Nákupní povolení



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2746 » ned 28. úno 2021, 18:11

Blacky píše:Andreas: naved me prosim, kde najdu, ze nakupko na A-I je s neomezenou platnosti.

A pak tedy si na nej mohu kupovat vice zbrani? Nebo jen jednu a pak musim zadat znova?

Je fakt, ze se to jmenuje vyjimka a u streliva to tak funguje, ze uz na veky si muzu kupovat kdy chci a kolik chci.

§ 11c

(1) Platnost výjimky udělené podle § 11a nebo 11b zaniká, jestliže ten, komu byla výjimka udělena, přestal být držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence příslušné skupiny.

Vs:

§ 13

(1) Platnost povolení vydaného podle § 12 zaniká, jestliže ten, komu bylo povolení uděleno, přestal být držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence. Platnost povolení k nabytí vlastnictví zbraně kategorie B dále zaniká, není-li využito do 12 měsíců ode dne jeho vydání.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#2747 » ned 28. úno 2021, 18:42

Blacky píše:Hlavne vyjimka A-I na zbran je Nakupko na A-I zbran. Tedy na rok ne? Jen ty naboje A-I jsou na furt.

Nedavalo by smysl mit nejakou trvslou vyjimku a pak si pokazdy stejnym papirem zadat nakupko.
Správně. Výjimka na zbraň je nákupko. Na jeden kus. Bez časového omezení. Platnost skončí nabytím zbraně.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#2748 » ned 28. úno 2021, 20:08

Aha. Takze hybrid. :) diky



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2749 » pon 1. bře 2021, 01:13

Šlo mi o to, mít tu výjimku, kdyby v Bruselu zas utáhli šrouby. Když nám je tu teď v podstatě zadarmo rozdávají.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#2750 » pon 1. bře 2021, 23:54

Zdar kolegové,

chci se zeptat máte někdo zkušenost se zasíláním žádostí poštou? Pošlou pak nákupko či výjimky zpět poštou?

Díky

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2751 » úte 2. bře 2021, 05:54

Zkoušel jsem, ale na výsledek zatím stále čekám.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#2752 » úte 2. bře 2021, 07:50

Je na to potřeba nové vlákno? Řešilo se to už v nákupkách obecně.

Sloučeno. Peggy

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#2753 » úte 2. bře 2021, 08:59

Pavluso : Pošli to e-mailem, který máš u nich na tom GDPR prohlášení, normálně vyplněné v pc bez podpisu, pošlou ti zpět platební údaje....
A asi každou žádost zvlášť...



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#2754 » úte 2. bře 2021, 10:11

To není odpověď na mou otázku.....



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#2755 » úte 2. bře 2021, 10:24

Ano pošlou ho zpátky poštou. Občas to některý oddělení dělaj i v případě poslání mailem, že to přijde zpátky poštou.
Nejlepší je pokud má člověk KB, ČS, ČSOB, mojeid nebo občanku s čipem + čtečku. Přihlásit se do portálu občana, zdarma založit datovku, hodit tam vyplněný PDF a poslat. Nebo přes mail pokud je u nich registrován.
Výhoda je, že B a A-I je online zdarma. Osobně nebo poštou kolek za 200Kč za každou žádost. + Cena doporučeného dopisu. To mi přijde jako vyhozené peníze, když to jde zdarma.
Jen teda někde to je přes datovku za 2-5 dní, já čekám v Praze na Sdružení od 1.2. a stále nic.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#2756 » stř 3. bře 2021, 18:11

Občas zde prověhne návrh na žádání důvodu dle zákona a že to to či ono oddělení PČR to nechápe. Nemám to nastudováno. Mám ZP ABCE. Nepracuju u bezp. agentur nebo MP. Nastudoval jsem zákon a

Podal jsem žádost o nákupko B a trval na tom, že chci viz screen
Obrázek
a byl jsem poučován, že zabezpečování úkolů a provozování živnosti, mi nedaj. Trval jsem na svém a podal. Ale prootže nejsem kovaný, mám očekávat že: a) výsledek schválení je ve hvězdách,,, b) ne, mají pravdu, fakt mi to nedaj.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2757 » stř 3. bře 2021, 19:18

že zabezpečování úkolů a provozování živnosti

To je pro ZP sk.D a nebo zbrojní licenci ne?

Takže bych chápal že z těchto důvodů ti to neprojde.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#2758 » stř 3. bře 2021, 19:47

audis: Čekal bych, že na "Zajišťování ostrahy majetku a osob" je potřeba sk. "D". "Zabezpečování úkolů podle zvláštního předpisu" je např. obecní policie (jak zmiňuje text zákona). "Provozování koncesovaných živností v oboru" bude nejspíš vyžadovat mít tu koncesovanou živnost. Zas tak nepochopitelné mi to nepřijde. Otázkou spíš je, proč si myslíš, že máš tyhle důvody?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#2759 » stř 3. bře 2021, 19:58

Pokud nedolozis, bude zamitnuto. A nechapu, kdyz mas ZP A, proc sis nedal to prvni.

Pokud to ma byt jen prudeni, tak bych musel napsat ***************.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2760 » stř 3. bře 2021, 20:03

Jen by mě zajímalo, proč když máš A, jsi nevybral jsi i první volbu (sběratelství) a pak, jestli to bude zamítnuto celé, nebo jen v té části na kterou nemáš nárok (nevlastníš koncesi a ZP skupiny D).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 7 hostů