Kde nelze nosit zbraň

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#976 » čtv 6. říj 2022, 17:49

Souhlas.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#977 » pon 19. úno 2024, 12:08

Pražský hrad aktuálně.
Čeká mě celý den s rodinou v Praze a seznamování dětí s historií naší země. Představa, že bych se tam pohyboval bez nošení si nedokážu představit. Něco jako restart mozku.
Jak to teď probíhá na hradě, když je v plánu návštěva vnějších prostor (bez vstupného, průvodce a tak).
Dá se nosit, nebo je možné například uložení?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#978 » pon 19. úno 2024, 13:31

Před Vánoci bez rámů a max. namátkové kontroly. Nás šlo asi 10 s dětmi a kočárkem bez kontroly.



Filipes77
Příspěvky: 10

Příspěvek#979 » pon 19. úno 2024, 17:07

Vnášení zbraní do areálu Pražského hradu zakazuje návštěvní řád (lze najít na webu) a kontroluje to PČR s Hradní stráží . Kontroly jsou namátkově, ale dle osobní zkušenosti , kdy jsem byl na Hradě s dětmi po Vánocích, si k namátkové kontrole neomylně vybrali mě. Kontrolující policista chvilku brblal i nad nožem v kapse, ale nakonec mne nechal jít. Se střelnou zbraní bych to asi raději nezkoušel. O možnosti případného uložení dost pochybuji.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#980 » pon 19. úno 2024, 17:12

Je to v souladu se zákonem? Návštěvní řád může zakazovat vnášení zbraní kamkoliv. Nákupák, škola, soused... ale jen někam je to opravdu zakázané a zákaz platný.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#981 » pon 19. úno 2024, 17:15

Pro naplnění požadavků ZoZ § 29a určila správa Hradu místo pro bezpečné odložení zámek v Lánech.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 862

Příspěvek#982 » pon 19. úno 2024, 17:42

Před lety, když kontroly zavedli, jsem prošel osobní kontrolou i se zbraní. Od té doby jsem tam jít nepotřeboval.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#983 » pon 19. úno 2024, 20:20

@jirkaCV nejaky relevantni zdroj teto informace?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#984 » pon 19. úno 2024, 20:55

Aha, zmizel ze světa.
Ještě před rokem jsem to vygůglil snadno. Možná blbě hledám, možná už to neplatí. Sypu si popel na hlavu a nerad bych, aby se někdo dostal do potíží.
Někdo to zmínil v diskusi s odkazem na odpověď správy PH.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 764

Příspěvek#985 » úte 20. úno 2024, 09:40

Tak jsem napsal na správu hradu, neboť mne to také zajímá:

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně vstupu s jednou krátkou palnou zbraní do areálu Pražského hradu.
Návštěvní řád uvádí v článku 7 odst. 2 toto: do areálu Pražského hradu je přísně zakázán vstup se zbraní (střelnou, bodnou i sečnou).

Chtěl bych se Vás zeptat, poněvadž jako orgán veřejné moci toto vynucujete (ve smyslu zákona č.119/2002 Sb. o střelných zbraní a střelivu, par.29a), kde mohu zbraň při vstupu bezpečně uložit v souladu se zákonem, neboť návštěvní řád tuto informaci neuvádí. Plně chápu smysl tohoto opatření a rád bych se vyhnul případnému nedorozumění při návštěvě areálu Pražského hradu a naplánoval si tak vstup s ohledem na toto místo uložení.

Předem děkuji za odpověď.
XXXXX XXXXXXXX

Tak budu čekat na odpověď. :-)



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#986 » úte 20. úno 2024, 11:41

Nechci predjimat jejich odpoved, ale Prazky hrad je narodni kulturni pamatka, nikoliv organ verejne moci. Ani Sprava prazskeho hradu rgan verejne moci neni. To, ze dodrzovani navstevniho radu kontroluje Policie na tom nic nemeni. Kdyz kamarada policie vyvadela z kina, kde navzdory zakazu koukal na film se zbrani, taky se tim z kina nestal organ verejne moci. Takze by me vubec neprekvapilo, kdyby odpoved byla zhruba v tom duchu, co jsem naznacil..

Jina vec by byla, kdybych tvrdil, ze chci jit do Kancelare Prezidenta Republiky - to uz organ verejne moci je. A neda se tam dostat jinak, nez pruchodem pres areal Prazskeho hradu. Ale na to jsi se ale neptal a ja hadam, ze se tedy teto moznosti v odpovedi venovat nebudou. Pokud ale preci jen ano, tak cekam, ze odpovi neco v tom smyslu, ze te policista pres areal do Kancelare doprovodi - a tam uz misto na ulozeni maji.Alejen po dobu, kdy jsi v prostorach KPR. Pak ti zbran vydaji a policista te vyvede mimo areal Hradu.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#987 » úte 20. úno 2024, 12:27

dan: Pokud tam někde u vstupu šacuje příslušník PČR, tak ten zákaz zcela nepochybně vynucuje orgán veřejné moci (příslušník PČR). A je už jedno, jestli stojí u vstupu na hrad, nebo do cukrárny, nebo jaké k tomu (ne)má oprávnění... Dotazování je v takové situaci zcela na místě.

Pokud by fízlové někoho vyváděli z kina jen kvůli porušení návšť. řádu kina (aniž by páchal přestupek, nebo jiné protiprávní jednání, což tipuju, že asi i nastalo, jinak si nedovedu představit, jak by se o tom kvéru někdo dozvěděl...), tak by to byl exces (pokud to kino zrovna nebylo chráněným objektem ve smyslu § 48 zákona o policii). Nic takového jim zákon neukládá, ani nedovoluje. To má pro kino vykonávat sekuriťák.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 764

Příspěvek#988 » úte 20. úno 2024, 14:19

Definice orgánu veřejné moci: „státní orgán, územní samosprávný celek a fyzická nebo právnická osoba, byla-li jí svěřena působnost v oblasti veřejné správy“.

Správa PH je příspěvkovou organizací Kanceláře prezidenta, která zajišťuje správu majetku a výkonu služeb ve prospěch Kanceláře prezidenta republiky (orgán veřejné moci). Uvidíme co odpoví, když tak se obrátím přímo na Kancelář prezidenta. :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#989 » úte 20. úno 2024, 14:31

Ono to s těma orgánama je složitější.
I obyčejná základka má určitou působnost v oblasti veřejné (státní) správy (zákon 561/2004 Sb.).
Až půjdu dneska z práce, tak se tam stavím zeptat, kde si můžu odložit 8-)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 764

Příspěvek#990 » úte 20. úno 2024, 15:00

JJ, právě proto jsem tam jasně ten odkaz zmínil a počkám na odpověď.
Takže večer budeš v hlavních TV zprávách? :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů