Kde nelze nosit zbraň



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#841 » pon 17. led 2022, 14:02

Pravidla určuje ten, komu to říká pane.
Odebrat samozřejmě nemůže, ale zakázat vstup se zbraní může. Pokud je to soukromý subjekt (i Krajská zdravotní nejspíš takový subjekt je), pak si může pravidla určit jak chce. Na elektrárnu se taky se zbraní bez povolení nesmí, hrozí 20.000,- pokuta a zákaz vstupu.
Pokud je to úřad, je to jiné. Majitel jsme my. Takže jim postup nařídil zákon.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#842 » pon 17. led 2022, 15:16

@jirkacv, je to ruzne, I procedury se lisi, I trezory, nekde myslim by mohl byt I kapacitni problem (vic lidi se zbr. a nemaji kam to dat)
A nebyl jsem vsude...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#843 » pon 17. led 2022, 15:42

Většina soudů nechala zřídit u vstupu či poblíž vstupu trezory s certifikací pro krátké zbraně. Dříve měli jen bezpečnostní schránky na úschovu nožů a podobných. Palné zbraně byly problém, někde to neochotně ukládali do trezoru se zbraněmi justiční stráže. Někde neexistovalo a zbraň tak musela zůstat v autě, což je samozřejmě špatně. Dneska s tím počítají a není problém, jen je s tím spojena administrativa, takže nakonec k soudu stejně radši nenosím, pokud tam nejedu na více dní. Na úřadech jsem se setkal s tím, že raději zrušili zákaz vnášení zbraní, aby nemuseli řešit trezor.



Peekay
Příspěvky: 7

Příspěvek#844 » úte 18. led 2022, 09:25

Čaute, oživuji téma hrad.
Máme totiž judikát, že se jedná o veřejné prostranství a novelu o zbraních resp. § 29a
Myslím tedy. že není důvod proč by nás policista neměl pustit pokud se prokážeme ZP, uložení totiž neumožňují.
Viz https://www.hrad.cz/file/edee/2019/07/i ... lidkam.pdf

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#845 » úte 18. led 2022, 10:12

To je sice hezké, ale vzhledem ke kreativitě, s jakou si Hrad vykládá zákony, bych se vůbec nedivil řešení, kdy vlk má možnost se nažrat a koza zůstane celá. Např. "Do areálu Hradu je vstup se zbraní zakázán. Pokud si přejete zbraň uložit podle zákona, místo k tomu určené je na zámku v Lánech (který také patří Kanceláři prezidenta republiky").

Nehledě na to, že na místě se s tebou policista vůbec nebude dohadovat.



Peekay
Příspěvky: 7

Příspěvek#846 » úte 18. led 2022, 17:06

Nj, vítejte v ČR roku 2022 - zákonem právo vstoupit máte, ale nikdo se s váma bavit nebude a stejně vás nepustí. V týdnu jdu do Prahy, tak to stejně zkusím ;)



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#847 » stř 19. led 2022, 07:32

@Peekay pak dej vedet, jak to dopadlo. Taky uz jsem na to myslel



Viktor Š.
Příspěvky: 1

Příspěvek#848 » stř 16. úno 2022, 17:47

Peekay píše: . . . V týdnu jdu do Prahy, tak to stejně zkusím ;)


Proběhl pokus?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#849 » úte 31. kvě 2022, 20:50

Snazim se dohledat kde je v soucasne verzi zakona je popsano kam se smi a nesmi nosit. Ja znam tu obecnou interpretaci, ze jenom urady a ze musi poskytnout moznost ulozeni atd.

Dostal jsem pozvanku na ocenovani (coz podle me znamena neverejna akce a tudiz se na to nebude vztahovat §60), ktere bude probihat na krajskem urade. Tudiz teoreticky rovnice by mela byt jednoducha ze bud maji ram a trezor a nebo to nikdo neresi. Nicmene rad bych si to nastudoval.

Mel by prosim nekdo po ruce link se znenim zakona?



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#850 » stř 1. čer 2022, 05:40

Nosím skrytě všude. Tím myslím úplně všude. Je jen pár možnosti.
a: Buď si toho nikdo nevšimne a vše je v pořádku. (V létě je to horší, ale dá se)
b: Někdo si toho někdo všimne.
1: slušně mě upozorní, že si to zde nepřeje, a já to a ním slušně vyřeším. Předpokládám, že bych prostě odešel.
2: Potichu zavolá výjezd, který doufám bude jednat s rozvahou a vyřeším to pak v klidu s nimi. Klidně i na zemi v poutech.
3: Začne panikařit a v tom případě si výjezd zavolám sám a zkusím to s nimi vyřešit v klidu ještě po telefonu.

Osobně doufám v přetrvávající a), doufám v b1), b3) by mě vyloženě nasralo a b2) věřím že si náležitě užiju :)



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#851 » stř 1. čer 2022, 07:43

koudak píše:Mel by prosim nekdo po ruce link se znenim zakona?
Je to v § 29a ZoZ. Krajský úřad zřejmě JE orgánem veřejné moci.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#852 » stř 1. čer 2022, 07:47

Chápu to dobře tak, že pokud OSM není schopen umožnit uložení, pak nesmí zakázat?
Já vím, není tam kde musí umožnit (příklad Hrad -> Lány).



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#853 » stř 1. čer 2022, 08:07

Já to chápu tak, že nesmí být neschopen - akorát v zákoně není sankce při nedodržení.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#854 » stř 1. čer 2022, 08:18

Je tam "Pokud orgán veřejné moci vynucuje ...", takže to připouští i situaci, kdy na radnici v Horní Dolní ten trezor prostě nemají, pak nic vynucovat nesmí.
Ta sankce je tam trošku skrytá. Úřad mě nepustil dovnitř, tím mi vznikla škoda a já požaduju náhradu ... Těch sporů ale asi moc nebude.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#855 » stř 1. čer 2022, 08:36

Piggy píše:
koudak píše:Mel by prosim nekdo po ruce link se znenim zakona?
Je to v § 29a ZoZ. Krajský úřad zřejmě JE orgánem veřejné moci.

Krajsky urad podle me rozhodne je organ verejne moci. Tudiz proste pokud tam nosim a nemaji ram tak nejspis nikdo nic neresi. Diky za nasmerovani.

Sankce vuci uradu, ze chce vynutit neco k cemu by nemel ty prostredky (= trezor pro odlozeni)? No v takove situaci ja s nima urcite nic resit nebudu. To beru tak, ze proste me tam nepustili a to je jejich chyba ne moje :).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů