Nákupní povolení přes datovou schránku

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#271 » sob 10. črc 2021, 06:19

Ano zákon všichni dodržujeme, ten je bohužel z doby Gustava Husáka, možná spíš z doby Marie Terezie a jede ve vyjetých kolejích. Čísla zbraně a zbran zkontroluje dovozce, celník, čísla zbraně i stav zkontroluje zkušebna, následně i prodejce a kupující. Potom zbran donesu na OSZBM, kde v temné kanceláři bliká poslední svítící zářivka a dostanu otázku: je tam kulový vidět, čísla sedí ? OK, přijdte si za 14 dní ... Ted na drahém kousku udělal CIPař velmi citlivě text výšky snad do 1mm max. Zkušebno děkuji.
Bohužel český, ostaně i bruselský uředník miluje papíry a razítka. Dle hesla z doby minule "pára bere lidem práci" přeci doba elektronická nepřipraví uředníky o práci. ZP i PZ jsou směšné barevné papírky, které pracovnice laminuje na laminovačce z Lidlu. Jako doklad značně bezcenný, který se stejně vždy elektronicky ověřuje. V 21 století, kdy se lidstvo chystá na cestu na Mars bych si představoval ZP jako zápis do OP a PZ přístupné v registru nahlížení jako např. katastr. Potom bych mohl nahlížet, abych se správně zapsal do knihy na střelnici v Horní Dolní.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#272 » sob 10. črc 2021, 09:20

Cetl, nevidel duvod reagovat.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#273 » ned 11. črc 2021, 13:47

Já si zákon neohýbám, ten zákon je pro lidi, takže má být k jejich prospěchu. Že využívám to, co smím, tak je naprosto korektní, ne nějaké tvoje ohýbání. Ti zaměstnanci jsou tam pro nás, ne my pro ně. A oni mají dělat to, co my potřebujeme.
Zajímavé, že rezervační systém třeba na řidičáky nepovažuješ za ohýbání ...
Ale ono to půjde, časem se dopracujeme k tomu, že si naklikáme termín, kdy tedy dorazíme i s tím železem, a dostaneme na počkání vše, co potřebujeme, co si platíme.
Ale rozhodně to nebude díky tobě a tvému přístupu.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#274 » ned 11. črc 2021, 17:35

cipis: Tak to teda děkuju, že vždycky když jsem šel registrovat, tak bez objednání a vyřízeno na počkání během 15 minut na první dobrou.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#275 » ned 11. črc 2021, 18:45

A to je přesně důkaz toho, že když se chce, tak to krásně funguje.

Ale když jsou někde lepli, nemehla a lenoši, tak je vždycky nějaký problém.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#276 » ned 11. črc 2021, 21:48

cipis píše:Já si zákon neohýbám, ten zákon je pro lidi, takže má být k jejich prospěchu. Že využívám to, co smím, tak je naprosto korektní, ne nějaké tvoje ohýbání. Ti zaměstnanci jsou tam pro nás, ne my pro ně. A oni mají dělat to, co my potřebujeme.
Zajímavé, že rezervační systém třeba na řidičáky nepovažuješ za ohýbání ...
Ale ono to půjde, časem se dopracujeme k tomu, že si naklikáme termín, kdy tedy dorazíme i s tím železem, a dostaneme na počkání vše, co potřebujeme, co si platíme.
Ale rozhodně to nebude díky tobě a tvému přístupu.

To ohýbání zákona sis špatně vyložil. To, že víš, co máš udělat a do kdy, přesto to uděláš jen napůl, protože se to právě tobě tak hodí, to je to ohýbání zákona. A o to víc je komické, když pak od druhých vyžaduješ, aby opět kvůli tobě porušili předpisy (vystavili PZ aniž splnili povinnost zbraň zkontrolovat). A když předpisy dodržuijí, urážíš je, i když za to můžeš ty.

Můj přístup je takový, že i špatný zákon je pořád zákon a jediný demokratický způsob, jak to změnit, je legislativním procesem. Jestli ti to vadí, můžeš navrhnout změnu zákona. Mně tohle žíly netrhá a kvůli tobě fakt prstem hnout nehodlám, takže ano, nebude to díky mně.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#277 » pon 12. črc 2021, 10:24

Není to ohýbání zákona, není to jeho porušování, zákon toto umožňuje, zakázané to není. Stejně tak od nich nechci, aby něco porušovali oni. Zahájím registraci, na vyžádání (třeba na konkrétní den a hodinu) donesu zbraň ukázat a dostanu při této návštěvě průkaz zbraně. Tj. naprosto v duchu zákona, bez zbytečného odkladu. A to je celý ten problém, kdy za to rozhodně já nemohu, ale kdy za to může jejich lenost, jejich nekompetentnost, jejich neschopnost, arogance, neochota, špatná organizace, špatné personální obsazení atd.
Zkouknout čísla na zbrani je otázka pár desítek vteřin (pokud tam není poslední blikající zářivka, jak píše výše kolega), odkliknout tisk dokladu otázka vteřin. Laminace, ikdyby to zrovna zapli a bylo to ráno studené, tak je otázka minut. A pokud tam mají laminovačku, které trvá 15 minut nahřátí po předchozím tisku, tak ji mají dávno vyhodit.
Takže ne, není potřeba měnit zákon, stačí ten stávající dodržovat. Tedy bez zbytečného odkladu.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#278 » pon 12. črc 2021, 11:22

Mas udelat to i to. Vis to a jen proto, ze u predlozeni lhuta neni, tuto cast ignorujes. To je ohybani zakona. Vymlouvej se, jak chces, ale to je fakt.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#279 » pon 12. črc 2021, 11:36

Já se nevymlouvám a nic neignoruji, fakt je totiž ten, že je to vše dle zákona.
Kdežto "bez zbytečného odkladu" není několik dní až týdnů, když se jedná o několikaminutový proces.
Obzvláště, když si stejně obsluha vezme všechny doklady a zmizí na 10-15 minut a pak vítězoslavně nahlásí, že za týden ...
Takže kdo potom ignoruje a ohýbá zákon? Nejsem jediný, kdo celé roky poslouchal "máme na to xx dní", kdy protistrana vesele ignoruje to "bez zbytečného odkladu".
Já v žádném případě zákon neohýbám a ani neignoruji, vše je vedené snahou proces maximálně urychlit. A tím, že všechny údaje, včetně platby, pošlu datovkou, tak ten proces ze své strany urychlím výrazně.
Holt ti lenoši nejsou schopni jít s dobou, vždyť i ta datovka sama musela projít přes podnět na ministerstvo, aby se tam rozhýbali ...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#280 » pon 12. črc 2021, 13:09

Šedivák jsem poslal datovkou a tím jsem to podstatně urychlil, protože PZ mohli připravit, zadat do systému CRZ, a já jsem si už jen se zbraní přišel pro něj. Ale větší opruz byl kolek. Na dvou poštách kolky neměli, prý je už málokdo kupuje... Když jsem jím na PČR tu kalvárii s nákupem kolku popsal, říkali, že PČR oddělení zbraní a střeliva jsou už téměř poslední úřad, kde se musí podávat kolkované žádosti, a že už několik let marně žádají o platební terminál...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#281 » pon 12. črc 2021, 14:30

Kolek? Terminál? Vždyť každé krajské ředitelství má účet pro správní poplatek, někde je tu na fóru dokonce seznam.
Nebo použít Lynxův neoblíbený postup a v tom šediváku si o ten účet říct, ať doplníš neúplnou správní žádost o poplatek za ni.
To máš pěkné, že to všechno připravili, v Brně na to totálně serou a ještě buzerují po telefonu, že jsi zmeškal lhůtu ... A osobně dokonce pak chtějí podepsat jejich vytištěnou kopii z té datovky. Absurdní.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#282 » pon 12. črc 2021, 14:38

cipis: kdyz uz si me beres do huby, tak alespon nerozhoduj, co mam a nemam rad. Jsi to ty, kdo si tu porad stezuje (mimochodem, zkusil sis nekdy stezovat u nich, proc to neni na pockani? A co ti odpovedeli?). Docela jasne jsem napsal, ze mne to zily netrha a jedine, co kritizuju, ze sam neco flakas, ale po ostatnich chces, aby kmitali.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#283 » pon 12. črc 2021, 16:33

Platit přes účet jsem navrhoval posledně na Sdružení, a bylo mi řečeno, že si mám jít koupit kolek, že žádné placení přes účet nejde. Naštěstí tam zrovna nikdo nebyl, takže mě to stálo jen cestu na poštu a zpět (cca 20 minut).



Tornado
Příspěvky: 12

Příspěvek#284 » čtv 15. črc 2021, 09:29

OSZBM Zlín - žádost na zásobníky a střelivo v jedné datové zprávě, 4. pracovní den přišly dvě zprávy s vyřízenýma výjimkama. Hodnotím kladně :mrgreen:



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#285 » pon 19. črc 2021, 15:59

Tak dneska taky super zkušenost s policejním oddělením na Praze 4. Žádost na nákupní povolení na zbraň poslána datovkou na Krajské ředitelství Praha cca v 10.00h a kolem 13.00h přišla odpověď se schválením. Paráda :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů