Nákupní povolení pro zbraň kategorie "B"



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#316 » pát 12. čer 2020, 05:24

Každopádně, když si fotíš nákupko, tak si nefotíš "záznam v CRZ", ale "záznam v evidenci správních rozhodnutí", takže případná nefunkčnost CRZ s tím imho nebude souviset. Správních rozhodnutí různého druhu vydává policie určitě fůry a dost pochybuju, že by veškerá správní rozhodnutí byla pod-agendou vedenou v CRZ. Kromě toho, kdo si přebíral nákupko tak určitě podepisoval odvolání, takže je tu "papírový backup" všech rozhodnutí. Kdo jste si vyžádali nákupko přes datovku tak víte, že vám dorazil sken listiny.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 331

Příspěvek#317 » pát 12. čer 2020, 15:53

Nevíme. Dorazilo standardní PDF (nikoli scan) digitálně podepsané. Sdružení, 10/2019.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#318 » pát 12. čer 2020, 17:40

promiňte OT: ono se dá skenovat přímo do .pdf a pak digitálně podepsat. Existují i jiné cesty.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#319 » čtv 13. led 2022, 11:17

Ahoj, řešil jsem NP před datovku, vše v pohodě, zdarma, do pár minut, doporučuji. Dokument došel v PDF a byl digitálně podepsán. Chápu, že když půjdu do krámu, že to uvidí v CRZ, ale jak pozná prodávájící, že je to platné, resp. že jsem si nezbastlil vlastní v editpdf - jasně, že bych to neudělal, ale spíš kdybych někdy něco prodával v budoucnu já, mám někde jeho nákupko možnost ověřit např. v sobotu bez přístupu do CRZ? Děkuji.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 861

Příspěvek#320 » čtv 13. led 2022, 11:23

Můžeš trvat na autorizované konverzi, tzn. že si ho kupující nechá vytisknout a ověřit na Poště nebo na obecním úřadě.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#321 » čtv 13. led 2022, 14:54

Ale ani to neznamená, že už je použité. Jenom dostaneš ověřenou kopii, tzn. ověření pravosti.



cipis
Příspěvky: 2096

Příspěvek#322 » čtv 13. led 2022, 15:12

Jako prodávající nemáš žádnou povinnost ověřovat platnost nákupního povolení. To je starost a problém kupujícího. Ty prodáváš v dobré víře, viděl jsi zbroják/občanku a máš číslo jeho nákupního povolení a to stačí, více není potřeba.
Proč bys jinak někomu prodával zbraň, když mu nevěříš?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#323 » čtv 13. led 2022, 15:44

Tardis: stejně tak to nejsi schopný ověřit ani v papírové podobě za 200 Kč. Zbastlit stejně vypadající papír můžeš tak jako tak a razítko si za 500 Kč můžeš nechat taky vyrobit.
Je to jak píše cipis. Platnost NP je problém kupujícího.



JirkaCV
Příspěvky: 1510

Příspěvek#324 » čtv 13. led 2022, 19:02

U prodeje se má za to, že právní odpovědnost je na tom, kdo potvrzení předkládá. Nikdo z nás není schopen ověřit jeho platnost. Stejně tak se jednoduše dá zfalšovat ZP - je to jenom kus papíru zatavený do fólie (práce na 15 minut).
Podle všeho to tak vnímá i PČR a soudy při případném průšvihu.
Když jsem kupoval, prodejci stačilo na otázku "Máte nákupko?" odpovědět "Ano". Jasně, viděl to v CRZ, ale to až po tom, co jsem zbraň zaplatil a převzal.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#325 » čtv 13. led 2022, 19:24

Když je NP použité, tak už není v ČRZ volné.

Já ho ani netiskl, paní si ho našla v počítači a vytiskla mi šedivák a šel jsem registrovat. Nedělejte z toho zbytečnou vědu.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#326 » pát 14. led 2022, 12:27

@Tardis

Ověřit podpis umí třeba Adobe Reader nebo 602 Signer (myslím, že i v bezplatné verzi). Takto třeba vypadají výstupy z toho Signeru:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



memorex01
Příspěvky: 12

Příspěvek#327 » stř 7. zář 2022, 07:52

zdravim, byl jsem podat zadost o vydani ZP, k memu prekvapeni mi prijde info o tom ze je pripraven doporucenou postou (pritom by stacil telefonat) ale dejme tomu.
Nicmene nekolikrat me upozornili ze si jiz mohu zazadat o nakupni povoleni (i pres datovku) s tim ze jen napisu ze ZP mam v procesu vydani a pak mi to daj vse naraz. Ma s tim nekdo zkusenosti? Ma to vibec smysl kdyz nakupko je pak pres datovku otazka par dni?
diky

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 517

Příspěvek#328 » stř 7. zář 2022, 08:07

Očividně ti někde nákupko bez ZP dají a jinde ne. Já bych to nekomplikoval. Došel pro ZP a pak už co jde datovkou.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#329 » stř 7. zář 2022, 09:20

Pokud mu to nabízí rovnou ke zbrojáku, tak proč nevyužít. Jedna návštěva, jedno úřadování ...

A pak má rok na nákup položky pistole samonabíjecí ....



cipis
Příspěvky: 2096

Příspěvek#330 » stř 7. zář 2022, 09:25

To se přece dávno už nedává ...
Stačí zbraň kategorie B, žádná pistole, puška, brokovnice, revolver apod.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů