Nutná obrana, krajní nouze...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1366 » pon 9. kvě 2022, 16:48

Co to je za šílence na tom videu? Jenom jsem si to rychle proklikal, shlédl asi dvě minuty a viděl jsem, jak tam doporučuje nosit bez náboje v komoře, protože natažení závěru útočníka odradí. No a ještě lepší je prý nosit revolver a mít v něm první náboj slepý, druhý brokový a třetí kulový. On osobně má obojí a "vždy si vybírá tu zbraň, kterou na danou situaci bude potřebovat" :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1367 » pon 9. kvě 2022, 17:05

Já si to poslechl celé a myslím si, že něco tam smysl dává. Například je tam popsáno co a jak udělat po postřelení útočníka.

Ale ano, není to běžný držitel ZP :-)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#1368 » pon 9. kvě 2022, 17:14

kolombo píše:Já si to poslechl celé a myslím si, že něco tam smysl dává. Například je tam popsáno co a jak udělat po postřelení útočníka.

Ale ano, není to běžný držitel ZP :-)

Jako že máš kolem "cikána" rozházet obsah lékárničky aby to vypadalo že mu chceš pomoct? Fakt někdo tu pohádku o střílení z boku jednou ranou do pupku nafetovaného cikána, okamžitě zastaveného, s žádným postihem ani vyšetřováním jinak než zpoza stolu na obvodu, bere vážně? Vždyť ten buřt by si prostřelil vlastní panděro :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1369 » pon 9. kvě 2022, 17:32

Snažit se poskytnout první pomoc doporučují i jiní, ne jen tenhle expert :-)

Pokud jsi byl na kurzu u někoho seriózního, dozvíš se tam docela dost podobných rad, jako zazní tady.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1370 » pon 9. kvě 2022, 17:35

Já to viděl celé a spousta věcí dává smysl. To že on má na náboj jiný názor než já, automaticky neznamená že on má špatný názor. Osobní sociální a politické názory na cokoliv nehodnotím, protože mě jeho osobní názor na danou věc nezajímá. Děsí mě, že někoho mimotemove téma interesuje (a je z toho zdesen (sarkafarka, lord). Tohle nikdy nepochopím. To je jak to Rusko a UA: kdo není s UA, je s Rus. Magoši.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1371 » pon 9. kvě 2022, 18:28

Doporučení PČR: https://youtu.be/3Ierde6f9A0



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#1372 » pon 9. kvě 2022, 19:47

kolombo píše:Snažit se poskytnout první pomoc doporučují i jiní, ne jen tenhle expert :-)

Pokud jsi byl na kurzu u někoho seriózního, dozvíš se tam docela dost podobných rad, jako zazní tady.

To není doporučení to je zákonná povinnost. Ovšem tenhle baron Prášil co snědl vlastní dělovou kouli ti říká, že máš jen vysypat kolem těla lékárničku aby to vypadalo že pomáháš, i když pomáhat nechceš. Stejně hloupě ti říká, že je dobré zkracovat vzdálenost proti útočníkovi s nožem a podobný kraviny, celé jsem to dokoukat ani nechtěl. Jako jo, v nějaké hospodě mezi neinformovanými lidmi, si to publikum jistě najde. Ale tahat to na střelecké forum a dávat to jako příklad chování v NO?KN, to jsem fakt měl jen za hloupý vtip. Ale podle reakcí některých, je to asi s povědomím střelecké veřejnosti horší než jsem myslel. :?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1373 » pon 9. kvě 2022, 20:13

audis: Problém je, že dost těch jiných názorů jsou špatné názory.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#1374 » pon 9. kvě 2022, 22:34

LordSalix píše:No a ještě lepší je prý nosit revolver a mít v něm první náboj slepý, druhý brokový a třetí kulový.

Czech made man... Zrovna to běží na Nově. Aspoň známe zdroj čerpání informací :D

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#1375 » stř 8. čer 2022, 10:06

V souvislosti s tragédií v Uvalde v Texasu, a také po zkušenostech s naším Uherským Brodem, si nedělám iluze o tom, že by mi policie pomohla. Jsem držitelem sk.E právě proto, protože policie nemůže být vždy a všude. A i v případě, kdy se na místo dostaví, nezasahuje. Důvodů je mnoho - taktické, lidské, policejní vnitřní předpisy... poručík texaské policie dokonce jako důvod uvádí, že "by tam po nich mohl pachatel střílet":
https://twitter.com/VAKruta/status/1529977770931113987?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1529977770931113987%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https://www.washingtonpost.com/nation/2022/05/27/uvalde-shooting-police-gunman-shot-olivarez/

Takže tak - důvodů je mnoho, a ani jeden není pro mě relevantní, protože pro mě z toho plyne jen to, že se buď ubráním sám, nebo umřu. A tak jsem dospěl k ochotě být ozbrojen a schopen se bránit sám. Jako vy všichni tady.

