Zkušební značky



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#91 » pon 1. kvě 2023, 10:46

No dřív mi to procházelo, ale jak přišla doba, že se nemusí psát nic o zbrani, tak už ne a vždy mi to muzejnictví zabělí. Když se psali důvody ručně tak jsem psal samo všechno a problém nebyl no.

Otázka, jestli můžu risknout nákup zbraně bez značek s nákupkem bez sběratelství.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#92 » pon 1. kvě 2023, 10:52

AntraX píše:Ahoj,

lze použít nákupko na bčko, kde mám důvody sport a obranu na zbraň bez značek? Zkušebnu bych nechal udělat potom. Dřív jsem dával i sběratelství jako důvod vždycky, ale od určitýho roku mi to na PČR začli škrtat, že prý nelze mít ochranu a muzejnictví na jednom nákupku.
Ano lze. Zbran se pouze zakaze ke strelbe. Po dodelani zkusebny a kontroly u PCR se zakaz odebere.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#93 » pon 1. kvě 2023, 10:56

Dík moc za potvrzení. :thumbup:



JirkaCV
Příspěvky: 1515

Příspěvek#94 » pon 1. kvě 2023, 11:00

Podle mě to bude probíhat takto:
Nákup zbraně na vydané povolení / výjimku (jsou-li nutné)
Pokus o registraci na PČR - PČR vyzve k předložení zbraně zkušebnímu ústavu ke kusovému ověření (to stojí 350,- Kč)
S papírem ze ZÚ dokončit registraci.

Skupina ZP na to všechno má podle mě minimální vliv.

A jako obvykle doporučení: nejdřív se zeptat na příslušném oddělení PČR. Určitě poradí líp, jak já.



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#95 » pon 1. kvě 2023, 11:14

No nejsem si jistý, že můžu nechat zbraň tormentovat, když ještě nebudu mít průkaz zbraně, takže tím pokusem, je myšleno co psal AndreasBaader. No pokud se mi prodejce ozve a vše dopadne, tak napíšu jak to probíhalo.



JirkaCV
Příspěvky: 1515

Příspěvek#96 » pon 1. kvě 2023, 12:08

Nemám s tím zkušenost, ale co napíšou do PZ, když ani neznám kategorii? Tu přece určí až ZÚ,



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#97 » pon 1. kvě 2023, 12:17

AndreasBaader píše:
AntraX píše:Ahoj,

lze použít nákupko na bčko, kde mám důvody sport a obranu na zbraň bez značek? Zkušebnu bych nechal udělat potom. Dřív jsem dával i sběratelství jako důvod vždycky, ale od určitýho roku mi to na PČR začli škrtat, že prý nelze mít ochranu a muzejnictví na jednom nákupku.
Ano lze. Zbran se pouze zakaze ke strelbe. Po dodelani zkusebny a kontroly u PCR se zakaz odebere.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk


Nevím jak teď, ale naposled, co jsem kupoval zbraň bez platné značky, po mne prodávající žádal předložení ZP na skupinu A.



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#98 » pon 1. kvě 2023, 13:32

Já Ačko mam, šlo mi spíš o to nákupko bez muzejnictví.

JirkaCV píše:Nemám s tím zkušenost, ale co napíšou do PZ, když ani neznám kategorii? Tu přece určí až ZÚ,


Jinak pistole samonabíjecí bude Bčko se značkama nebo bez, to že bez značek nemůže člověk střílet je věc druhá.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#99 » pon 1. kvě 2023, 14:59

Jirka CV : Kategorii zbraně zpravidla uvede ten, kdo ji uvádí na trh, takže výrobce, dovozce nebo první dealer. ČÚZZS rozhoduje pouze v případě pochybností.

Iloveguns, Antrax : Mění se časy, zákon i názory MVČR.



paulus.u
Příspěvky: 71

Příspěvek#100 » úte 2. kvě 2023, 20:11

zajetý pražský obchod mi neumožnil nákup zbraně kat B nez zkušebních značek na povolení ke sportu a střelbě. Musel jsem si nechat udělat nové jen se sběratelstvím.



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#101 » stř 3. kvě 2023, 12:50

To je fakt. A policie nevydá povolení na ochranu a sport v kombinaci se sběratelstvím. Takže když půjdu nakupovat zbraň, u které ještě nevím, zda má platné značky (někdy to nepozná ani prodejce, už se mi to stalo), tak abych měl u sebe dvě povolení. Jedno jen na sběratelství, a to druhé na ostatní důvody.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#102 » stř 3. kvě 2023, 18:04

JirkaCV píše:Podle mě to bude probíhat takto:
Nákup zbraně na vydané povolení / výjimku (jsou-li nutné)
Pokus o registraci na PČR - PČR vyzve k předložení zbraně zkušebnímu ústavu ke kusovému ověření (to stojí 350,- Kč)
S papírem ze ZÚ dokončit registraci.

Skupina ZP na to všechno má podle mě minimální vliv.

A jako obvykle doporučení: nejdřív se zeptat na příslušném oddělení PČR. Určitě poradí líp, jak já.
Toto uz davno neplati. Probehla novela z. c. 119/2002 Sb. Je to tak, jak jsem psal vyse.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



Střelec
Příspěvky: 1666

Příspěvek#103 » stř 3. kvě 2023, 19:13

iloveguns: Fakt jo?
Moje poslední (stále platné) NP (výřez z PDF, z datovky).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#104 » stř 3. kvě 2023, 20:45

To je bezne, ze kdo o problematice moc nevi ma velkou potrebu se k ni vyjadrovat...

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



JirkaCV
Příspěvky: 1515

Příspěvek#105 » stř 3. kvě 2023, 20:50

Když už jsi to Andreasi nakousl, mohl bys pokračovat? Předpokládám, že nejenom já, ale i ostatní dychtíme po informacích. Určitě k tématu máš co říct.
Děkuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů