Co ještě je skryté nošení?



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#181 » sob 19. lis 2016, 21:31

V Litoměřicích na PČR je to podobné. Vesměs starší pánové, obě ramena ověšená, k tomu náruč plná dlouhých, občas jedna či dvě v obalu, ale to je spíše vyjímka. V čekárně to vysypou na hromadu a když přicházejí nebo odcházejí, tak jim vždycky někdo musí držet dveře, protože sami by neotevřeli.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#182 » sob 19. lis 2016, 22:04

V Chrudimi jsem také viděl zjevně myslivce, který nesl 3 dlouhé na zádech. Parkuje se cca 50 metrů daleko u soudu, ten kousek se přenáší open carry. Myslím, že s tím problém není, lidé si už zvykli, ostatně chodí tam i justiční stráž s revolvery za pasem (ti by též neměli nosit, když opouští budovu soudu).



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#183 » sob 19. lis 2016, 23:58

Fakt nesmí? Zakon o vezenske sluzbe jsem nestudoval, ale jako ozbrojena složka by měli mít neskryte noseni uvedene v zakone...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#184 » ned 20. lis 2016, 15:39

K myslivcum:
§29 (6)Držitel zbrojního průkazu skupiny C je povinen přepravovat drženou zbraň na místo, kde je oprávněn ji nosit, pouze ve stavu vylučujícím její okamžité použití; používá -li při této přepravě dopravní prostředek veřejné hromadné dopravy, je povinen tuto zbraň přepravovat v uzavřeném obalu. Držitel zbrojního průkazu skupiny B je povinen přepravovat držené zbraně na místa, kde je oprávněn je nosit, pouze ve stavu vylučujícím jejich okamžité použití a v uzavřeném obalu.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#185 » ned 20. lis 2016, 18:07

To cmk ale i ostatnim: ciste teoreticky. Mam BCE a povalim si to na PCR se zlomenou kozlici na rameni... Co ted? Dopoustim se prestupku ci nikoliv?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#186 » ned 20. lis 2016, 18:48

No, přepravuješ ji na místo, kde jsi ji oprávněn nosit (honitba)? Já myslím, že ne. Takže ano, dopouštíš se přestupku.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#187 » ned 20. lis 2016, 18:49

Označil bys to za skryté nošení?

Edit: reaguji na Antonyho, Marinakus byl rychlejší.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#188 » ned 20. lis 2016, 19:02

To je fakt. Ja to zas pochopil od cmk tak, ze myslivci se prestupku nedopousti...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#189 » ned 20. lis 2016, 19:18

Nejde o nošení. Jde přesně o to, co cituje CMK ze zákona a já se na totéž odvolávám. Zbraň přepravuješ jinam, než upravuje zákon pro myslivce jako možné viditelné přepravování na místo nošení, tudíž bys ji měl mít podle mě v pouzdře jako každý jiný



tmks
Příspěvky: 19

Příspěvek#190 » čtv 24. lis 2016, 23:54

Můžem se ještě vrátit k samotným zásobníkům?
ZÁKON 119/2002 Sb.ze dne 8. března 2002
§ 28,(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn:
c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.

+příspěvky 20,21 v tomto vláknu
mobil-man píše:Zasobnik neni ani hlavni casti zbrane, tudiz by to nemel byt problem, ale pokud by byl napaskovany, tak tam bych problem videl ve viditelnosti streliva.

a trochu dál:
Enerccio píše:tak vyjadreni mvcr je ze zbran neni viditelna jestli neni vidno zadnou jeji cast (otisk je ale ok), pokud vim.

Otázka: Napáskované zásobníky nošene na opasku takto:
Obrázek
, pokud nedopatřením vykouknou, by měly být z hlediska zákona ok nebo ne ?

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#191 » pát 25. lis 2016, 09:39

No podle mě jestli mám zbraň v pouzdře s uzavřeným dnem či koncem a kouká mi půlka pouzdra a zbraň není vidět je její pouzdro pořád je to skryté nošení i když je poznat že tam bude asi zbraň.To samé zásobníky a když budou dnem vzhůru bude asi záležet na daném muži či ženu zákona jak ho dobře znají a jak si ho dokáží vyložit. "asi"



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#192 » pát 25. lis 2016, 11:50

Tuto středu, Vyškov. Zaparkoval jsem u náměstí a šel k obchodnímu domu Kojal. Cca 200m jsem šel za nějakým strýcem, krerý nesl na rameni dvojku bez obalu, ani ji neměl zlomenou. Šel taky do Kojalu, kde je v patře obchod se zbraněmi (asi si šel koupit futrál :mrgreen: ) Lidí všude jak nas..no, dokonce jsme asi ve vzdálenosti 3m míjeli hlídku PČR sedící v zaparkovaném autě. Nikoho to nikterak nevzrušilo :)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#193 » pát 25. lis 2016, 13:15

Antony30011 píše:To cmk ale i ostatnim: ciste teoreticky. Mam BCE a povalim si to na PCR se zlomenou kozlici na rameni... Co ted? Dopoustim se prestupku ci nikoliv?

To záleží proč ji tam neseš.
Vem situaci. Jedu do lesa a cestou se chci stavit na oddělení třeba pro nákupko. Než bych nechával flintu v autě, vezmu ji teda raději sebou. To na přestupek není.
Stejně tak, když si to pomašíruješ do lesa pěšky, tak jí tak můžeš nést klikně přes celé město a přestupku se nedopustíš.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#194 » pát 25. lis 2016, 13:23

Zcela uprimne... Kdykoliv kdokoliv potka nekoho, kdo ocividne patri k lesu a ponese si zlomenou flintu, tak to asi nikdo nikdy resit nebude (jako kdybych si ja nesl ARko na taktickym popruhu).
Takze i kdyz nejdes do mist, kde muzes nosit, tak s tim problem v realu nebude, ac bys to takhle mel mit u sebe jen cestou do toho lesa.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#195 » sob 1. úno 2020, 18:23


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů