Nákupní povolení přes datovou schránku



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#301 » pát 23. črc 2021, 11:58

John Galt píše:Výjimka na A-1 střelivo není v CRZ vidět dokud střelivo obchodník nepřevede na zákazníka a to je pozdě, tohle mi tvrdili několik prodejců. Čeká se na úpravu CRZ.

Byl jsem v armed a také po mně chtěl výjimku, že ji nevidí. Měl jsem uložené PDF v mobilu, ale pak jsem s prodejcem koukal do CRZ a nakonec zjistil, že mu to u kupujícího výjimku nabídne, jakmile na něj napíše nákup střeliva A-I. Takže je to pravda. Na druhou stranu mu to umožňuje v tu chvíli obchod stornovat, takže změna CRZ nemusí být nutná. Jen musí nejdříve vyhledat kupujícího v CRZ, zkusit na něj zapsat A-I střelivo, systém mu vyhodí výjimku (anebo nic) a znovu se ho zeptá, zda to chce uložit. Do této fáze to lze stornovat a střelivo neprodat.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#302 » pát 23. črc 2021, 16:35

No tak dneska se mi zrovna stalo to, co popisoval DesertEagle. Obchodník chtěl papírové nákupko, byť jsem ho dostal datovkou (a je v CRZ). Odůvodňoval to tím, že chce mít potvrzení, že jsem ho dostal. Spokojil se s tím, že jsem mu ho přeposlal emailem a on si ho vytiskl. Nevím, jestli existuje nějaký oficiální postup, jak má obchodník postupovat, ale zdá se, že interpretace jsou poměrně volné.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#303 » pát 23. črc 2021, 16:41

Ja sem vcera kupoval zbran s nakupkom v datovej schranke. Prodejce pozadal zbrojni prukaz nasledne nakupko, tak sem otevrel datovku a stahnul nakupko a podal mu mobil. On chce jenom nejake cislo ktere musi zadat.

Mne to vysvetloval Pan v redsix ze i ked obchodnik ma CRZ tak on se nedostane jen tak k udajum. Prej musi zadat cislo zbrojaka a nasledne cislo nakupka inak ho tam nepusti. Protoze aj predajcovia su obmedzeny udajne a nemozu si len tak listovat v informaciach drzitelov zbrani. To by mu stacilo len cislo zbrojaku a mohol by si pozriet ake ma ten clovek zbrane v drzeni. To prej nemuzou. Aj policie chrani nase udaje drxitelu zbrani pred samotnymi predajcami co maji CRZ... mam pocit ze us se opakuju. Ale prej takto to je.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#304 » pát 23. črc 2021, 17:34

risa2000 píše:No tak dneska se mi zrovna stalo to, co popisoval DesertEagle. Obchodník chtěl papírové nákupko, byť jsem ho dostal datovkou (a je v CRZ). Odůvodňoval to tím, že chce mít potvrzení, že jsem ho dostal. Spokojil se s tím, že jsem mu ho přeposlal emailem a on si ho vytiskl. Nevím, jestli existuje nějaký oficiální postup, jak má obchodník postupovat, ale zdá se, že interpretace jsou poměrně volné.

Že by lhůta pro doručení a nabytí právní moci?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#305 » pát 23. črc 2021, 17:45

Lynx: Jestli myslíš nákupka, tak bych čekal, že nákupka, která nebyla doručena (byť třeba datovkou, to v podstatě po 10 dnech je automaticky), nebo nebyla právní moci (pokud bych se nevzdal odvolání), nebudou v CRZ pro obchodníka vidět. Ale to by asi měl vysvětlit někdo, kdo do toho vidí :)

Uživatelský avatar
Susa669
Příspěvky: 18

Příspěvek#306 » úte 10. srp 2021, 13:15

14.7 úspěšné udělaná zoz. 16.7 podaná žádost o vydání ZP. Pán mi řekl: přijďte si tak za 15 min bude to hotové. Zeptal jsem se jestli jako ZP nebo jde něco ověřovat? Řekl ano ZP jdu hned na to. Zeptal jsem se jestli si můžu rovnou požádat o zbraň B, dal mi papír na vyplnění a poradil co kam napsat. Za 20 min jsem se vrátil a vše bylo připravené. Odpoledne jsem koupil zbraň a 19.7 jí jel zaregistrovat. Za 10 min jsem odcházel i s PZ.

