Nákupní povolení přes datovou schránku

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#541 » pon 10. říj 2022, 11:36

Pokud je máš na stejný typ zbraně, tak si prostě vezmou to první číslo ...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 787

Příspěvek#542 » pon 10. říj 2022, 12:35

Nákupko nikdo vidět fyzicky nechtěl, jen jsem ukázal ZP a podle čísla si CRZ našli nákupko i výjimky.
V mobilu nosím jen výjimku na A-I protože to urychlí nákup, naposledy to ve Vlašimi trvalo 15minut než jim to CRZ zobrazil, tak jsem dostal doporučení ho mít v mobilu. Tam kde nakupuji normálně stačí jen ZP.
Nákupko přes datovku je super, ale klidně stačí ho mít v mobilu. Výjimka taky dělaná přes datovku.
Naskenovaná v mobilu zase tolik nezaberou (jen pro jistotu) vše si ověří přes CRZ.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#543 » pon 10. říj 2022, 13:41

Hele, jak kde. Supra a Brýmová ho vidět chtěli i když jsem měl platné jen jedno NP v CRZ



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#544 » pon 10. říj 2022, 13:47

To nechápu. Přece do CRZ zapisují kompletní údaje o kupujícím i o zbrani a všechno to musí spárovat s platným NP.
Možná nějaký zvyk z minulýho století.



DFly
Příspěvky: 1

Příspěvek#545 » úte 21. bře 2023, 10:19

Dorazil mi přístup do datovky, jakožto podnikatele.
Je možné si přes to vyřizovat nákupko, jakožto běžný občan, nebo potřebuji datovku typu občanská?
Díky za info.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 787

Příspěvek#546 » úte 21. bře 2023, 10:31

Založ si radši i na FO, já mám tři :-D na FO, PFO a jako statutár organizace. Ať v tom není bordel :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#547 » úte 21. bře 2023, 11:49

Jo, FO je na pár kliknutí. PFO k tomu není určená a mohl by se někdo ozvat.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#548 » úte 21. bře 2023, 12:15

Nevím, jak je to dnes, ale v devadesátkách bylo celkem běžné kupovat zbraně k ochraně ŽZM "na firmu" a berňák to uznával.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#549 » úte 21. bře 2023, 12:18

Mně tehdy uznali i odpočet DPH.



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#550 » úte 21. bře 2023, 12:21

Řekl bych, že na to bude třeba licence, ZP nestačí. Ale nevím, netýká se mě to.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#551 » stř 22. bře 2023, 08:49

Ideální je, když už člověk má (musí mít) nějakou DS, tak mít všechny, který může mít. Pak je totiž jasné, že mu mají úřady doručovat jen a pouze skrz DS. Pokud má jen DS PFO, tak přes ní sice může činit veškerá (tedy i ty nesouvisející s podnikáním) podání, ale úřady mají povinnost do ní doručovat pouze v souvislosti s podnikáním. Tedy v případě, že to nesouvisí s podnikáním, by odpověď striktně dle zákona měla přijít papírově. Muselo by se ještě s tou žádosti o vydání povolení výslovně požádat, aby bylo doručováno do této DS PFO. Není ovšem záruky, že tomu orgán vyhoví (i když mě teda nenapadá, proč by neměl).

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#552 » stř 22. bře 2023, 11:09

Zbraně a DPH. Nedávno s kolegy řešeno. Tohle sice šlo, ale před 20 lety. Dle danového poradce by si to teoteticky šlo vydupat, ale spíš do nákladů než do DPH. Nikdo duševně zdravý podobnou hádačku z FU asi absolvovat nechce. DPH ano, ale nákup na firmu což logicky bez licence nedáš.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#553 » stř 22. bře 2023, 12:25

Pred 1/4 stoletim bylo hodne veci jinak. DPH je sice vypalne statu, ale v tomto pripade je zbytecny se nad tim rozcilovat. Tlacit odpocty na krev stylem 'ale ovsem, ze tu ZZR mam v danich, protoze mi slouzi k tvorbe zisku, kdyz podnikam v gastronomii' je zbytecny. Vymeni se urednik na FU a nasledna kontrola a dohadovani akorat prida hrebik do rakve.

DS je vyborna vec, ktera se ma pouzivat tak, aby chranila danoveho poplatnika. Ja osobne ji pouzivam jako prevenci pred dorucenim fikci. A pro sedivak funguje take vyborne. Stran toho, ze obchodnikovi nestaci pohled do CRZ bych se na ne nezlobil, protoze v pripade prusvihu CRZ nemuze ocekavat, ze se za nej stat postavi a bude v tom sam. Na druhou stranu neni problem to poslat do obchodu jako PDF nebo PrintScreen primo z matlafounu a maji to hned v ruce, i kdyby CRZ kleknul.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#554 » stř 3. kvě 2023, 09:50

Téma NP přes datovou schránku už je asi docela vysvětlené, tak jen přidávám čerstvou, moji první, zkušenost z Brna:
- včera (tedy možná už dnes) kolem půlnoci žádost odeslána na Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje (schránka jydai6g, předmět zprávy "Žádost o nákupní povolení zbraně kategorie B pro OSZBM", formulář std. vyplněn)
- nyní dopoledne sednu k PC a v datové schránce mám povolení
Tedy musím říct, čumím, chválím, jsem nadšenej. Dobrá práce KŘP, udělali jste mi radost!

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 787

Příspěvek#555 » čtv 4. kvě 2023, 15:05

OSZBM Chrudim přes KŘ PČR PAK, odesláno včera v 13:39 a v včera 16:17 přistálo v datovce! ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů