Nutná obrana, krajní nouze...



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#1591 » čtv 21. pro 2023, 11:45

Nelepší je ta kostrč :D

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#1592 » čtv 21. pro 2023, 12:59

BrozT: Vzhledem k tomu, jak prská, tak asi ne... :angel:



Tondys
Příspěvky: 38

Příspěvek#1593 » čtv 21. pro 2023, 13:15

Bubenicek píše:
Tondys píše:
CzechJoker píše:


Nezlob se na mě ale CzechJoker má pravdu - zbytečně se vztekáš. A to co říkáš sám pak vyvracíš. Nechápu proč ses obrátil na radu sem a ne na advokáta, mě když bude bolet zub taky pudu k zubaři a ne na veřejnou diskuzi .......

To co ti tady plno lidí radí je úplně o ničem a když ti někdo poradí dobře jenže to slyšet nechceš tak utočíš. Uvědom si že tohle je veřejné a nečteme to jen mi ale hromady lidí okolo tak by se i někteří měli zamyslet nad svými výroky nebo v opačném případě popřemýšlet zda nevrátit ZP


Já už bych se jen opakoval a pro vás platí to stejné, co jsem psal jiným flamerům. Byť byste si upřímně přáli, jak je patrné, abych se vztekal či rozčiloval, mně stejně neublížíte. A jenom tady otravujete, resp. zaplevelujete diskusi. Ne, skutečně rady jako že někdo má pět let starý kontakt na advokáta ze Zlína, ale neví co umí, nepotřebuji. A sám uznám, jako svéprávný a svobodný člověk, které reakce jsou pro mě ty pomocné a které prostě jen otravné. "Kupodivu" ty pomocné jsou ty, které osobně neútočí a řeší téma. Každopádně od těchto přispěvovatelů jsem se dozvěděl vše co je potřebné a co mi pomohlo uspořádat si myšlenky.

Něco o vrácení ZP, že ničemu nerozumím, jsem feťák, labilní chlapec, ap.; já docela popravdě i pochybuji, že ti flameři, co sem tak maximálně kopírují nějaké texty odjinud, k čemuž si od sebe jen přidají pár urážek a útoků, mají zbrojní průkaz. A tak jak jsem psal tady i už mnohým jiným, ani o vaše rady nestojím. Třeba se klidně vztekněte, jak píšete, ale to na tomto faktu tak jako tak nic nezmění.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2252

Příspěvek#1594 » čtv 21. pro 2023, 13:21

Ta debata není ani o radách, ani k věci :-(



Tondys
Příspěvky: 38

Příspěvek#1595 » čtv 21. pro 2023, 13:28

kolombo píše:Ta debata není ani o radách, ani k věci :-(

Pravda. Už to definitivně přestalo mít smysl. Každopádně ještě jednou chci poděkovat všem, kteří mně tady v této těžké situaci podpořili a upřímně se mi snažili pomoci. Odnesu si odsud jen to hezké. Díky a ahoj. ;)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#1596 » čtv 21. pro 2023, 15:06

Petzold píše:Estrogen dělá jiné věci...

Zásah, potopená 8-)



Daleko
Příspěvky: 143

Příspěvek#1597 » sob 18. kvě 2024, 20:08

Určitě nechci rozvášnit další mohutnou diskuzi... jen popíšu svůj dnešní výletní zážitek a zakončím dotazem. Jel jsem dnes se synkem na výlet na kole a u odbočky na polňačku cedule: "POZOR CYKLISTO SESEDNI Z KOLA SOUKROMÁ CESTA HLÍDÁ ZLÝ PES". Polńačka šla kolem louky, pes nikde, ale jsem zvyklý plnit pokyny, tak jsme oba sesedli, já vedl levou rukou kolo a v pravé jsem měl (skrytě - dle litery zákona, ale přitom připraveně zbraň). Za druhou zatáčkou a nějakým křovím se po levé straně vynořila chatka okolo které se motal pes střední postavy, který o nás nejevil žádný zájem. V duchu jsem jeho i sebe pochválil (že on hlídá jen jedoucí cyklisty a sebe že poslušně špacírujeme). Už jsme skoro vypadli z perimetru, když z chatky vyšel muž a přisně na nás koukal (možná to nebylo přísně možná se tak kouká pořád :-) ... v takových situacích jsem zvaklý říci "Dobrý den" což jsem taky udělal. Odpovědí mi byl zvuk, který byl nejspíše pozdravem spolu s pochvalou že jdeme pěšky. Pán zašel do chatky, pes pokračoval v odpolední nudě a my jsme zmizeli v dál. A teď k tomu dotazu. Vezměme hypotetickou situaci, že by pes nebyl flegmatik a řítil se (možná radostně, ale jak já to mám poznat) k mému malému synkovi. A dejme tomu že bych ho zastavil (za předpokladu, že bych se trefil). A došlo by k následným úředně soudním jednáním. A teď ten dotaz: " To že jsem si přečetl ceduli a tak nějak čekal zlého psa by bylo pro mě spíše polehčující (že jsem se bál)... anebo přitěžující - že jsem tam neměl lézt? Jedná se o naprosto hypotetickou úvahu, nestalo se to a nestane, neb je to dost daleko mimo náš obvyklý jízdní rádius. .... jo a teď jsem si dohledal, že ta cesta je obecní, soukromá je jen ta louka :-)



skagerak
Příspěvky: 1013

Příspěvek#1598 » sob 18. kvě 2024, 20:15

Nekdo by to proti tobe obratit treba chtel (vymysleji se ruzna zverstva)...

Ale proste bys odvracel "utok" resp zde spise "nebezpeci"...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1881

Příspěvek#1599 » sob 18. kvě 2024, 21:36

Daleko: Já si spíš neodpustím jinou věc. Vedeš kolo a z dálky k vám běží pes (ještě napíšeš, že bys ani nevěděl jestli radostně nebo agresivně) a tebe první co napadne, že ho zkusíš zastřelit? To mě přijde přehnaný ...



Daleko
Příspěvky: 143

Příspěvek#1600 » ned 19. kvě 2024, 07:37

Sedmej: je to přehnaný. V reálu jsem při podobné situaci před lety prostě držel kolo před sebou a hafan se vztekal za kolem. Ale záleží na situaci. Navíc, když tak člověk vidí výstrahu o zlém psu a má sebou pětiletýho kloučka tak to zvažuje zas trochu jinak.



Cody
Příspěvky: 14

Příspěvek#1601 » ned 19. kvě 2024, 08:36

https://www.youtube.com/watch?v=mexFFbXNpY8
Naprosto ukázkové použití zbraně zde. Pes znenadání zaútočí, chlap nejprve chrání ženu, snaží se zorientovat, pes evidentně stále útočí, chlap tahá pistoli a střílí výstražný výstřel do (snad s jakýmž takýmž rozmyslem) relativně bezpečného prostoru. Psu se nepřekvapivě hluk nelíbí a odbíhá. Abych odpověděl na tvou hypotetickou situaci, nepřemýšlej prvně o tom, že psa odpravíš. Zaprvé je velmi těžké poskakujícího psa trefit, zadruhé pokud na tebe a tvé dítě útočí, je tu obrovské riziko, že trefíš dítě namísto psa. Pak je tu ještě zatřetí náhrada škody, pokud to někdo nevyhodnotí jako okolnost vylučující protiprávnost. Tak asi tak...



MojeTikka
Příspěvky: 1617

Příspěvek#1602 » ned 19. kvě 2024, 10:12

Je videt, ze Cechum chybi jizanska vychova. V Recku, Chorvatsku, Italii, Spanelsku,... uplne bezne se setkavam s tim, ze v poli chrapou dva az tri psi. Priblizim se k zelenine a uvitaci vybor uz se hrne. Vedi ale presne, kde je cesta a co uz maji hlidat. Pokud je cesta soukroma, pak hlidaji i ji.

Bylo by i v Cechach dobre, aby lidi ctili cizi majetek a pak nebudou muset byt dohady o psech a pistolich. Ja osobne mam s luftaky neustale problemy, ze mi jezdi po pozemcich, ktere nejsou loukami, ani jinymi nemovitostmi, na ktere se vztahuje pravo chuze krajinou. Kdyby ale jen jezdili, to jsou taky odhazene kapesniky (videli jste nekdy, jak dlouho trva, nez se ta bavlnena sragora rozlozi?), PETky, obaly od kdeceho, to je pak tezky.

Btw, moji psi jsou na mem pozemu take volne a take obcas posloucham pindy od tech, co mi na ne bez meho povoleni vjedou. Abychom si rozumeli - toto jsou pozemky okolo meho baraku, ne nekde za kopcem v polich. A linej luftak si to na kole svihne pres muj travnik, protoze on prece nebude po obecni ceste objizdet barak o padesat metru dal.

Neco takoveho v Rakousku, nebo Nemecku, absolutne neznam. A ze v Rakousku mame barak a v Nemecku pracuju, takze zadne JPP. Drzost ceskych luftaku je neuveritelna. Pak se dohadujte o psech a zbranich.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante, ExplosiveCZ, skagerak a 5 hostů