Nákupní povolení pro zbraň kategorie "B"



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#346 » úte 25. říj 2022, 15:06

Dotaz ale zněl, zda si můžu zažádat současně o vydání ZP i o nákupko. Ano, můžu.
PS: Než jsem příspěvek upravil, měl jsem tam docela blábol.



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#347 » úte 25. říj 2022, 18:54

Zdravím, nemá někdo prosím zkušenost s tím, zda se na nákupko na zbraň kategorie B dá pořídit hlavní část zbraně (konkrétně závěr)?

Pamatuji se, že dřív když jsem kupoval hlaveň, tak muselo být nákupko specificky na hlaveň pistole samonabíjecí, ale teď po novu, když se už nemusí uvádět konkrétní typ zbraně kategorie B si nejsem jistý.

Díky za případné rady.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#348 » úte 25. říj 2022, 18:56

nimha píše:Panove, lze tedy dnes soucasne zadat o ZP a nakupko?
Driv to slo, ted mi nekdo rikal, ze uz ne.

Datovku nemam, pujdu osobne, a rad bych si tak jednu navstevu prislusneho utvaru usetril...

Vzhledem k tomu, že na žádost o nákupko píšeš číslo zbrojáku, tak si nejsem jist, jak by sis to představoval udělat. Jediné, co mě napadá, že by ti někdo z OSZBM chtěl vyjít vstříc.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#349 » úte 25. říj 2022, 18:59

Před rokem 1995 se napřed vydalo nákupní povolení, a teprve potom zbrojní průkaz, který už byl napsán na tu konkrétní zbraň a v ZP byla ta zbraň zapsána.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#350 » úte 25. říj 2022, 19:10

settra: to, že dnes údaj o typu zbraně není povinný neznamená, že ho tam nemůžeš napsat.
I kdybys to nechal prázdné, tak obchodník spotřebuje konkrétní NP na hlaveň. Takže zbraň už na něj pak stejně nekoupíš

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#351 » čtv 27. říj 2022, 09:31

Ja az tam pristi tyden pujdu se zadosti o vydani ZP, tak uz si predchystam zadost o nakupko a zeptam se. Maximalne to odmitnou, to se nic nedeje. Ze je tam cislo ZP vim, to by tam museli dopsat oni.

Dam pak vedet, jak jsem dopadl.



Nat-e
Příspěvky: 3

Příspěvek#352 » čtv 27. říj 2022, 14:55

Mně řekli, že si tam nákupko můžu klidně nechat, ale dají mi ho zpět spolu se zbrojákem a dovyplním číslo ZP. Urychlit se tím teda nic nedá. Bylo to letos v dubnu.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#353 » čtv 27. říj 2022, 15:18

Zákon říká něco jiného. Číslo ZP znají dřív, než žadatel.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#354 » sob 29. říj 2022, 23:19

Nat-e da se tim urychlit napriklad to ze prukaz i povoleni jsou pripravene najednou a obe zadosti jsou podane najednou. Ne vsude/vzdy je nakupko na pockani.
V Praze to standardne podat lze najednou.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#355 » stř 2. lis 2022, 15:09

Tak jsem zpět z "příslušného útvaru policie" (Praha, ul. Sdružení).

Nákupko vydají až po vydání ZP, nicméně prý obratem - při předání ZP (takže je to vlastně časově i co do počtu návštěv totéž, jako kdyby šlo žádat o nákupko už se žádostí o vydání ZP).

Nicméně pozor - pokud si na nákupku v části "důvod žádosti" mj. zaškrtnete i sekci "provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti" (sk. A ZP), tak vydání nákupka trvá 14 dní. Pokud se omezíte na "uskutečňování sportovní, lovecké kulturní a jiné zájm. činnosti..." (sk. B, C) a/nebo "ochrana života, zdraví a majetku" (sk. E) - já mám A, B, E - tak je nákupko vydáno hned. Důvod, jak jsem to pochopil, jsou nějaké další lustrace... Nemám problém u mé první zbraně to A oželet, bude to běžná pistole, nicméně trochu vzadu v hlavě mě tlačí lehce paranoidní představa, že jednou začne EU zbraně od lidí sbírat a u toho muzejnictví je tam asi největší šance, že by zůstaly...

BTW, vydání ZP je v Praze měsíc, to jsem čekal rychlejc...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#356 » stř 2. lis 2022, 15:11

pošli to datovkou, nemusíš nikam chodit a můžou si s tím hrát klidně těch 30 dní.
edit: BTW mně nákupko na muzejnictví po tom, co mě vyzvali k doplnění a já jim na oplátku poslal stanovisko MV, vystavili hned druhý den. Přes datovku samozřejmě

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#357 » čtv 3. lis 2022, 14:50

No jo, datovku nemam.

A co vlastne s tim muzejnictvim maji za problem, ze to tak trva? A co k tomu uvadi MV?

Mimochodem, kdyz o tom tak premyslim, k cemu se tam ten duvod zadosti vlastne vyplnuje, kdyz v prukazu zbrane nic takoveho pak uvedeno neni, a co kdo muze delat se zbrani plyne implicitne ze zakona a skupiny ZP drzitele zbrane, uvedene v ZP, ne?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#358 » čtv 3. lis 2022, 17:43

Krok 1, pořiď si datovku :lol:

Mají problém s tím, že jejich systém to neumožňuje udělat na jedno kliknutí a mají s tím pakárnu. A znáš to, nejdražší tekutina na světě je policajtskej pot. MV k tomu uvádí, že to jde. Tedy kombinace A+B+E.

Nemusíš to tam vyplňovat. Jak píšeš, co můžeš dělat se zbraní definuje typ ZP a povolení vlastnit, držet a nosit. Zbytek je skutečně irelevantní. Otázka je, jestli se chceš v něčem omezovat jen kvůli lenosti úředníka, když na to ze zákona máš právo. Ale jestli se s tím nechceš drbat, tak se na to klidně vyser



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#359 » čtv 3. lis 2022, 17:46

U nás na OSZBM je a vždy bylo "muzejnictví" bez problémů a potvrzuji, že jediná složitost je v tom, že to tam musí dopsat ručně, ptal jsem se na to.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#360 » pát 4. lis 2022, 09:38

Tak ona netvrdila, ze A+B+E nejde, ale ze by to vystavili za cca 14 dni, kdezto jen B+E by dala na pockani (a dalsi navstevu, bo datovku fakt nechci :).

Hezka motivace, ze? :-)

No, pokud je to A (v kontextu, ze uz budu mit tu zbran na B+E) k nicemu, tak asi pujdu cestou nejmensiho odporu a vystacim si s tim B+E.

Jedine, kde by snad nekdy mohl byt teoreticky problem je, ze by vyrazne zprisnili legislativu a zbrane od lidi posbirali a nechali jen v rezimu muzejnictvi, ale pochybuju, ze kdyz by k necemu takovemu uz doslo, ze by tam nechali takovou diru a bezne moderni zbrane by lidem doma nechali...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů