.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#2894 » čtv 7. říj 2021, 10:00

Ne nemusíš. Na žádosti a-i jsou některé kolonky označeny pozn2, která vysvětluje jako nepovinný údaj. Při vyplňování žádosti si přečti drobné písmo a budeš vědět.



Aja
Příspěvky: 5

Příspěvek#2895 » ned 31. říj 2021, 11:17

Dobrý den,
rád bych se dotázal zda když si zažádám o nákupko na dlouhou kulovou samonabíjecí zbraň (vím, že toto nemám upřesňovat v žádosti) a podám žádosti dvě (A-I na ochranu měkkých cílú a B na ochranu zdraví a majetku) protože nevím zda to bude repas/nová, nebo s 30 /10 zásobníkem. 1) Je možné pak použít, v případě nevyužití výjimky na A-I, toto nákupko na dokoupení zásobníkú, nebo zda je na to jiný formulář? 2) Pokud ne, je možné žádat o 3 nákupka najednou? 3) A je možné si po vyřízení povolení/ výjimky nechat po telefonu zdělit číslo jednací a nezdržovat se jejich vyzvednutím s tím, že živnostník si to dohledá? 4) Je na formuláři pro A-I předvyplněna možnost k zaškrtnutí pro ochranu měkkých cílú? Pokud ne, jak zní přesně danná citace? Předem děkuji za odpovědi, jedná se o můj první nákup.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti