Kde nelze nosit zbraň

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » pát 15. srp 2014, 20:00

Zdravím, mám ZP, zbraň i opaskové pouzdro na nošení. Dnes jsem byl se zbraní na procházce, a napadlo mě, jestli jsou místa, kam s ní nesmím, i když mám ZP sk. E. Vím, že zbraň nesmím nosit na lidová setkání, sportovní akce a jiné události.

Ale co třeba obchodní centrum, MHD, a podobně?



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#2 » pát 15. srp 2014, 20:01

nosit skrytě všude a basta fidli :twisted:



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#3 » pát 15. srp 2014, 20:13

musíš se řídit podle zákona jak o zbraních tak i ostatních - třeba určitě nesmíš do budov soudu věznic a dalších

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#4 » pát 15. srp 2014, 20:49

Takže třeba to obchodní centrum, vlaky, autobusy, a podobně jsou v pořádku?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#5 » pát 15. srp 2014, 21:35

Ano. Pokud je tam nějaké omezení v podobě samolepek, pak to nemá závaznost žádného právního předpisu a jedná se pouze o soukromoprávní záležitost.
Dalo by se to vykládat jako nesouhlas vlastníka nemovitosti s držením (nikoliv nošením; toto právo vyplývá ze zákona) a případné porušení nemůže být postiženo žádnou smluvní pokutou.



Matt_CZE
Příspěvky: 101

Příspěvek#6 » pát 15. srp 2014, 22:07

Co se týče soudů atp.... Pamatuju se, že dříve jsem u sebe nosíval malý nůž, když jsem byl na podatelně u soudu, pochopitelně ho našli na RTG, tak jsem ho nechal na vrátnici a dostal jsem číslo s tím, že si ho mám pak vyzvednout. Ale hádám, že takhle sdílní a ochotní s mojí CZ nebudou, co? :lol:



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#7 » pát 15. srp 2014, 23:51

Některé instituce jsou vybaveny na úložky, jiné nikoli... Včetně soudů apod. Tak asitak...

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#8 » sob 16. srp 2014, 06:40

Díky za odpovědi :-)

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#9 » sob 16. srp 2014, 08:32

K těm samolepkám.. v bance i jinde je přeškrtnutý i telefon a beru to jako zdvořilou žádost abych v bance nerušil telefonováním a u přeškrtnuté zbraně to beru jako prosbu abych ji nevytahoval. Zbraň nosím všude a to mě občas povinnost zavane i do škol. Pokud nosím skrytě, tak nevím proč by měl být problém. Ano do budovy soudu to nejde a od jisté doby zrušili v Ostravě úschovnu zbraně, tak pokud už tam musím (naštěstí ne moc často), risknu to a nechám ji na těch pár minut co jdu na podatelnu v autě a to tam nechávám i Victorinox.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#10 » sob 16. srp 2014, 08:58

Přesně tak, ty piktogramy znamenají - nepoužívat, ne nevnášet. Co se týká soudu, pokud tam jdu na výzvu, třeba jako svědek, klidně bych si zbraň vzal s sebou.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#11 » sob 16. srp 2014, 10:40

Preskrtnuty pes znamena nepouzivat psa?



setapouch
Příspěvky: 16

Příspěvek#12 » sob 16. srp 2014, 11:25

Dal jsem si do Googlu OC (jako obchodní centrum) a na prvním výsledku jsem kouknul do Návštěvní řádu (http://www.centrumchodov.cz/W/do/centre/navstevni-rad):
Ve vnitřních prostorách objektu není zejména dovoleno / je zakázáno:
...
› vnášet ... zbraně

Pokud provozovatel vnášení zbraní zakazuje, pak, podle mého, u něj nosit zbraň nelze.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#13 » sob 16. srp 2014, 11:41

Tak ji tam nenos, je to tvoje volba.

Dokud mne nebudou při vstupu šacovat detektorem, tak nosit budu. Až začnou detektorem šacovat, přestanu tam chodit.

Naposled, když jsem v bance vybíral 600tisíc, tak jsem na to ředitelku dopředu upozornil a neměla s tím problém.



setapouch
Příspěvky: 16

Příspěvek#14 » sob 16. srp 2014, 11:47

Opravdu je nutné dodržovat jen ty předpisy, které jsou vynucované?
A je zajímavé, že v každé internetové diskusi se najdou internetoví miliardáři.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#15 » sob 16. srp 2014, 11:52

Souhlasím s PETRX. Bezzbraňové zóny jsou někde vynucované a nejvíce se v nich střílí po neozbrojených co tyto hloupé předpisy dodržují. A SETAPOUCHU, závistivé kecy o miliardářích si odpusť, ano?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante, shitykitty a 20 hostů