Nákupní povolení pro zbraň kategorie "B"

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#301 » stř 10. čer 2020, 17:39

mbem : Myslíš to dobře a i to správně vysvětluješ. Ale zbraně a jejich držitelé nejsou na PČR vedeny pouze v CRZ, takže nějaké jeho hacknutí by v podstatě nemělo vůbec ničemu vadit.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#302 » čtv 11. čer 2020, 07:10

marinakus: Jasně, to rozhodnutí by měli mít policajti ve spise. Ale je tak nějak moje úchylka představovat si vždy to nejhorší. A představit si, že po 15 letech se spis někam zašantročí a státní správa bude chtít po mě dokladovat to, co má sama vědět... to mi zas nedá tolik práce. Kdo sleduje černé ovce na čt1, viděl tam teď nedávno dvě paní, které musely ČSSZ prokazovat desítky let staré zaměstnání, jinak jim krátili důchod (zájemci si vyhledají pod frází ztráta odpracované doby). Proto mám občas, zvláště ve vztahu ke státu, někdy až paranoidní doporučení. Patří mezi ně i zásada "všechny dokumenty, zejména ty s razítkem, archivovat" a "z každého kontakt se státní mocí pořídit alespoň audio nahrávku". Většině lidí to nikdy k ničemu nebude a je to jen dobře. Některým to bude připadat přehnané, dokud se sami nespálí. A někomu to třeba i někdy pomůže, když na mě v tomto dá. :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#303 » čtv 11. čer 2020, 07:25

mbem : Tys mě nepochopil. CRZ není jediná elektronická evidence, ve které se vedou zbraně a jejich držitelé.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#304 » čtv 11. čer 2020, 07:29

Jak se tedy vede evidence? - zajímá mě to spíš ze zajímavosti (popravdě taky patřím k těm, co si NP archivují, i když ve složce na PČR mají kopii).



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#305 » čtv 11. čer 2020, 07:43

Tady to vypadá, jakoby nikdo neměl průkaz zbraně. A spekulovat, jestli vznikne pochybnost při havárii etc CRZ, zda povolení bylo k držení či nošení (vlastnění beru tak nějak automaticky, pokud mám na sebe PZ), to bych asi neřešil - lidé mají povolení pouze k držení zbraně pouze pokud z nich nemohou střílet, tj. v případě zbraní bez platné zkušebny. Počet zbraní se zkušebnou, na které existuje pouze povolení k držení se bude dle mého názoru blížit nule (no tak ok, možná u majitelů ZP pouze skupiny A, a těch bude taky jen pár).
Čili, jediné, k čemu je NP užitečné a stojí za uschování je pro nošení cizí zbraně.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#306 » čtv 11. čer 2020, 08:12

Mbem: ze ma CSSZ v agende bordel je vseobecne znamo. Spousta lidi co znam a podnikaji na vedlejsak jim rok co rok musi dokladat ze jsou zamestnani, protoze to "v systemu nevidi".

Pardon za off topic.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#307 » čtv 11. čer 2020, 08:35

kolemjdoucí: tys nikdy nic neztratil, nikdo tě neokradl a nebo tě nikdy nepotkala katastrofa při které jsi o PZ přišel? Šťastný to člověk. Jak chceš pak dokázat, že to máš legálně?



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#308 » čtv 11. čer 2020, 09:01

Ale jo, ale to by ta katastrofa musela nastat dvojmo, tj. musel bych ztratit PZ a zároveň by muselo dojít k havárii CRZ. Což je imho natolik nepravděpodobné, že to nemusím brát v potaz. Kromě toho to mají policajti papírově, takže - neřeším.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#309 » čtv 11. čer 2020, 17:30

Tvůj boj.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#310 » čtv 11. čer 2020, 18:32

Jak Ti v tomto pripade nasobne ztraty informaci pomuze nekolik let stare nakupko vystavene na univerzalni samonabijeci pistoli?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#311 » čtv 11. čer 2020, 18:47

Takže odvolávám, co jsem odvolal a přiznávám, že jsem uvedl ne zcela pravdivou informaci. Myslel jsem, že je pořád vše v původním stavu krátce po zavedení CRZ. Policisté už skutečně zadávají údaje pouze do CRZ. Jestli se přenášejí do původní evidence v ETŘ (policejní systém) mi nedokázali odpovědět. Každopádně by měl být CRZ natolik zálohovaný (a já myslím, že patřičnými složkami i sledovaný), že by jeho případné hacknutí neměl být problém. Nakonec jistotu funkčnosti systému potřebuje především vrchnost. Když zmizí údaje o zbrani a držiteli, co si na mě kdo vezme?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#312 » čtv 11. čer 2020, 19:04

Sem tam při registracích, kydž jsem se náhodou ochomítal v jejich kanceláři, jsem si všiml, že u nás vedou ručně psanou knihu, kam postupně dopisují jméno, ZP, zbraň a výrobní číslo, jednoduše podle data a jak kdo registruje po sobě, ale nevím, jestli je to aktivita jen mého oddělení nebo předepsaný postup (nebo jestli to ještě vůbec funguje).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#313 » čtv 11. čer 2020, 19:16

Střelec : Právě. Ono se to dost v poslední době po zavedení CRZ měnilo. A to někdy i postupně. Právě v té správní policejní zóně. Taky jsem měl před tím papírové knihy, které už zaplaťpánbůh vést nemusím. Pro prodejce je po úvodních poměrně strašlivých peripetiích CRZ vyloženě výhoda.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#314 » čtv 11. čer 2020, 19:43

Vsechny nakupka si skenuju a ukladam bokem (a ne, to kde to mam ulozeny nikdo nehackne). Stejne tak vsechny faktury od nakupu zbrani. Uz jenom podle dat bych to umel dolozit aspon nejak.
Nemyslim si, ze by nastala nejak kompletni katastrofa, co by vsechno znicila.

Edit : Nase oddeleni PCR si bere vyuzity nakupka zpet.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#315 » čtv 11. čer 2020, 22:45

Zase a znovu - nemá to žádný právní podklad, seberou ti TVOJE nákupko. Víceméně je i nesmysl tam s tím nákupkem při registraci vůbec chodit. Na registraci žádné nákupko papírově není potřeba.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: 311_Mart a 12 hostů