Ale co dělat v situaci, kdy ve škole někdo vraždí děti, a policie mi bude BRÁNIT (sic!) běžet dovnitř, zachránit svoje dítě? Je reálná naděje, že ještě nezemřelo, a já jsem ochotný riskovat cokoliv a nasadit (na rozdíl od policie) i svůj život, abych dítě zachránil... Ale v cestě mi stojí oficír, který nepomáhá, nebojuje, nejde dovnitř... a ještě představuje překážku. A tady se nabízí opravdu velice kontroverzní otázka:
Čin jinak trestný není trestným činem, pokud odvracím útok.... zastřelit policajta je trestný čin, ale pokud by představoval nepřekonatelnou překážku a vrah dětí by dostal čas na zabití i mého dítěte...? Šli byste na pomoc svému dítěti i tehdy, pokud byste cestou museli vystřelit na člověka, který se vás snaží zastavit?

Na tohle video se opravdu těžko kouká. Nikdo z rodičů policii násilím nepřemohl, a jejich děti zemřely. A tak je moje otázka i nadále jen teoretická: Kdyby nebylo jiné cesty, jak dětem pomoct, a musel by obránce zaútočit i na policii, (která nešla dovnitř, nebojuje, vrah stále operuje), bylo by násilné přemožení policie a následná pomoc dětem, nutnou obranou? Nemyslím v Texasu, ale v našich legislativních podmínkách?

https://twitter.com/paleofuture/status/1529652093354536961?s=27&t=-mOkpw7Ajg_IvdpHiMQSiQ
Naposledy upravil(a) HLAP dne stř 8. čer 2022, 10:32, celkem upraveno 3 x.



Majkl1
Příspěvky: 28

Příspěvek#1376 » stř 8. čer 2022, 10:17

P.V. píše:Jdu kolem, vidím tohle a volám 158.. Víc bych se do toho nemotal...

Když má někdo v sobě lahev vodky, kokain a další... :angel:


Ano, ale představte si obdobnou situaci, jen s tím rozdílem, že ten/ta neznámý/á napadený/á je třeba vaše dítě/manželka a náhodný kolemjdoucí s pistolí pod trikem jen zavolá 158 a pro sebe si řekne "sr.t na to". Byl byste za takové řešení situace rád?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1377 » stř 8. čer 2022, 10:59

Je to dost složité, emoce bych do toho netahal.

Předně, obyčejný policista z ulice nemá v "popisu práce" hrát si na hrdinu a nechat se zastřelit. Od toho je tu zásahovka.

Nekoordinovaný postup (tatínek s pistolí) může způsobit ještě větší problém - útočník může reagovat další střelbou, ohrožení dalších dětí i tatínkem. Šance na nějaké vyjednávání spadne na nulu.

Nevím, jestli na to má PČR nějakou metodiku.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#1378 » stř 8. čer 2022, 11:55

„Slibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužiji svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život.
Zásahovka má jiný slib? Co poslední věta?

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#1379 » stř 8. čer 2022, 12:02

sonor: Já mluvil o realitě, ne o teorii.
Uherský Brod:
12:38 první telefon na linku 158
12:50 dorazila na místo první hlídka.
14:23 zásahovka jde dovnitř. Vevnitř už je ticho a všichni mrtví.
Sliby a přísahy a zákony a předpisy stranou, tohle je realita.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#1380 » stř 8. čer 2022, 12:33

JirkaCV: Jakýkoliv akt směřující na agresora je dobrý, protože ho zaměstná. Po dobu, co řeší nasraného tatínka, nemá čas na zabíjení dětí.
Já od policie nic nečekám, a souhlasím s tvým tvrzením, že řadový policista nemá v popisu práce nechat se zastřelit. Ale pro otce má dítě cenu větší než pro něj, a některý by riziko zastřelení akceptoval. Pokud by policie nešla dovnitř, a zevnitř by se stále ozývaly výstřely, nevydržel by situaci, že dovnitř nejde nikdo, a šel by otec. Jestli je to dobře nebo špatně teď neřeším, já jen přemýšlím o situaci, když by se to tak stalo. A co v případě, že by bojoval i proti odporu, který by mu někdo kladl? Je otázka, jestli by to po právní stránce ještě byla součást onoho "činu jinak trestného, kterým se ale odvracel útok na zájem chráněný trestním zákonem". Samotná střelba na agresora jistě ano, ale co překonání překážky, která stojí v cestě?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů