Nákupní povolení přes datovou schránku



JirkaCV
Příspěvky: 1553

Příspěvek#646 » ned 12. lis 2023, 12:07

Jinak, poslat mailem prodejci (když na něm trvá) je ideální, to pdf je digitálně podepsané.



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#647 » ned 12. lis 2023, 13:25

antonspelec píše:To se jako vazne nemusi vubec nijak podepsat a staci jen vyplnit udaje v PDF?


Vazne, tim ze se to odesila datovkou tak staci mit vyplneny formular a ten nemusi byt fyzicky nebo elektronicky podepsany. To ze to jde datovkou Te identifikuje jakoze si to poslal ty a ma se to za podepsany.

Rozdil je kdybys datovkou chtel poslat neco co ma mit overeny podpis, tam uz je potreba certifikat (ruzne druhy zarucenych elektronickych podpisu) nebo konverze (na czechpointu) kde ti overi podpis a lejstro ti konvertuji do datove podoby.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#648 » ned 12. lis 2023, 17:15

Prodejce potřebuje znát číslo jednací správného NP, to je jediné, co ho zajímá. Pokud jich máš víc na různé zbraně, tak musíš vědět, které je to správné.
Proto taky na Policii nechtějí, aby se tam psalo cokoliv zbytečně, třeba výrobce, když kupuješ dvě různé pistole samonabíjecí od více výrobců. Oni si to pak přiřadí sami a nekomplikuje se to.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 799

Příspěvek#649 » ned 12. lis 2023, 17:31

stip píše:Prodejce nákupní povolení vytištěné nepožaduje, vidí ho v CRZ po síti. Vytisknout a přiložit ke spisu ho chtějí pouze při přihlášení zbraně na PČR.

PČR nic přikládat nechce. Stačí jen vyplněný šedivák



JirkaCV
Příspěvky: 1553

Příspěvek#650 » ned 12. lis 2023, 18:08

Jak kde, po mě to nechtěli, někde to chtít můžou (třeba došel toner).



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#651 » ned 12. lis 2023, 18:57

Můžou? Myslím, že neoprávněně. Zákon hovoří jasně, jak a s čím se registruje zbraň. O NP tam není ani čárka.



JirkaCV
Příspěvky: 1553

Příspěvek#652 » ned 12. lis 2023, 19:30

No, to jo. Ale jiná situace může být přímo na úřadě.

Já osobně mám svoje práva velmi rád, ale nevynucuju si je tam, kde se mi snaží vyjít vstříc a nemají zrovna na to, mým právům plně dostát.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#653 » ned 12. lis 2023, 20:01

Neděláte z toho trochu zbytečně drama?
Kde je ten zbraňový útvar, kde nejsou vstřícní?

A pokud bych věděl, že to někde potřebují vytisknuté, tak to prostě vytisknu.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#654 » ned 12. lis 2023, 23:04

No je pravda, že se mě policistka zeptala, jestli to nákupko mám, že ho musí přiložit ke spisu. No a já ho měl, tak jsem jí ho dal. Kdybych ho neměl, tak je docela možné, že by si ho vytiskla sama. Tož tak, zbytečné drama to asi bude ....



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#655 » pon 13. lis 2023, 01:48

To je nesmysl, s tím nákupkem. Stejně jak to zkoušeli kdysi dávno, když nebyly datovky, tak to evidentně zkouší i teďka. Ještěže posílám i šedivák datovkou, nemusím se s nimi skoro vůbec bavit, jen jim to pak donesu ukázat a vyzvednout si průkaz.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#656 » pon 13. lis 2023, 19:31

Šedivák jsem ještě nezkoušel... Teď jsem prošvihl příležitost a kupoval kolky... ufff...



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#657 » pon 13. lis 2023, 22:04

Posílám to na účet, tak jak kdysi za nákupko.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#658 » stř 15. lis 2023, 11:12

Tak o nakupko pres datovku zazadano. Diky moc vsem za rady. Jsem zvedav, jak dlouho to bude trvat.

Ovsem to posilani sedivaku datovkou a pak si tam jit rovnou pro hotovy prukaz zbrane s tim, ze kver se ukaze az v ramci toho, to je uz jinej level…mate s tim nekdo zkusenosti v pripade Soukalovy prosim?



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#659 » stř 15. lis 2023, 12:47

Já mám zkušenost na sdružení, že když tam jde ohlašovatel mimo špičku (tedy ne na konci úředních hodin) a použije svůj šarm, tak mu vystaví PZ na počkání, takže posílání šediváku datovkou vyjde nastejno.



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#660 » stř 15. lis 2023, 13:58

stip píše:vystaví PZ na počkání

To jsem třeba na Smícháči ještě nezažil, ani když jsem byl během víc jak hodiny jediný "zákazník" na oddělení. Takže datovkou bych ušetřil cestu i mraky času.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron