Nákupní povolení přes datovou schránku

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#496 » stř 20. dub 2022, 18:34

Nadále jen o podání přes datovou schránku. Na zkušenosti s jednotlivými útvary jsou témata jinde.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 766

Příspěvek#497 » čtv 21. dub 2022, 09:34

OSZBM Chrudim, vše přes datovku, včetně vyjimek A-I bez problémů, vyřízení 2-3 dny

Podání proběhlo ihned, ověřoval jsem zda to proběhlo. Kvůli upřesnění volali zpět. Výhodou je opravdu rychlé a bezplatné podání.

Edit: Peggy: omlouvám se, připomínku jsem četl až po odeslání

Tohle je v pohodě, šlo hlavně o předchozí tři. Peggy



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#498 » sob 28. kvě 2022, 21:23

Ahoj neni to sice NP, ale jde podat přes datovku i šedivák?
Nejde mi o peníze a vím, že tak jako tak se na oddělení půjdu se zbraněmi ukázat, ale rád bych si tak protahnul 10 denní lhůtu (ne o moc), protože mám příslušné odděleni poněkud daleko od aktuálního bydliště.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#499 » sob 28. kvě 2022, 21:55

Ano, jde samozřejmě, úřední podání jako jiné.
Lhůta je splněná tím odesláním, takže pak klidně počkej, až se budou zajímat. Možná to budou zkoušet, že jsi to prošvihl atd., tak bacha na to.
Už jsem to tak udělal 2x, poprvé výše uvedené, podruhé naopak velice vstřícné jednání (domluven termín mimo dobu).



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#500 » ned 29. kvě 2022, 07:27

A jak je to s kolkama, když se pošle šedivák datovkou? Platí se při vyzvednutí?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#501 » ned 29. kvě 2022, 08:56

... není platba není PZ, dokud nevidí částku na učtu, neudělají nic, OSZBM Praha 5. Zda to je pravidlem všude nevím.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#502 » ned 29. kvě 2022, 09:50

Na to se tazatel neptá. Číslo účtu i způsob placení je uveden u kontaktu na místně příslušný odbor. Na P4 to je uvedeno třeba takto:

BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY - Bankovní účet: 3711-33524011/0710 CZK
Aktuální údaje pro bezhotovostní platby správních poplatků na odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál KŘP hl. m. Prahy.
Variabilní symbol: fyzická osoba - rodné číslo bez lomítka
právnická osoba - "88IČO" bez mezery (za číslo 88 psát IČO právnické osoby)
V případě nejasností kontaktujte příslušný útvar Policie ČR (správní orgán).



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#503 » ned 29. kvě 2022, 20:46

Pozor, ty účty mají různá oddělení různé.

Nedělat nic nemohou, musí vyzvat k doplnění. Tj. k platbě a k ukázání zbraně. Nicméně doručením do schránky je splněna lhůta. Pak už je to jen o tom, jak chce rychle člověk průkaz zbraně.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#504 » ned 29. kvě 2022, 21:05

Napada me: resil nekdo takhle odhlaseni zbrane? Poslani sedivaku pres datovku?
Tam mi totiz o to, kdy vratim PZ, fakt nejde. Idealne bych ho tam vzal 'priste' (teda v ramci moznosti, idealne bych ho rozstrihl sam a cau).



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#505 » ned 29. kvě 2022, 21:56

Vím, že je to trochu OT, ale abych nevytvářel zbytečně nové téma - řešil někdo podání žádosti o vydání nového zbrojního průkazu po skončení platnosti dosavadního zbrojního průkazu přes datovku?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#506 » ned 29. kvě 2022, 22:01

Naposled, dyž jsem podával žádost o NP datovkou, tak mi pak volali kvůli nějakým upřesněním. Myslím, že by volali i abychom se domluvili na dalších postupech, jak píšete, třeba vrácení PZ, nebo tak něco.

Po skončení platnosti ZP si udělej nový. Prodloužení (výměna za nový) se provádí PŘED skončením platnosti stávajícího!



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#507 » ned 29. kvě 2022, 22:39

Ano, odhlášení jsem prováděl též, 2x ... Prostě to pošlu datovkou a v poznámce, že průkaz vrátí nový majitel. Stačí mu k tomu dát plnou moc.
Anebo poslat poštou.



Kralupy1
Příspěvky: 2

Příspěvek#508 » pon 6. čer 2022, 12:10

KŘP Středočeský kraj - dnes v 9:41 podáno / 11:26 jsem obdržel povolení do datovky



Mr.Scully
Příspěvky: 13

Příspěvek#509 » úte 14. čer 2022, 10:13

KŘP Plzeňský kraj - byl jsem včera osobně s kolkem v úředních hodinách (měl jsem tam cestu, tak proč ne), paní ale krčila rameny "nefungují počítače, nemůžu do nich nic zadat", tak mi po čtvrt hodině došla trpělivost čekat a doma jsem to někdy kolem poledne podal zdarma přes datovku. Dneska v 11 do datovky dorazilo povolení.

Uživatelský avatar
Lubos73
Příspěvky: 6

Příspěvek#510 » stř 29. čer 2022, 10:49

OSZBM Znojmo - jsem čerstvý držitel ZP, NP podáno 28.6. přes datovou schránku, dnes 29.6. v 11:30 přišlo nákupní povolení. Přidám jednu praktickou informaci, formulář jsem vyplňoval a posílal přímo v "interaktivním" pdf a příjemci se správně nezobrazily písmena s diakritikou. Z OSZBM mi volali a doporučili abych příště žádost vyplnil, vytisknul, naskenoval a takto přiložil do datové zprávy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 16 hostů