Inspektoráty pro zbraně



pocikr
Příspěvky: 8

Příspěvek#1171 » stř 19. dub 2023, 20:35

Já jsem tam volal, ale zvedla to nějaká domina co mě sjela na dvě doby s tim, že si mám počkat na písemné vyrozumnění do DS.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#1172 » stř 19. dub 2023, 21:29

pocikr: Tak jestli ti to už domina vysvětlila, tak co čekáš, že se tady k tomu dozvíš lepšího :). Nicméně, žerty stranou, nenech se tím odradit. Na Sdružení jsem si vyřizoval všechno - podání žádosti o zkoušku, zbroják, registroval všechny zbraně a vždy jsem byl maximálně spokojen s jejich ochotou a snahou vyjít vstříc. Že byly doby, kdy byli zavalení, a čekalo se nějaké úkony skoro měsíc je jiná. Jestli to zase nastalo, můžeš být obětí toho. Je to spádová OSZBM pro většinu Prahy.



pocikr
Příspěvky: 8

Příspěvek#1173 » čtv 20. dub 2023, 18:43

No dotaz zněl jestli se s tim na Sdružení někdo už setkal případně jestli nejsou nějaký rady jak se bránit jinak než tam zavolat.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#1174 » čtv 20. dub 2023, 19:08

Lhůty pro vydání ZP se řídí § 71 SprŘ. Máš tedy možnost podle § 80 podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti. Jestli si tím pomůžeš to netuším, mně všechno vyřizovali poměrně svižně.



El_Pablo
Příspěvky: 14

Příspěvek#1175 » pon 24. dub 2023, 12:51

Zdravím ve spolek. Rád bych se Vás dotázal na jednu věc. Při změně jména je dle zákona 10 dnů na nahlášení změny jména a odevzdání ZP a PZ. Co když to v tomto termínu není možné zvládnout? Jde o to, že hned v den svatby (sobota) odlétáme na svatební cestu a vrátíme se až za 2 týdny. Jde změna nahlásit např. datovkou? Nikde jsem k tomuto nic nenašel. Děkuji předem za odpověď.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#1176 » pon 24. dub 2023, 14:21

Protože nesplnění povinnosti dle § 29 odst. 1 písm. h) není označeno za přestupek, tak bych kvůli tomu nestresoval a vyřídil to osobně, až to bude možné. ;)



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#1177 » pon 24. dub 2023, 19:41

A co se zeptat na příslušném OSZBM?



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#1178 » pon 24. dub 2023, 22:14

Žádné ptaní. Píše o datovce, takže předpokládám, že ji má. Tak není nic jednoduššího, než přes tu datovku poslední den v termínu poslat změnu jména a nic jiného. Tím splním povinnost, co se týče termínu. Oni pak dají výzvu k tomu ostatnímu, a musí k té výzvě dát přiměřený termín, tj. se dá předpokládat min. těch deset dnů, ale pokud není ten termín daný, tak jsem tuhleva na katastru dostal 30 dnů na doplnění.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#1179 » úte 25. dub 2023, 09:09

Kdyby ta povinnost bylo koncipována nějak jako "zažádat u příslušného útvaru policie o výměnu zbrojního průkazu nebo průkazu zbraně za nový a zároveň odevzdat původní doklady do 10 pracovních dnů ode dne, kdy došlo ke změně jména nebo příjmení jejich držitele", tak by to byl jistě dobrý nápad podat tu žádost v lhůtě třeba datovkou a požádat o delší lhůtu k odevzdání, protože svatební cesta...

Ale ono je tam "provést u příslušného útvaru policie výměnu (...)". Ani nahlásit, ani zažádat. Provést. To datovkou neprovede. Když už tak by to mohl zkusit fyzickou poštou – hodit do obálky staré průkazy a chtít zaslat nové.

Maximálně se teda může tou datovkou předposraně omluvit a vysvětlit, proč to dojde provést až později, ale to mi přijde zbytečné, když tam ani nehrozí žádný flastr.



pocikr
Příspěvky: 8

Příspěvek#1180 » úte 25. dub 2023, 14:53

Tak nakonec, mi v pondělí přišla SMS, že mám ZP k vyzvednutí na OSZBM Praha I a III ulice Sdružení. Nelenil jsem a hned jsem tam jel, nebylo tam zas tolik lidí, takže čekačka 10-15 minut, ale to jakým způsobem komunikuje paní na přepážce jsem ještě nezažil a musel jsem si to vyfotit. Zatažený závěs tak do 3/4 okénka aby na ní nebylo vidět, připadal jsem si jak u zpovědi :!: :!:
Podal jsem si teda žádosti a výjimky tak jsem zvědavý jak dlouho jim to bude zase trvat, ale jsem z toho jejich přístupu lehce otrávený. :( :(

Máte někdo tam s nimi podobnou zkušenost, nebo to schytávám jen já? :)

Obrázek



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#1181 » úte 25. dub 2023, 18:45

Moje zkušenosti jsou úplně opačné. Chodím tam rád a s dámami za okénkem si hezky povídáme. Jen ten, co tam vybíjí zbraně, mi občas prijde takovej divnej morous.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#1182 » úte 25. dub 2023, 20:25

pocikr: Schytáváš to za nás za všechny, co tam chodíme rádi :).

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#1183 » úte 25. dub 2023, 20:44

Jarda.Jezek píše:Chodím tam rád a s dámami za okénkem si hezky povídáme.


Doufám, že jen když je tam prázdno, protože už kolikrát jsem měl chuť jít k takovýmu diskusnímu okýnku a upozornit, že tam čekají další lidi.



pocikr
Příspěvky: 8

Příspěvek#1184 » úte 25. dub 2023, 21:55

risa2000 píše:pocikr: Schytáváš to za nás za všechny, co tam chodíme rádi :).


Koukám, přitom většinově to mám naopak. Všude kam přijdu zářím, rozdávám úsměvy, ale tady to prostě od začátku najelo na špatnou kolej. Akorát ten chlapík v uniformě co stojí u dveří byl zatím v pohodě. Nevím co dělám špatně :lol: :lol:



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#1185 » úte 25. dub 2023, 22:47

Neřešíš to datovkou, tak vůbec nevidíš, jak se tváří :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Karlos81, Sedmej a 15 hostů