Jak postupovat při koupi a registraci zbraně?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#151 » pát 23. bře 2018, 15:13

Jj. Tak jsem to myslel. Kupní smlouvu pro jistotu. Protože co kdyby nastala srážka s blbcem.



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#152 » čtv 26. dub 2018, 13:44

Jen takova obecna otazka. Na co, se pri nakupnim povoleni musi udavat ucel zbrane? Vyrizoval jsem si nakupni povoleni, zaskrtnul jsem v rychlosti sport a "sebeobrana". Ale proc je potreba udavat jeste tyhle ucely, ma to nejaky duvod? A ma to posleze nejaky vyznam? Jakoze mam zbran jen pro sebeobranu, tak s ni nesmim jit zastrilet nejakou soutez? To prece nikdo uz posleze nehlida, k cemu je zbran urcena, ne?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#153 » čtv 26. dub 2018, 13:47

Pokud je na sebeobranu, tak se může nosit i střílet na střelnici. Pokud na sport, může se nosit na střelnici, jinak asi jen držet. Tedy ne nosit na obranu venku (i kdyby skrytě) - to bude asi ten rozdíl. (?)



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#154 » čtv 26. dub 2018, 13:58

Jo, tomu bych i rozumel. Spise mi jde o to, proc, kdyz mam zborjni prukaz takovych skupin, abych mohl nosit, proc jeste musim zvlast zadat u zbrane, ze ji opravdu nosit chci. Respektive proc bych si dobrovolne zaskrtaval neco, abych nosit nemohl?
Proste tyhle "ucely zbrane" celkove moc nechapu a jestli mi nekdo pokytne nejaky lepsi pohled na to, budu vdecny.
Zaroven i treba doporuceni, jestli zaskrtavat vsechno nebo staci jen urcite kombinace, budu vdecen



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#155 » čtv 26. dub 2018, 14:03

Já jsem pro jistotu zaškrtl sport i sebeobranu. Asi tak - je lepší mít kšandy i pásek, aby mi náhodou nespadly kalhoty... :-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#156 » čtv 26. dub 2018, 14:54

Ještě malá poznámka - to co zaškrtnete může mít vliv i na to, zda Vám bude nebo nebude uznán požadavek na snížení správního poplatku za vydání průkazu zbraně (normálně 300 Kč). Když požádáte o snížení na 100 Kč jako člen sportovního klubu, tak je nutné mít v žádosti o NP zaškrtnuto jen sport. Jak je tam kombinace s něčím jiným, tak tu "slevu" zamítnou.
Podotýkám, že toto platí v Pardubickém kraji, okres UO - osobní zkušenost. Měl jsem u ASA58 taky sport+ochrana a neprošlo to - prý pokyn "shora". U dříve registrované pistole jsem při kombinaci sport+ochrana nižší poplatek dostal.



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#157 » pát 27. dub 2018, 05:38

To se me netyka, nejsem clenem zadneho klubu. Me jde spise o to, ze pokud bych mel ZP pouze skupiny B, tak by bylo logicke, ze nejsem opravnen nosit vyjma soutezeni. Stejne tak C, pokud nejsem na honu.
Ale kdyz jsem majitelem vsech skupin, tzn. jsem opravnen nosit, jsem opravnen vykonavat praci se zbrani, jsem opravnen soutezit, jsem opravnen sbirat.... Proc musim uvadet, na co tu kterou konkretni zbran mam?
Ja asi nechapu, nejakou vyssi podstatu a to bych byl rad, kdyby mi nekdo vysvetlil, ale nevidim duvod se okradat o urcite zachazeni se zbrani tim, ze bych si zaskrtnul nevhodnou "skupinu" zbrane.
Proc se registrace zbrane neridi tim, co mam v ZP a hotovo? V rychlosti jsem nyni zaskrtnul ochranu a sport... co kdyz zacnu v blizke dobe vykonavat praci se zbrani? Musim jit a preregistrovat zbran, ac jsem drzitelem skupiny ZP skupiny D?
Co tedy zaskrtavate pri zadosti o nakupko? Vsechno krom sberatelstvi na fukcni zbran a sberatelstvi na nefunkcni/historickou?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#158 » pát 27. dub 2018, 06:10

sTeblo : Zaškrtávej podle toho, jaké máš skupiny ZP nebo ZL a máš po problému. Pokud chceš odpověď na své dotazy, zkus své OSZBM nebo ještě lépe pošli dotaz na OBP MVČR.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#159 » pát 27. dub 2018, 07:44

Celé nákupní povolení je byrokratická zbytečnost, která v našem zákonu nedává vůbec smysl (když mám ZP, tak mi ho stejně vždy vydají), ale musíme to tam mít, včetně toho zjišťování řádného důvodu, kvůli směrnici EU. Já píšu vždy jen E, protože tím je pokryto i nošení a je to jediný důvod, který nemůže pominout. Vypsáním všech důvodů, na které máte ZP, ale patrně také nic nezkazíte.



DanielP
Příspěvky: 10

Příspěvek#160 » pát 27. dub 2018, 10:10

Kdyz jsem podaval zadost o nakupko tak jsem u formulare nezaskrtnul zamerne nic nahore nakonec policistka zaskrtala vsechny 3 okenka. Dole jsem odskrtal, ze chci zbran na obranu i sport. Automatika. Takovou zbran muzes nosit, strilet s ni na strelnici i na soutezich. Vystavili mi ho na pockani a jel jsem do obchodu pro rezervovanou pistol.
V pondeli jeste registrace a budu doufat, ze to udelaji na pockani, ale obavam se, ze si jeste nejaky ten tyden asi pockam, ale treba me mile prekvapi...



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#161 » pát 27. dub 2018, 11:05

Me tu neustale prekvapuje, jak vam prochazi tech vice duvodu, ja zkusil ochranu a sberatelstvi a odmitli mi to s tim, ze do registru mohou zadat jen jedno.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#162 » pát 27. dub 2018, 11:20

kk : Zvolil jsi blbou kombinaci.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#163 » pát 27. dub 2018, 15:00

Do CRZ se vubec nezadava duvod povoleni. To jen pro poradek. Povoleni na sberatelstvi a na ochranu a treba i sport jde vydat jednim rozhodnutim. Je to napsane v zakone: paragraf 12 odst. 7 zakona c. 119/2002 Sb. To, ze o tom policista nevi, je druha vec. Nicmene pokud budete trvat na podani, tak to nakonec pujde:-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#164 » pát 27. dub 2018, 15:10

Do CRZ se důvod nezadává ale u PČR to v jejich evidencích vedeno skutečně je.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#165 » pát 27. dub 2018, 15:28

Kdyby to bylo podstatné, bylo by to uvedeno v techničáku zbraně.
Jak už padlo výše, povzdechnutí, je to jen byrokracie. Nevidím rozdíl v ohlášení nebo povolení - oboje stejně dostaneš, ale to 1. za míň peněz.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pentlochnap a 10 hostů