Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2866 » pon 7. čer 2021, 05:30

Nebo chodit na jiné oddělení, kde fungují normálně.



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#2867 » pon 7. čer 2021, 06:08

Registrace zbrane je smutnejsi no. Pokud v registru vidi vse hned vidi, klidne by mohli vytisknout nejaky mesicni docasny prukaz, kdyz uz tam jedu.
Jinak na stiznosti nemam zatim duvod, maji na to tech 30 dni no.

@sud: To myslis jak? Snad musim chodit zadat / registrovat na oddeleni, kam prislusi moje bydliste, ne?



baruna
Příspěvky: 5

Příspěvek#2868 » pon 7. čer 2021, 06:12

Díky, tak podám datovkpu co nejdřív a budu mít víc času na vybírání kvéru. A příště preventivně žádat ještě než mi vůbec na něco padne oko.



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#2869 » pon 7. čer 2021, 08:16

risa2000 píše:Nákupka do zásoby se ještě dají (byť mně to přijde jako zoufalost), ale na čem vázne ta registrace nechápu. Počítám, že všechny údaje do CRZ zadal už obchodník a jim, po zkontrolování na přepážce, už nezbývá jen vystavit průkaz.


Proč zoufalost? Já nakupka do foroty míval běžně i když se za to platily 200, nejednou jsem tak koupil zajímavou zbraň, protože majitel se chtěl něčeho rychle zbavit. Z pohledu prodávajícího je mi také milejší, když se mi ozve zájemce s vyřízeným NP, s tím že zítra je u mě, než někdo, kdo by to možná vzal, ale nakupko bude tak za měsíc.



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#2870 » pon 7. čer 2021, 08:19

Jinak naše OSZBM na jedničku, NP datovou schránkou do pár dnů.



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#2871 » pon 7. čer 2021, 09:51

Střelec: Zoufalost zoufalého střelce ;) Vydání nákupka by měl být jen administrativní úkon, kde není potřeba nic zkoumat. Úředník to jen zadá/zkontroluje a pak "stiskne tlačítko" povolit nebo zamítnout.

Momentálně uvažuji o koupi min. dvou dalších zbraní, takže si asi podám tři žádosti, abych se na měsíc nezasekl, kdyby se to nějak nahromadilo (a posléze zvrtlo). Kdyby to vyřízení bylo do pár dnů, tak bych to neřešil.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2872 » pon 7. čer 2021, 12:12

bbobb: no já třeba chodím na libovolné OSZBM pro Středočeský kraj. Někdy Příbram, někdy Florenc, jak se mi to hodí. Kladno ne, to mám celkem z ruky. I když ofiko spadám pod Příbram. Ptal jsem se přímo na OSZBM Příbram, jestli musím vždycky k nim, i když se mi to ne vždy hodí. Řekli mi, že můžu kamkoliv v rámci Středočeského kraje. Předpokládám, že Praha bude fungovat podobně.
Ale datovkou mi to všechno padá na Příbram, tady asi ani možnost volby není. Nicméně při registraci zbraně si vybírám já, kam to dojdu registrovat.
Mám to fakt rozházený. Mám např. NP z Florence a registrovat jsem šel na Příbram a bez problémů. Opačně to taky funguje.



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#2873 » pon 7. čer 2021, 12:20

Aha, tak to je zajímavý. Já mám blíž jak Smíchov, tak Sokolskou. Takže kdybych mohl tam a ještě by to netrvalo tak dlouho, tak by to bylo fajn.
Zkusím tam zavolat a zeptat se až půjdu registrovat (snad brzo), díky.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2874 » pon 7. čer 2021, 12:29

Teoreticky bys mohl mít i oporu v zákoně. V ZoZ je:
Žádost se podává u krajského ředitelství policie, příslušného podle místa pobytu fyzické osoby, nebo podle sídla právnické osoby (dále jen "příslušný útvar policie").

Chápu to tak, že jednotlivá OSZBM jsou pouze "roztoušené" úřady kraje. Na to mě totiž v Příbrami upozorňovali, že v jiném kraji to fungovat nebude.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#2875 » pon 7. čer 2021, 13:40

pokud se vrátím k dotazu baruny na Sdružení, tak těsně před Covidem provedli změnu a začali vydávat NP na počkání, v průběhu Covidu to pak začalo být nepředvídatelné, někdy na počkání, jindy za týden jindy za dva



cipis
Příspěvky: 2096

Příspěvek#2876 » pon 7. čer 2021, 22:44

Nemají na to jen tak 30 dnů, mají to udělat bez zbytečného odkladu, max. těch 30 dnů.
Takže pokud neprokážou, že tam byl vážný důvod, to nevydat ihned, tak je to už na stížnost.
V době covidové to člověk i bral, klidně mohlo lehnout celé oddělení, většina být na OČR atd.
Ale teď?

bbobb píše:Registrace zbrane je smutnejsi no. Pokud v registru vidi vse hned vidi, klidne by mohli vytisknout nejaky mesicni docasny prukaz, kdyz uz tam jedu.
Jinak na stiznosti nemam zatim duvod, maji na to tech 30 dni no.

@sud: To myslis jak? Snad musim chodit zadat / registrovat na oddeleni, kam prislusi moje bydliste, ne?



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2877 » úte 8. čer 2021, 05:58

Hele, klidne napis echt stiznost a pak sem dej, co ti odpovi. Samotneho by me to zajimalo. Muj nazor je, ze ani ridicak ani obcanku ti zadny urad nevystavi jen tak na pockani. Nevim, jestli se setka s uspechem, kdyz budes skolit a urcovat, jak ma ten ktery urad pracovat, aby se ti to libilo a odpovidalo to tvemu vykladu spravniho radu.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#2878 » úte 8. čer 2021, 07:20

Já si nemyslím, že tam lidé sedí s nohama na stole a v kalendáři mají poznačeno, kdy nejpozději co vystavit. To by byl zbytečný odklad.

Za mně - prostě na to mají měsíc (mimochodem mně dneska ráno přišlo NP do datovky, tzn. méně než měsíc) a pokud se nám to nelíbí, pak je cesta zkrátit tuhle maximální lhůtu. Potom si s tím budou muset poradit prioritami nebo náborem více lidí na nějaký konkrétní úřad.

Polemizovat tu nad tím, jestli to dělají podle současných lhůt dostatečně rychle, nebo ne, mi nedává smysl.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2879 » úte 8. čer 2021, 07:44

Pro informaci, ne všude mohou nákupka podepisovat přítomní policisté, a proto to trvá. Bylo mi sděleno, že právo podepisovat rozhodnutí (NP) si nechali na krajském ředitelství, takže jak elektronické, tak fyzické vystavení povolení musí jít přes krajské ředitelství. Proto ani při nejlepší vůli nemohou vystavit na počkání a někdy se to blbě sejde, že vedoucí to v tom týdnu nestihne a čeká to další týden na další svoz...
Elektronicky toto odpadá, ale stejně to znamená, že žádost překouše místní oddělení a posílá ji k podpisu a odeslání na krajské ředitelství.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2880 » úte 8. čer 2021, 13:23

mobil-man: to se mi nějak nezdá. Mě udělali NP na počkání v Příbrami i na Florenci (to jsem ještě neměl datovku) a krajské ředitelství by mělo být na Zbraslavi.
Podpis tam dával vždycky policista za přepážkou.
Ale je možné, že to fakt funguje jen někde, jak píšeš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ludwyg, Pentlochnap a 8 hostů