Nákupní povolení přes datovou schránku

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#466 » stř 9. bře 2022, 22:23

janparl píše:Ahoj, od podání žádosti jsem měl v datovce schválené NP za dvě hodiny. Palec nahoru.
Trochu mne zaráží, že ačkoliv jsem měl požádáno o nabytí, držení a nošení, tak ve vydaném povolení není uvedené nošení. Já už si nepamatuji, jestli se to vydává až s registrací, nebo je to chyba v procesu.


Jestliže bylo žádáno mj. i o povolení nosit zbraň kat. B a tato část žádosti je v rozhodnutí zcela ignorována, tak je to rozhodnutí vadné. Řádným opravným prostředkem proti vadnému rozhodnutí je odvolání, viz. poučení daného rozhodnutí. Pokud nebude odvolání podáno, nabude rozhodnutí právní moci a opravňuje držitele toliko pouze k tomu, co je v něm uvedeno.

§ 12 píše:(1) Zbraň kategorie B lze nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit jen na základě povolení, pokud tento zákon nestanoví jinak.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#467 » čtv 10. bře 2022, 06:54

Protože se janparl nejspíš práva na odvolání vzdal, jediný opravný prostředek bude znovu zažádat (pouze) o povolení nosit, teď už na tuto konkrétní zbraň.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#468 » čtv 10. bře 2022, 07:23

To by byla velká chyba. Pak by tu byl ještě mimořádný prostředek – přezkumné řízení. Další žádost o povolení pouze nošení je taky cesta.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#469 » čtv 10. bře 2022, 08:13

JirkaCV: on se vzdal práva na odvolání v případě kladného vyřízení žádosti. Pokud žádal o nosit a dostal NP bez nosit, tak to není kladné vyřízení žádosti.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#470 » čtv 10. bře 2022, 08:58

Nejsem právník, ale pokud je v rozhodnutí slovo "povoluje", je to kladné vyřízení žádosti. Pokud by tam bylo "zamítá", to by bylo asi jinak.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#471 » čtv 10. bře 2022, 13:34

Také nejsem právník, ale dle mého jde o kladné vyřízení žádosti jen zčásti.
Nelze se tudíž odvolat proti povolení nabýt a držet (což ani nechce :lol: ), ale proti nevyřízení žádosti o povolení nosit jistě ano.
V praxi by ovšem mělo postačit upozornění na vadu a následně autoremedura.



janparl
Příspěvky: 21

Příspěvek#472 » čtv 10. bře 2022, 13:35

Já jsem koukal do starých příspěvků zde ve fóru, protože podvědomě je mi ta situace povědomá. A opravdu, jsem to již jednou řešil, cca 5let zpátky. Tehdy jsem také zažádal o vše (nabýt, držet a nosit). A stejně jako nyní jsem dostal pouze nabýt a držet. Tehdy jsem volal na oddělení a prý to tady na severu (Děčín) takto je. Tedy že nošení je až v té finální orazítkované verzi, kterou dostanete po registraci konkrétní zbraně. Protože to tehdy opravdu tak bylo, nemám důvod se obávat opaku.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#473 » čtv 10. bře 2022, 13:37

Hehe a když jsme u toho, jde nějak nahlédnout do toho u které zbraně mám registrované co? Že bych si to když tak v rámci prevence prošel a případně doregistroval.



janparl
Příspěvky: 21

Příspěvek#474 » čtv 10. bře 2022, 13:46

Ke každé zbrani máš konkrétní povolení, kde máš vše napsané. Vzhledem ke stavu digitalizace státní správy bych nečekal portál, kde by to šlo zkontrolovat na základě identity občana.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#475 » čtv 10. bře 2022, 13:48

Jakože je při registraci zbraně vydáno další rozhodnutí o povolení nosit? :shock: To zní dost jako divočina, ale co já vím, co všechno je možný na severu... Normálně podle zákona by to mělo dopadnout na jeden pokus nějak takto:

povoleni.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



janparl
Příspěvky: 21

Příspěvek#476 » čtv 10. bře 2022, 13:58

Ja po registraci dostal orazitkovane a vyplněné vše včetně výrobního čísla. Vyzvedl jsem si to spolu s průkazem zbraně.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#477 » čtv 10. bře 2022, 14:26

Ono to dokonce může projít i takto:
povoleni1.png


Já po registraci už nedostal nic. Jenom PZ.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#478 » čtv 10. bře 2022, 14:32

Já tedy jako JirkaCV. Nevidím důvod proč žádat/dostat něco jinak (leda A-I místo B).
Posledně při přhlašování zbraně mělo asi 5 lidí ze 6ti něco špatně a přepisovali to tam jak tatarové a ještě za 200 Kč.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#479 » čtv 10. bře 2022, 19:00

janparl: Když požádáš datovkou o povolení: nabývat, držet a nosit, měl bys datovkou dostat dvě odpovědi. Jedna je povolení nabývat a držet, a druhá je povolení nosit. Obě mají stejná jednací čísla. Pokud jsi to druhé nedostal, tak ti to nevyřídili. Varianta, že ti to vyřídili, ale řeknou ti to, až doneseš zbraň mi přijde dost zvláštní.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#480 » čtv 10. bře 2022, 19:12

Takhle jsem to nikdy nedostal. Vzdycky jedna odpoved, jeden 'papir', na vsechny tri. Praha, Sdruzeni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 14 hostů