Dnes 10.8 cca 13:15 poslaná žádost o výjimku na střelivo A-1. 14:00 mi přišlo schválení. =) Když se chce tak to jde!

Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál - pracoviště Prachatice. - Velká spokojenost



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#307 » stř 25. srp 2021, 17:59

Musim si trochu pobrečet na Sdružení zase - 31.7. (sobota, doručeno tedy 2.8.) dvě žádosti o nákupko přes DS, dneska odpoledne (tzn. po 23 dnech) dorazilo první. Druhé si asi na truc ještě počká. :)



Automas
Příspěvky: 9

Příspěvek#308 » úte 31. srp 2021, 08:04

Zdravim, zrovna jsem absolvoval nákup zbraně bez fyzického nákupního povolení, dokonce ani v datovce jsem ho už něměl, neboť bylo půl roku staré a tam se automaticky maže. Problém to není (ptal jsem se předem u nás na oszbm), vzhledem k tomu, že jsem tam měl povolení jen jedno, obchodník ani nechtěl č.j., přepokládám že v případě vícero platných povolení tam nevidí detaily a č.j. by bylo třeba zvolit.
Jinak u nás na oszbm fyzicky vše na počkání, datovkou obratem v řádu hodin. Vyjímku může tvořit pouze nepřítomnost vedoucí u akcí vyžadujících její podpis. Radši nebudu říkat kde to je :-)



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#309 » úte 31. srp 2021, 09:45

Jen s elektronickým nákupkem jsem už byl v armedu, armorum a wildgame, vždy bez problémů a byl jsem vždy jen požádán o část jednacího čísla pro rozlišení jednotlivých nákupek.
Vždycky si je z datovky stahuju do kompu a dávám na google disk, abych je měl po ruce.
V Brně se až tak rychle nevyřizují, ale vzhledem k tomu, že alternativa je si dvakrát vystát frontu (včera 20 minut před otevíračkou a už asi 14 lidí) a ještě předtím vystát frontu jinde kvůli kolkům, tak je pro ěm přímo šílenost neřešit to datovkou.
Ještě ty PZ by mohli bejt elektronický



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#310 » úte 31. srp 2021, 10:06

Automas: Obchodník vidí jen to že máš nákupko, detail vidí až když na něj prodá zbraň. tedy pokud jsi měl jen jedno, nebyl to problém. Já mívám minimálně 2 do zálohy a pak je problém, že neví na které to dát (pistole/puška).



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#311 » úte 31. srp 2021, 10:17

To už snad za půl roku problém nebude, protože vyprší ta stará povolení, kde se to ještě psalo. Na nových to už není. Takže defacto pak obchodník asi pojede dle data a vezme nejstarší. Takže ani číslo už nebude potřeba.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#312 » pon 6. zář 2021, 19:00

Něco optimistického z Prahy - Sdružení. Dnes jsem tam byl registrovat pušku a udělali mi PZ na počkání (a nebyl jsem zjevně sám).



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#313 » pon 6. zář 2021, 19:37

risa2000: Tyjo, já tam byl minulé pondělí ráno a měl jsem skoro dojem, že mi ho chtěli také udělat na počkání.
Přepážky volné, paní mi řekla ať se posadím mimo, že mě zavolá zpátky. Skoro půl hodiny jsem se už těšil na PZ.. a nic. :) Poštou, zatím nedorazil.

Ale nějak jsem během toho 30 minut čekání zaznamenal, že měli nějaký problém se systémem, tak možná to bylo tím. Jinak nevím, co by tam tak dlouho řešila, zbraň poprvé zvedla cca. po 20 minutách.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#314 » čtv 9. zář 2021, 07:15

Sdružení, aktuální zkušenost: 1.9. přes DS žádost o NP, 7.9. vyřízeno, 8.9. ve 12:00 návštěva oddělení se zbraní, ve 12:15 odchod s průkazem zbraně na počkání. Byl jsem tam sám, ale ráno to bylo prý horší a na počkání to zřejmě nedělali.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#315 » pát 10. zář 2021, 16:20

To je hezky - mne by fakt zajimalo, podle ceho je tam delaji.
Kdyz jsem tam byl, tak tam fakt narvano nebylo (necekal nikdo dalsi) a PZ ani po dvou tydnech nikde.. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Filipes77 a 16 hostů